Film promocyjnyKadra Cartusii 1923- jesień 2014Nabory i zapisy do akademii piłkarskiejOddział Akademii Lechii Gdańsk w Kartuzach

Spotkania

Najbliższe spotkanie
Cartusia -  KS Chwaszczyno
-:-
Kartuzy, marzec 2015 r.

Ostatnie spotkanie
Cartusia - GKS Przodkowo
1:0 (0:0)
Kartuzy, 15.11.2014 r.

Aktualności

Młodzi piłkarze Cartusii na Turnieju Mikołajkowym

Młodzi piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy z rocznika 2004/2005 trenujący pod okiem tr. Jerzego Meissnera w miniony weekened uczestniczyli w  halowym Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym na Gdańskim Przymorzu przez stowarzyszenie Pokoleń Lechii Gdańsk, w którym pomimo tego, że grali ze starszymi od siebie przeciwnikami z rocznika 2003 wywalczyli wysokie III miejsce. W turnieju tym udział wzięło 9 zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasi piłkarze w swojej grupie wygrali trzy mecze : z Pokoleniem  Lechii Gdańsk II 5:0, FC Gowidlinem 1:0, MKS Mrągowia 2:0,  zaś w ostatnim meczu ulegli Pokoleniu  Lechii Gdańsk I 1:2 tracąc bramkę w ostatnich sekundach. W meczu o wejście do finału ulegli PLG AP Gdańsk 1:3, nattomiast w spotkaniu o III miejsce zrewanżowali się Pokoleniu  Lechii Gdańsk wygrywając w karnych 3:1. Zwycięstwo w turnieju przypadło drużynie PLG AP Gdańsk. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobył Łukasz Plichta.

Cartusia zagrała w składzie: Otta Adrian, Cirocki Radek, Wydrowski Olek (br-2), Kitowski Dawid, Klawikowski Oskar(1), Plichta Łukasz(4), Stenzel Oliwier(4), Treder Samuel, Pióro Dorian oraz Czerwionka Kamil.

Termin rozpoczęcia rundy wiosennej już 07/08.03.2015 r.

Pomorski Związek Piłki Nożnej ogłosił terminarz rundy wiosennej dla wszystkich lig, których jest organizatorem, w tym także dla III Ligi Bałtyckiej. Niestety inaguracja wiosny dla III ligowej Cartusii 1923 Kartuzy zgodnie z tym terminarzem przewidziana jest już na 07/08 marca 2014 roku.  Jest to termin z naszego punktu widzenia bardzo niewygodny i po raz pierwszy od bardzo dawna wyznaczony tak wcześnie. Dla porównania w roku ubiegłym wiosnę rozpoczęliśmy w weekend 15/16 marca, dwa lata temu 16/17 marca, trzy lata temu 17/18 marca a cztery lata temu 19/20 marca. Dlaczego więc w tym sezonie rozpoczynamy tak szybko ? Nie ma przecież żadnych mistrzostw Świata, czy Europy, ligę zgodnie z tym terminarzem kończymy 06/07 czerwca a moglibyśmy przecież spokojnie grać dłużej, przy ładnej pogodzie, a co za tym idzie większej chęci oglądania meczów przez kibiców. Tymczasem mecze rozgrywać będziemy musieli zimą a doświadczeni rozgrywkami lat ubiegłych .....

Więcej...

Znamy przeciwnika w Pucharze Polski

Pomorski Związek Piłki Nożnej ogłosił pary IV rundy I Etapu rozgrywek Pucharu Polski (na szczeblu wojewódzkim), od której do rozgrywek tych włącza się III ligowa Cartusia 1923 Kartuzy. Losowanie przydzieliło naszemu zespołowi czwartoligowy GKS Kolbudy, z którym nie tak dawno rozegraliśmy także posezonowy sparing. W sparingu tym pokonaliśmy wówczas team z Kolbud 4:0. Z drużyną tą  będziemy również mieli okazję rozegrać kolejny sparing 24.01.2015 roku w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tak więc w krótkim odstępie czasu drużyna GKS Kolbudy stanie się zespołem, z którym Cartusia rozegra najwięcej pojedynków a co za tym idzie, żadna z drużyny przystępując do meczu pucharowego nie będzie już miała przed sobą żadnych tajemnic. Termin  rozegrania meczu pucharowego wyznaczony został na 08.04.2015 r. (środa).

Cartusia lepsza w sparingu z czwartoligowcem

We wczorajszym sparingu rozegranym na boisku treningowym kartuskiego stadionu III ligowa Cartusia 1923 Kartuzy nie dała szans występującemu w IV Lidze GKS Kolbudy pokonując rywali aż 4:0. Szczególnie pierwsza połowa w wykonaniu naszych piłkarzy była bardzo udana. W tej części gry Cartusia była zespolem zdecydowanie lepszym, a udowodniła to strzeleniem, po ładnych zespołowych akcjach wszystkich czterech bramek. Ich autorami byli dwukrotnie Ryszard Dawidowski (12' i 17'), Karol Domjan (24') oraz Adam Piątkowski (27'). Na drugą część spotkania trener Piotr Kwiatkowski ekspediował młodszych piłkarzy i  gra się nieco wyrównała. W tej części gry żadne bramki już nie padły.  Było to ostatnie spotkanie naszych piłkarzy w tym roku. 

Sparing z GKS Kolbudy

W dniu jutrzejszym (czwartek 27.11.2014) o godz. 19.00 na boisku treningowym stadionu w Kartuzach nasi piłkarze w ramach roztrenowania po jesiennych zmaganiach w ramach III Ligi Bałtyckiej rozegrają ostatni mecz w tym roku. Meczem tym jest sparing z czwartoligowym GKS Kolbudy. Goście z Kolbud na półmetku swoich rozgrywek znajdują się w środkowej części tabeli, na co złożyło się 7 zwycięstw, 7 porażek i 3 remisy. Najlepszym strzelcem GKS Kolbudy jest Olgierd Stanisławski, który w rundzie jesiennej  osiem razy pokonał bramkarza rywali. Jutrzejszy mecz jest okazją, aby po raz ostatni przed zbliżającą się przerwą zimową pokazać się trenerowi Kwiatkowskiemu.