Nabory i zapisy do akademii piłkarskiejKadra Cartusii 1923- wiosna 2014Minister sportu Joanna Mucha  na obchodach 90-lecia piłki nożnej w KartuzachOddział Akademii Lechii Gdańsk w Kartuzach

Gdańsk, 07.06.2014 r.
godz. 17.00

Aktualności

Start Warlubie- Cartusia 3:2 (3:0)

W kolejnym sparingowym pojedynku Cartusia przegrała na wyjeździe z viceliderem III Ligi kujawsko- pomorsko- wielkopolskiej z poprzedniego sezonu Startem Warlubie 3:2. Gospodarze z Warlubia szczególonie w pierwszej połowie sprawiali wrażenie bardziej wybieganych i zdeterminowanych  i zasłużenie wygrali tą część gry 3:0. W drugiej części do głosu doszli już Kartuzjanie, ale czasu straczyło tylko na strzelenie 2 bramek. Nasi piłkarze na mecz ten pojechali w bardzo okrojonym składzie, albowiem z różnych przyczyn zabrakło kilku podstawowych zawodników. Sytuacja ta miała jednak też dobre strony, albowiem  trener Piotr Kwiatkowski w dłuższym wymiarze czasu mógł przyjrzeć się na tle dobrego przeciwnika poszczególnym piłkarzom, którzy w przyszłym sezonie mają zasilić kadrę Cartusii 1923. Kolejny sparing Cartusia rozegra w najbliższą sobotę, a jej przeciwnikiem będzie beniaminiek IV ligi drużyna Jaguara Gdańsk.

Pogoń Lębork- Cartusia 0:3 (0:3)

W kolejnym meczu sparingowym Catusia pokonała w Lęborku miejscową Pogoń 3:0 (3:0). Cartusia w meczu tym wydarzenia na boisku kontrolowala przez pełne 90 minut a wszystkie trzy bramki, po ładnych zespołowych akcjach, strzeliła już w pierwszej połowie spotkania.  IV ligowiec próbował co prawda powalczyć, ale nie wiele mógł wskórać przy dobrej postawie naszego zespołu. W kolejnym spotkaniu podopieczni trenera Piotra Kwiatkowskiego zmierzą się na wyjeździe z nieco silniejszym zespołem, bo z viceliderem III ligi kujawsko- pomorsko-wielkopolskiej z poprzedniego sezonu drużyną Startu Warlubie.

Porażka Cartusia w drugim sparingu

W swoim drugim sparingu rozegranym w obecnym okresie przygotowawczym Cartusia 1923 uległa niżej notowanemu KP Starograd Gdański 1:3 (0:0). Świeżo upieczony beniaminek IV ligi ze Starogardu grał bez respektu dla rywali i z większą wolą walki a przy słabej postawie naszych piłkarzy wynik nikogo dziwić nie powinien. Co prawda drużyna Cartusii jest w ciągłej budowie i większość piłkarzy to zawodnicy testowani, ale nawet w takim składzie, podpartym kilkoma doświadczonymi zawodnikami przegrana w takim stylu nie powinna się zdarzyć. Miejmy nadzieję, że kadra z dnia na dzień będzie się krystalizować i więcej takich wpadek nie zaliczymy. Następny mecz już w najbliższą sobotę w Lęborku.

Cartusia po pierwszym sparingu

Cartusia w środowe popołudnie rozegała swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu 2014/2015. Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Kwiatkowskiego, był świeżo upieczony beniaminek III Ligi Bałtyckiej drużyna KS Chwaszczyno.  Do przerwy, to goście z Chwaszczyna, po ładnej bramce Mariusza Radonia prowadzili 0:1, natomiast wyrównanie Cartusii w drugiej części dał wprowadzony na boisko po przerwie Paweł Bork. Wynik spotkania praktycznie odzwierciedlił wydarzenia na boisku, albowiem mecz ten był wyrównanym pojedynkiem, w którym w obu zespołach rozegrali swoje mecze głównie zawodnicy testowani. W naszej ekipie oprócz bramkarzy Seweryna Wenta i Artura Babińskiego oraz zawodników z pola Karola Domjana i Ryszarda Dawidowskiego zagrali sami zawodnicy testowani, którzy próbują swoich sił w naszym Klubie. Debiuty zaliczyli też młodzi juniorzy Cartusii z rocznika 1998/97. Kolejny sparing już w najbliższą sobotę z Lechią II Gdańsk.