Kadra Cartusii 1923- jesień 2014Nabory i zapisy do akademii piłkarskiejOddział Akademii Lechii Gdańsk w Kartuzach

Spotkania

Najbliższe spotkanie
Cartusia - Astra Ustronie Morskie 
-:-
Kartuzy, 02.11.2014 r.
godz. 13.00

Ostatnie spotkanie
Rasel Dygowo - Cartusia 
1:2
Dygowo, 25.10.2014 r.

Aktualności

13 kolejka III Ligi rozpoczęta

W dniu wczorajszym meczem Bałtyk Gdynia - Kaszubia Kościerzyna rozpoczęta została 13 kolejka III Ligi Bałtyckiej. W starciu tym lespi okazali się gospodarze, którzy na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni pokonali Kaszubię 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 49 minucie spotkania w zamieszaniu pdobramkowym po rzucie rożnym Marcin Dettlaff.  Po zwycięstwie tym Bałtyk usadowił się na pozycji lidera i przynajmniej do niedzieli, kiedy rozegrane zostaną pozostałe mecze tej kolejki, na miejscu tym pozostanie.  Bałtyk z pewnością, choć głośno o tym nie mówi, zamierza wygrać ligę i przystąpić do baraży o ligę II. Łatwo jednak nie będzie, bo jak widać liga dość wyrównana, tabela płaska a z kolejki na kolejkę dochodzi do wielu zmian.   Dla przypomnienia Cartusia w tej kolejce zmierzy się na własnym boisku z beniaminkiem Astrą Ustronie Morskie.

Cartusia 1923 - Arka Gdynia 1:1 (1:1)

Miłym akcentem zakończył się sportowy weekend drużyn Cartusii 1923 Kartuzy. Po wczorajszych dwóch zwycięstwach naszych drużyn, w dniu dzisiejszym swój kolejny ligowy mecz w tym roku rozegrali juniorzy Cartusii z kategorii Junior D1 rocznik 2002/2003, w którym zremisowali na własnym boisku z faworyzowaną Arką Gdynia 1:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Wiesława Roszkowskiego zdobył niezawodny Łukasz Jandziński. Remisem tym nasi młodzicy dołożyli do swojego dorobu jeden punkt. Grając jako beniaminek w najwyższej lidze wojewódzkiej, z pewnością nabierają doświadczenia w konfrontacji z silniejszymi drużynami, które na pewno owocować będzie w przyszłości. Gratulacje.

Kolejne zwycięstwo juniorów Cartusii

W swoim ostatnim ligowym meczu w tym roku najstarsi juniorzy Cartusii 1923 Kartuzy z kategorii junior B1 z rocznika 1998/99 (junior młodszy) bez problemu pokonali w dniu dzisiejszym na własnym boisku drużynę Santana Wielki Klincz aż 6:0 (4:0). Bramki do przerwy strzelali Błażej Byczkowski x2, Michał Kuligowski x1 i Szymon Kotłowski x1 a po przerwie na listę strzelców wpisali się także Bartosz Hirsz oraz Patryk Breza. Zwycięstwem tym nasi młodzi piłkarze usadowili sie na pozycji lidera a rundę jesienną z  8 zwycięstwami i 1 remisem zakończyli zdecydowanie na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Dodatkowo najlepszym strzelcem rozgrywek został Błażej Byczkowski, który z dorobkiem 14 bramek prowadzi w klasyfikacji strzelców. Gratulacje. Skład Cartusii :

Flisikowski- Konkol (Szalewski), Kobiella, Cieślewicz, Szymichowski (Miotk)- Miłosz, Breza, Leszkiewicz, Kotłowski (Hirsz)- Byczkowski, Kuligowski (Drewa).

Rasel Dygowo- Cartusia 1:2 (1:2)

Czwarte z rzędu zwycięstwo zanotowali piłkarze III ligowej Cartusii 1923 Kartuzy. Tym razem podopieczni Piotra Kwiatkowskiego pozbawili złudzeń ekipę Rasela Dygowo, pokonując ich na wyjeździe 1:2 (1:2). Bramki w tym meczu zdobywali 0:1 Przybylski Piotr (1'), 1:1 Płomiński Maciej (25') i 1:2 Rzepnikowski Paweł (40'). Okazji do podwyższenia wyniku jak zwykle nie brakowało, ale zawodziła skuteczność a także przeszkadzały nierówności murawy w Dygowie. Gratulacje za zwycięstwo i awans w ligowej tabeli. Szersza relacja oraz protokół meczowy w rozwinięciu .....

Więcej...

Wda Czarna Woda - Cartusia 1:7 (0:3)

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą nasi najstarsi juniorzy z kategori JB1 z rocznika 1998/99, którzy w dniu dzisiejszym pokonali na wyjeździe Wdę Czarna Woda aż 1:7 (0:3). Bramki dla naszego zespołu strzelali Błażej Byczkowski x3, Daniel Radomski x2, oraz po 1 Jakub Leszkiewicz (k.) i Szymon Kotłowski.  Od samego początku meczu nasi piłkarze posiadali inicjatywę i nie było wątpliwości, która drużyna wygra ten pojedynek. Na szczególne wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużyli Błażej Byczkowski i Daniel Radomski oraz  trenujący na co dzień z pierwszym zespołem Patryk Bereza. Podopieczni Piotra Wnuka Lipińskiego na chwilę obecną są jedyną drużyną bez porażki i po ośmiu kolejkach z dorobkiem 22 pkt. (7 zwycięstw i 1 remis) zdecydowanie liderują w ligowej tabeli. Gratulacje.