Wiadomości

Nowy trener grupy JE2 (9-10 lat) Dawid Burandt studiował na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W przeszłości jako trener i nauczyciel WF-u prowadził klasę sportową o profilu piłki nożnej w Gimnazjum nr 2 w Kartuzach. Później na kilka lat wyjechał do Angli, gdzie jako trener piłki nożnej współpracował z klubem piłkarskim ST Marry Bishop Auckland Juniors. Obecnie jest w trakcie kursu trenerskiego UEFA/Grassroots C....

Aktualnie poza codziennymi treningami ze swoją grupą, trener Dawid Burandt zbiera też szlify u boku doświadczonego trenera innej naszej grupy Jerzego Meissnera oraz koordynatora grup młodzieżowych Cartusii Ryszarda Dawidowskiego. Trener Dawid Burandt jest wychowankiem naszego klubu. W młodzieńczych latach pod okiem trenera Janusza Krajewskiego występował w juniorskich drużynach Cartusii. W tym okresie uprawiał też piłkę ręczną, w którą osiągał większe sukcesy. Jako zawodnik tej dyscypliny sportu reprezentował Cartusię i inne kluby piłki ręcznej na szczeblu rozgrywek III, II i nawet I ligi. W swojej karierze zaliczył również sezon treningów z zespołem ekstraklasy Spójnią Gdańsk. 

Piłka nożna jest jednak bliska jego sercu i zawsze ciągnęła go w swoją stronę. Od pewnego czasu poświęcił się tej właśnie dyscyplinie sportu zdobywając coraz to nowsze doświadczenia i nauki. Obecnie z dużym zaangażowaniem i pasją oddał się treningom z grupą naszych 9 i 10 latków, których zna nie od dziś. Trener ten, zanim samodzielnie objął grupę, był bowiem asystentem swojego poprzednika Michała Hufnagela. Trenerowi i jego podopiecznym życzymy zatem wielu przyjemności z gry w piłkę nożną i osiągnięcia jak najwięcej sukcesów. Powodzenia.