Kartuzy, 03.06.2015 r.
godz. 17.00

Aktualności

Cartusia- Lechia Gdańsk CLJ 0:1 (0:0)

W dzisiejszym sparingu, rozegranym na głównej płycie kartuskiego stadionu trzecioligowa Cartusia 1923 Kartuzy po niezłej już grze uległa nieznacznie występującej w Centralnej Lidze Juniorów Starszych Lechii Gdańsk S.A. 0:1 (0:0). Drużyna Lechii wzmocniona kilkoma zawodnikami z szerokiej kadry drużyny ekstraklasowej m.in. bramkarzem Mateuszem Bąkiem, Nikola Lekovicem, czy Gomezem Rudinilsonem przez długi okres czasu nie mogła znaleźć recepty na dobrze dysponowany blok defensywny Cartusii i bardzo dobrze spisującego się w bramce Michała Jajkowskiego. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła .....

Więcej...

Pogoń Lębork - Cartusia 3:3 (3:0)

Kolejny sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu za piłkarzami Cartusii 1923 Kartuzy. Tym razem podopieczni Aleksandra Cybulskiego zmierzyli się w Lęborku z miejscową Pogonią. Mecz ten okreslić można mianem "dwóch oblicz". Po pierwszej połowie, o której należałoby jak najszybciej zapomnieć, przegrywaliśmy po bramkach  strzalonych w 36, 40 i 44 minucie aż 3:0. W drugiej odsłonie wyglądało to już znacznie lepiej i po bramkach  Marcina Adamkiewicza w 54', Rafała Bujnowskiego w 74' i Łukasza Miłosz w 87' doprowadziliśmy do remisu 3:3. Drużyna Cartusii cały czas pozostaje w przebudowie i co mecz testuje kolejnych zawodników sprawdzając ich ewentualną przydatność do zespołu. Z dnia na dzień wygląda to coraz lepiej i miejmy nadzieję, że już do wkrótce poznamy właściwą i wartościową kadrę na sezon 2015/2016.

GKS Sierakowice - Cartusia 1:0 (1:0)

W swoim trzecim  sparingu piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy grając w eksteremalnym składzie, głównie juniorami rocznika 1998, przegrali na wyjeździe z GKS Sierakowice 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu, po błędzie naszej młodej defensywy i zamieszaniu w polu bramkowym zdobył w 38 minucie wychowanek Cartusii Patryk Więckiewicz. Okazaję do wyrównania w drugiej połowie zmarnował kapitan naszej jedenastki w tym meczu Patryk Sidor, który nie wykorzystał rzutu karnego skutecznie obronionego przez kolejnego wychowanka Cartusii, a obecnie bramkarza "Sierki" Jarosława Ochal.  Budowa nowej drużyny Cartusii przebiega dość mozolnie, ale wierzymy, że drużyna ta na inaugurację rozgrywek będzie już w pełni gotowa. Po zaskakującej decyzji Piotra Karasińskiego, który po 8 latach gry w naszym Klubie zdecydował się zmienić barwy klubowe na Bałtyk Gdynia w pierwszej kolejności znaleźć będzie trzeba stopera. Wierzymy, że tak się stanie.

Cartusia - KS Kamienica Kr. 2:3 (1:0)

W swoim drugim spotkaniu sparingowym podopieczni trenera Aleksandra Cybulskiego przegrali na własnym boisku z V ligowym KS Kamienica Królewska 2:3 (1:0). Składający się głównie z byłych zawodników i wychowanków Cartusii zespół z Kamienicy Królewskiej trenowanych dodatkowo przez wieloletniego trenera Cartusii Andrzeja Klamana od początku spotkania wysoko zawiesił poprzeczkę. Ambitnie grający goście od początku z animuszem próbowali zaatakować naszą bramkę. Po chwili opanowaliśmy jednak grę i co rusz to my groźnymi akcjami przedostawaliśmy się pod bramkę rywali. Po jednej z takich ładnych, zespołowych akcji Cartusii bramkę po zagraniu Arka Kordyla zdobył Wojtek Hufnagel, który srzałem z pola karnego w długi róg umieścił futbolówkę w siatce. Później .....

Więcej...

Obszerna galeria zdjęć z turnieju w Duderstadt

W rozwinięciu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawiamy obszerną galerię zdjęć z wyjazdu naszych juniorów do Niemiec, gdzie w partnerskiej miejscowości Duderstadt zdetronizowali boiska i wygrali wszystko co możliwe przywożąc stamtąd dwa pierwsze miejsca.