0:1 (0:0)
Kartuzy, 13.09.2014 r.

Aktualności

Kolejna porażka Cartusii. Cartusia - Drawa 0:1

Niestety po raz kolejny III ligowi piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy musieli zejść z boiska ze spuszczonymi głowami, albowiem przegrali na własnym boisku z Drawą Drawsko Pomorskie 0:1 (0:0).  Po słabej pierwszej połowie, którą bezbramkowo zremisowali, w drugiej zagraliśmy znacznie lepiej i przejęliśmy inicjatywę, ale bramkę strzelili goście, którzy w 81 minucie przeprowadzili szybką kontrę, po której mocnym uderzeniem z 17 metra pod poprzeczkę Mateusz Trzebiatowski uszczęśliwił ekipę Drawy.   Stracone kolejne punkty niestety nie stawiają nas teraz  w dobrej sytuacji i należy się zastanowić, co z tym fantem zrobić. Czasu mamy jednak bardzo mało, albowiem już za tydzień kolejny mecz z Chemikiem Police. Szersza relacja, zdjęcia, składy itp. w rozwinięciu ......

Więcej...

Kolejne straty w przeddzień meczu z Drawą

Na dzień przed ważnym meczem Cartusii z Drawą Drawsko Pomorskie dotarły do nas smutne informacje, albowiem do wspomnianych wcześniej jako pauzujących w jutrzejszym meczu piłkarzy Michała Jajkowskiego i Karola Domjana dołaczają także Patryk Sidor, Ryszard Dawidowski i Paweł Bork, którym kontuzje doznane w ostatnim tygodniu uniemożliwiają występ w tym spotkaniu. Pod znakiem zapytania stoi także występ Adama Grali, który w tygodniu leczył przeziębienie. W tak wybrakowanej personalnie kadrze Kartuzjanie do meczu nie przystępowali już dawno i szkoda tylko, że przytrafiło się to przed tak ważnym dla nas meczu. Miejmy nadzieję, że Ci którzy będą jutro gotowi powalczą z całych sił o poprawę beznadziejnej na tą chwilę sytuacji. Tak, czy owak trzymamy kciuki i liczymy na dobry występ.

Jest kara dla Michała Jajkowskiego

W dniu wczorajszym Wydział Dyscypliny Pomorskiego ZPN wydał decyzję w sprawie kontrowersyjnej czerwonej kartki jaką dostał w meczu z Lechią Gdańsk bramkarz Cartusii Michał Jajkowski. Decyzją tego Wydziału jest kara 1 meczu dyskwalifikacji, co oznacza, że w najbliższym, sobotnim meczu z Drawą Drawsko Pomorskie pomiędzy słupkami naszej bramki stanie Seweryn Wenta. Niestety w meczu tym zabraknie także kapitana naszej jedenastki Karola Domjana, który także pauzować musi za kartki. Sytuacja ta wymusza na trenerze Piotrze Kwiatkowskim dokonanie pewnych roszad w składzie. Oby były one z korzyścią dla naszego zespołu. Grająca w osłabieniu Cartusia będzie musiała wznieść się na wyżyny, bo na stratę punktów w tym meczu nie może już sobie pozwolić.

Lechia II Gdańsk – Cartusia 1923 5:0 (1:0)

Bezlitosna okazała się Lechia II Gdańsk w dzisiejszym spotkaniu z Cartusią 1923 Kartuzy w ramach rozgrywek III Ligi Bałtyckiej pokonując naszych piłkarzy na własnym boisku aż 5:0 (1:0). Na przebieg i ostateczny wynik spotkania z pewnością miała wpływ kontrowersyjna decyzja sędziego z 16 minuty meczu, w której za interwencję we własnym polu karnym naszego bramkarza sędzia główny pokazał mu czerwoną kartkę oraz podyktował rzut karny dla gospodarzy, który zamieniony został na pierwszą bramkę. Do tego czasu mecz był wyrównany a bliżsi objęcia prowadzenia byli piłkarze z Kartuz, kiedy to w 7 minucie meczu strzał z rzutu wolnego Patryka Brzeskiego z trudem  efektowną paradą obronił golkiper gospodarzy Damian Podleśny......

Więcej...

Cartusia 1923 - KS Jareks Grabowo 9:0 (3:0)

Drugie z rzędu zwycięstwo, na dwa dotychczas rozegrane ligowe spotkania, odnotowali najstarsi juniorzy Cartusii 1923 Kartuzy z kategorii JB1 z rocznika 2008/09. Po ubiegłotygodniowyej wygranej z Kaszubią Kościerzyna 6:0, tym razem podopieczni Piotra Wnuka Lipińskiego bez problemu pokonali na wlasnym boisku swoich rówieśnikow z KS Jareks Grabowo aż 9:0 (3:0). Kunsztem strzeleckim wykazał się Błażej Byczkowski, który aż 4 krotnie pokonał bramkarza rywali, Bartosz Hirsz zaliczył dwa trafienia a po jednej bramce strzelili Łukasz Miłosz z rzutu wolnego, Michał Kuligowski oraz Daniel Radomski. Gratulacje.