Nabory i zapisy do akademii piłkarskiejKadra Cartusii 1923- wiosna 2014Minister sportu Joanna Mucha  na obchodach 90-lecia piłki nożnej w KartuzachOddział Akademii Lechii Gdańsk w Kartuzach

Gdańsk, 07.06.2014 r.
godz. 17.00

Aktualności

Cartusia 1923- Jaguar Gdańsk 4:1 (3:1)

W dzisiejszym sparingu Cartusia 1923 pokonała na własnym boisku świeżo upieczonego beniaminka IV ligi drużynę Jaguara Gdańsk 4:1 (3:1). Do spotkania tego Cartusia przystąpiła już w miarę optymalnym składzie, co widać było już od początku meczu. Kartuzjanie grali zdecydowanie lepiej od przeciwnika, co nie oznacza, że nie ustrzegli się błędów. Na ich korektę mamy jednak jeszcze czas, albowiem do ropoczęcia rozgrywek pozostało jeszcze 2 tygodnie. W kadrze Cartusii zagrał m.in. nowy nabytek naszego Klubu Szymon Rychłowski, którego pozyskaliśmy z Bałtyku Gdynia. O pozostałych ruchach transferowych powiadomimy już wkrótce, jak tylko zostaną one formalnie zatwierdzone. Kolejny sparing Cartusia rozegra  za tydzień, w sobotę a jej rywalem będzie Concordia Elbląg (III Liga podlasko- warmińsko- mazurska).

Start Warlubie- Cartusia 3:2 (3:0)

W kolejnym sparingowym pojedynku Cartusia przegrała na wyjeździe z viceliderem III Ligi kujawsko- pomorsko- wielkopolskiej z poprzedniego sezonu Startem Warlubie 3:2. Gospodarze z Warlubia szczególonie w pierwszej połowie sprawiali wrażenie bardziej wybieganych i zdeterminowanych  i zasłużenie wygrali tą część gry 3:0. W drugiej części do głosu doszli już Kartuzjanie, ale czasu straczyło tylko na strzelenie 2 bramek. Nasi piłkarze na mecz ten pojechali w bardzo okrojonym składzie, albowiem z różnych przyczyn zabrakło kilku podstawowych zawodników. Sytuacja ta miała jednak też dobre strony, albowiem  trener Piotr Kwiatkowski w dłuższym wymiarze czasu mógł przyjrzeć się na tle dobrego przeciwnika poszczególnym piłkarzom, którzy w przyszłym sezonie mają zasilić kadrę Cartusii 1923. Kolejny sparing Cartusia rozegra w najbliższą sobotę, a jej przeciwnikiem będzie beniaminiek IV ligi drużyna Jaguara Gdańsk.

Pogoń Lębork- Cartusia 0:3 (0:3)

W kolejnym meczu sparingowym Catusia pokonała w Lęborku miejscową Pogoń 3:0 (3:0). Cartusia w meczu tym wydarzenia na boisku kontrolowala przez pełne 90 minut a wszystkie trzy bramki, po ładnych zespołowych akcjach, strzeliła już w pierwszej połowie spotkania.  IV ligowiec próbował co prawda powalczyć, ale nie wiele mógł wskórać przy dobrej postawie naszego zespołu. W kolejnym spotkaniu podopieczni trenera Piotra Kwiatkowskiego zmierzą się na wyjeździe z nieco silniejszym zespołem, bo z viceliderem III ligi kujawsko- pomorsko-wielkopolskiej z poprzedniego sezonu drużyną Startu Warlubie.

Porażka Cartusia w drugim sparingu

W swoim drugim sparingu rozegranym w obecnym okresie przygotowawczym Cartusia 1923 uległa niżej notowanemu KP Starograd Gdański 1:3 (0:0). Świeżo upieczony beniaminek IV ligi ze Starogardu grał bez respektu dla rywali i z większą wolą walki a przy słabej postawie naszych piłkarzy wynik nikogo dziwić nie powinien. Co prawda drużyna Cartusii jest w ciągłej budowie i większość piłkarzy to zawodnicy testowani, ale nawet w takim składzie, podpartym kilkoma doświadczonymi zawodnikami przegrana w takim stylu nie powinna się zdarzyć. Miejmy nadzieję, że kadra z dnia na dzień będzie się krystalizować i więcej takich wpadek nie zaliczymy. Następny mecz już w najbliższą sobotę w Lęborku.

Cartusia po pierwszym sparingu

Cartusia w środowe popołudnie rozegała swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu 2014/2015. Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Kwiatkowskiego, był świeżo upieczony beniaminek III Ligi Bałtyckiej drużyna KS Chwaszczyno.  Do przerwy, to goście z Chwaszczyna, po ładnej bramce Mariusza Radonia prowadzili 0:1, natomiast wyrównanie Cartusii w drugiej części dał wprowadzony na boisko po przerwie Paweł Bork. Wynik spotkania praktycznie odzwierciedlił wydarzenia na boisku, albowiem mecz ten był wyrównanym pojedynkiem, w którym w obu zespołach rozegrali swoje mecze głównie zawodnicy testowani. W naszej ekipie oprócz bramkarzy Seweryna Wenta i Artura Babińskiego oraz zawodników z pola Karola Domjana i Ryszarda Dawidowskiego zagrali sami zawodnicy testowani, którzy próbują swoich sił w naszym Klubie. Debiuty zaliczyli też młodzi juniorzy Cartusii z rocznika 1998/97. Kolejny sparing już w najbliższą sobotę z Lechią II Gdańsk.