Film promocyjnyKadra Cartusii 1923- jesień 2014Nabory i zapisy do akademii piłkarskiejOddział Akademii Lechii Gdańsk w Kartuzach

1:0 (0:0)
Kartuzy, 15.11.2014 r.

Aktualności

Cartusia 1923 - GKS Przodkowo 1:0 (0:0)

W ostatnim meczu jesieni Cartusia 1923 Kartuzy pokonała w dniu dzisiejszym na własnym boisku GKS Przodkowo 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 74 minucie niezawodny Karol Domjan. Zwycięstwo bardzo skromne i zupełnie nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Cartusia od samego początku dominowała bowiem na boisku a w drugiej połowie praktycznie nie schodziła z połowy rywala. Wydarzeniom na boisku ton nadały jednak dwie syuacje z pierwszej połowy, po których dwóch zawodników gości ukaranych zostało czerwonymi kartkami. Cartusia grając całą drugą połowę w przewadze dwóch zawodników przeważała i stwarzała liczne sytuacje bramkowe, ale bramkę zdobyliśmy tylko jedną. To jest jednak mało ważne, liczy się komplet punktów i siódme z rzędu zwycięstwo, które na koniec rundy jesiennej plasuje nas na pierwszym miejscu w tabeli. Gratulacje. Szersza relacja i protokół meczowy w rozwinięciu .......

Więcej...

Roczek akademii piłkarskiej w Cartusii 1923 Kartuzy

Mija rok od utworzenia akademii piłkarskiej przy Gminnym Klubie Sportowym Cartusia 1923 Kartuzy realizowanej w ramach Programu Biało Zielona Przyszłość z Lotosem. Od tego czasu bardzo wiele się zmieniło. Przede wszystkim zmieniła się jakość i intensywność treningów, które pozwalają na zdecydowany rozwój piłkarski naszych młodych adeptów.  Praca naszych trenerów, uczestniczących w różnego rodzaju kursach i szkoleniach  a także rozwój piłkarzy pozostają pod stałym monitoringiem skautów i trenerów Lechii Gdańsk, aby jak najlepiej przygotować naszych młodych piłkarzy.  Rok wzmożonej pracy wystarczył, aby w większości grupach, w których uczestniczą nasi  piłkarze, nasze drużyny zajmowały jak nie pierwsze, to wysokie miejsca w tabelach.  Część z naszych piłkarzy .....

Zobacz filmik - w rozwinięciu

Więcej...

Zaległy mecz Drawy z GKS Przodkowo

W dniu dzisiejszym o godz. 13.00 rozegrany został zaległy meczu z 13 kolejki III Ligi Bałtyckiej pomiędzy drużynami Drawy Drawsko Pomorskie i GKS Przodkowo. W rozegranym w Drawsku Pomorskim pojedynku lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali Przodkowian 3:1 (1:0). Bramki w tym spotkaniu strzelali Przemysław Brzeziański x2 i Konrad Jankowski dla Drawy a honorowe trafienie dla GKS zaliczył Jakub Gronowski. Zwycięstwo Drawy zepchnęło jednak Cartusie z III na IV miejsce w ligowej tabeli. Ścisk w górnej części tabeli jest jednak bardzo duży i o ostatecznym układzie sił zdecyduje ostatnia kolejka jesieni, która rozegrana zostanie w najbliższy weekend.

Cartusia 1923 Kartuzy - Bytovia Bytów 6:6

Ostre strzelanie urządziły sobie drużyny juniorów Cartusii 1923 Kartuzy i Bytovii Bytów z rocznika 1998/99.  W rozegranym w dzisiejsze przedpołudnie na stadionie w Kartuzach pomiędzy tymi drużynami meczu sparingowym padł bowiem wynik remisowy aż 6:6. Wynik ten żadnej z drużyn nie krzywdzi, albowiem zupełnie odzwierciedla on wydarzenia na boisku. Podopieczni trenera Piotra Wnuka Lipińskiego, zresztą podobnie jak ich rówieśnicy z Bytowa mecz mecz ten rozegrali, albowiem swoje rozgrywki ligowe zakończyli już w ubiegłym tygodniu. Kartuzjanie na końcu jesieni zdecydowanie prowadzą w swojej grupie rozgrywkowej, w której na 9 spotkań zanotowali 8 zwycięstw i 1 remis pozostawiając w tyle takie druzyny jak Kaszubia Kościerzyna, Borowiak Czersk, GKS Przodkowo, GKS Sierakowice i inne. Gratulacje.

Cartusia wskoczyła na podium rozgrywek

W dniu dzisiejszym (niedziela) ok. godz. 20.00 zakończył się w Gdyni ostatni mecz w ramach 14 kolejki III Ligi Bałtyckiej, w którym gospodarze Arka II Gdynia musiała uznać wyższość Pogoni II Szczecin ulegając im 0:1. Wynik ten, przy zwycięstwie Cartusii w Manowie pozwolił zachować naszej drużynie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Niestety tabela na naszej witrynie nie uwzględnia bezpośredniego pojedynku Cartusii z Gryfem Wejherowo (obie drużyny po 25 pkt), w którym pokonaliśmy Wejherowian 2:0. Dlatego też, przynajmniej do wtorku, kiedy zaległy mecz rozegrają drużyny Drawy Drawsko Pomorskie i GKS Przodkowo, zajmować będziemy trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do końca rundy jesiennej pozostała do rozegrania tylko jedna jeszcze kolejka, która zaplanowana jest na najbliższy weekend. W kolejce tej Cartusia zmierzy się z sąsiadem zza miedzy, beniaminkiem ligi, drużyną GKS Przodkowo i będzie to pierwszy mecz w historii pomiędzy tymi drużynami o ligowe punkty. Na chwilę obecną Cartusia do lidera traci zaledwie 1 punkt, a że ścisk w górnej części tabeli jest bardzo duży, więc ostatnia koklejka może dużo zmienić w układzie tabeli. Dlatego też mecze tej kolejki już teraz budzą bardzo dużo emocji. Zapraszamy zatem na ostatni mecz Cartusii w tym roku w sobotę o godz. 13.00. Emocji na pewno nie zabraknie.