05 maj 2016

Trener Aleksander Cybulski nie jest już trenerem III ligowej Cartusii 1923 Kartuzy, albowiem na stanowisku tym nastąpiła zmiana. Drużynę od tej pory prowadził będzie znany w naszym środowisku trener Piotr Kwiatkowski, który prowadził już wcześniej nasz pierwszy zespół a obecnie trenował juniorów Cartusii z rocznika 2001 oraz zajmował się koordynowaniem prac z całą naszą młodzieżą. Trenerowi Aleksandrowi Cybulskiemu za pracę w sezonie 2015/2016 dziękujemy i życzymy sukcesów w dalszej karierze trenerskiej. Trener Cybulski z Klubem naszym związany jest od lat, wcześniej jako długoletni piłkarz, potem trener juniorów a w minionym sezonie jako prowadzący pierwszą drużynę....

Czytaj więcej...

01 maj 2016

Już dziś można powiedzieć, że po 11 spędzonych latach w III Lidze GKS Cartusia 1923 opuszcza to grono stając się klubem, który w obecnym kształcie najdłużej w niej występował (zob. tutaj). Powodem spadku jest jednak w głównej mierze reorganizacja III Ligi, która powoduje, że spada z niej co najmniej 8 zespołów. W normalnym, dotychczasowym regulaminie i zasadach awansów i spadków nasze aktualne wyniki pozwoliłyby jeszcze powalczyć o utrzymanie, albowiem do tej pory z ligi spadały tylko 3 zespoły. Tymczasem reorganizacja zakłada również, że spadkowiczów może być nawet więcej niż 8 zespołów. Zależne jest to także od wyników drużyn występujących w II lidze i wywodzących się z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego tworzących kształt obecnej III Ligi Bałtyckiej a także od meczu barażowego o awans mistrza naszej ligi....

Czytaj więcej...

30 kwiecień 2016

W nowym, sportowym serwisie funkcjonującym pod nazwą "sportnakaszubach.pl" można już dziś obejrzeć bardzo ciekawą galerię z derbowego meczu rozegranego  dzisiaj pomiędzy GKS Przodkowo a Cartusią 1923 Kartuzy oraz pomeczowe wywiady obu trenerów Aleksandra Cybulskiego (Cartusia) oraz Sebastiana Letniowskiego (Przodkowo). Materiały te dostępne są już w poniższym linku. Sportnakaszubach.pl to nowy, sportowy serwis stworzony przez byłego redaktora "Dziennika Bałtyckiego" Bartosza Cirockiego traktujący o najciekawszych wydarzeniach sportowych z naszego regionu. Informacje zamieszczane na tym portalu są  bardzo ciekawe, interesujące i rzetelne, więc zachęcamy do odwiedzin tego serwisu.

GKS Przodkowo- Cartusia 1923 Kartuzy- zdjęcia i wywiady

30 kwiecień 2016

Miłe złego początki. Tak w skrócie opisać można dzisiejsze, derbowe spotkanie w ramach rozgrywek III Ligi Bałtyckiej pomiędzy drużynami GKS Przodkowo a Cartusią 1923 Kartuzy, albowiem po dobrym i trzymającym w napięciu do samego końca meczu faworyzowani gospodarze wygrali skromnie ten pojedynek 2:1 (1:1), choć to Cartusia po pięknej bramce w 18 minucie Ryszarda Dawidowskiego prowadziła 0:1.  Do remisu krótko przed przerwą doprowadził w 42 min. Łukasz Stasiak a wynik spotkania w 82 min. ustalił Przemysław Kostuch. Nasi piłkarze pokazali się z dobrej strony i narobili wiele strachu gospodarzom, którzy w końcówce meczu bronili prowadzenia i na nasze nieszczęście zdołali je utrzymać. Szersza relacja w rozwinięciu….

Czytaj więcej...

29 kwiecień 2016

W najbliższą sobotę o godz. 13.00 w Przodkowie odbędą się piłkarskie derby powiatu kartuskiego, w których w ramach rozgrywek III Ligi Bałtyckiej zmierzą się najlepsze zespoły z naszego regionu tj. miejscowy GKS Przodkowo i GKS Cartusia 1923 Kartuzy. W sobotnim meczu zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy od dłuższego czasu liderują rozgrywkom i na tą chwilę są jedynym kandydatem do barażowego spotkania o awans do II Ligi, jednak wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami i wszystko jest możliwe. Cartusia na pewno broni nie składa i pomimo gorszego sezonu powalczy o niespodziankę....

Czytaj więcej...

27 kwiecień 2016

W najbliższym spotkaniu, który Cartusia rozegra na wyjeździe z GKS Przodkowo swój mały jubileusz obchodził będzie wychowanek Cartusii Patryk Sidor. Ten 24 letni obecnie piłkarz i ostatnio kapitan naszej drużyny, jeżeli zagra w meczu z Przodkowem, a wszystko na to wskazuje, rozegra 100 mecz w III Lidze Bałtyckiej. Zawodnik ten w III lidze zadebiutował jako 18-to latek w sezonie 2010/11, kiedy to zagrał w dwóch spotkaniach. Później ilość meczy rozgrywanych przez tego piłkarza w III lidze regularnie zwiększała się aż w końcu doszła do meczu nr 100. Do tej pory Patryk Sidor w barwach występującej w III Lidze Cartusii zdobył 7 bramek i miło byłoby, gdyby dorobek ten zwiększony został w najbliższym spotkaniu. Patryk to jeden z niewielu wychowanków, którzy od lat reprezentują nasze barwy. Gratulacje i życzymy wszystkiego dobrego i jak najlepszych występów w dalszej karierze piłkarskiej.

23 kwiecień 2016

Niestety porażką zakończyło się kolejne ligowe spotkanie III ligowej Cartusii 1923 Kartuzy, która uległa na własnym boisku Świtowi Szczecin 1:2 (1:1). Niestety duży wpływ na wynik tego spotkania miała błędna decyzja sędziego, który na samym początku drugiej połowy podyktował gościom niesłusznie rzut karny, który został skutecznie wykorzystany. Bramki w tym spotkaniu strzelali 0:1 Kamil Walków (16’), 1:1 Robert Zbrzyzny (35’) i 1:2 Marcin Krystek (k. 47’). Szersza relacja z meczu w rozwinięciu….

Czytaj więcej...

18 kwiecień 2016

Miło nam poinformować, iż kolejny raz do kadry Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku powołany został młody wychowanek Cartusii 1923 Kartuzy Aleksander Wydrowski z rocznika 2004. Podopieczny trenera Jerzego Meissnera z kategorii Junior D2 w dniu jutrzejszym wraz ze swoimi rówieśnikami udaje się do Poznania, gdzie kadra Pomorskiego ZPN rozegra spotkanie kontrolne z kadrą Wielkopolskiego ZPN. Gratulacje za kolejne powołanie naszego młodego piłkarza do kadry i miejmy nadzieję, że pozostanie w niej na dłużej. W drużynie prowadzonej przez trenera Jerzego Meissnera poza Olkiem jest jeszcze kilku innych utalentowanych piłkarzy jak choćby rok młodszy Łukasz Plichta, którzy miejmy nadzieję, w przyszłości będą stanowili i sile co najmniej naszego seniorskiego zespołu, ale oczywiście życzymy im występów w najwyższych ligach w Polsce.