2:0 (2:0)
Gdynia, 28.09.2014 r.

Aktualności

Porażka Cartusii na koniec 8 kolejki

W zamykającym ósmą kolejkę III Ligi Bałtyckiej spotkaniu Cartusia 1923 Kartuzy uległa na wyjeździe Arce II Gdynia 2:0 (2:0). Bramki dla gospodarzy strzelali 1:0 Paweł Brzuzy w 29 minucie meczu oraz 2:0 Michał Gałecki w 45 minucie. Obie bramki przedniej urody, ale niestety po błędach naszych zawodników. Zwycięstwo Arki w pełni zasłużone. Młodzi zawodnicy gdyńskiej drużyny nie tylko byli bardziej wybiegani i dłużej utrzymywali się przy piłce, ale przede wszystkim grali z większym zaangażowaniem i wolą walki. Szczególnie pierwszą połowę nasi zawodnicy przespali i można powiedzieć, że bez większego wysiłku ....

Więcej...

Juniorzy Cartusii górą w starciu z Orłem

W dniu dzisiejszym swój kolejny mecz ligowy rozegrali nasi juniorzy z kategorii Junior C1 z rocznika 2000/01. Podopieczni trenera Karola Cichoń pokonali na wyjeździe Orła Trąbki Wielkie 1:3 (0:1).  Bramki dla naszego zespołu zdobywali Kacper Paninski, Oskar Menard oraz Robert Kitowski. Zwycięstwo to pozwoliło utrzymać Cartusii pozycję lidera tabeli, którą drużyna nasza piastuje po pięciu kolejkach. Brawa dla chłopaków i trenera.

Ósma kolejka bez niespodzianek

Już prawie wszystkie mecze rozegrane zostały w ramach ósmej kolejki III Ligi Bałtyckiej. Do rozegrania został jeszcze jutrzejszy mecz Cartusii z Arką II Gdynia. W dotychczas rozegranych spotkaniach niespodzianek nie było a mecz na szczycie pomiędzy GKS Przodkowo- KS Chwaszczyno zakończył się remisem 1:1. Cartusia batalię o ligowe punkty rozpocznie w dniu jutrzejszym o godz. 18.00. Na przeciw Kartuzjanom staną młodzi piłkarze Arki II Gdynia, którzy z racji zajmowanego miejsca w tabeli są faworytem tego spotkania. Jedne co dobre, to fakt, że pierwszy zespół Arki w dniu jutrzejszym o 12.15 rozgrywa na wyjeździe mecz z Wisłą Płock, więc prawdopodobnie rezerwy grać będą bez zawodników z pierwszego zespołu. Jednak, czy to jest atutem ? Nie jest to takie pewne, albowiem już nie jednokrotnie młodzi piłkarze, każdej z drużyn .....

Więcej...

Remis juniorów Cartusii z KP Starogard Gd.

W niedzielne południe na stadionie Cartusii 1923 Kartuzy kolejny swój mecz ligowy rozegrali nasi juniorzy z kategorii Junior D2 z rocznika 2002/2003. Podopieczni Wiesława Roszkowskiego w meczu tym zremisowali ze swoimi rówieśnikami z KP Starogard Gdański 2:2, choć do przerwy przegrywali już 0:2. Po przerwie popis gry dał niezawodny Łukasz Jandziński, który dwoma trafieniami doprowadził do remisu. Dla naszych młodych pilkarzy, był to już szósty mecz ligowy w najwyższej klasie rozgrywkowej prowadzonej przez Pomorski ZPN dla tej kategorii wiekowej. Jest to bowiem I Makroregionalna Liga Wojewódzka, do której nasi piłkrze awansowali po poprzednim sezonie i trzeba przyznać, że do tej pory radzą sobie dość dobrze a rywalizują z takimi zespołami jak m.in. Lechia Gdańsk AP, Arka Gdynia SI, Chojniczanka Chojnice, Gryf Wejherowo i inne. Gratulacje.

Zwycięstwo juniorów Cartusii nad Polonią Gdańsk

Poza pierwszą, III ligową drużyną miłą niespodziankę w dniu dzisiejszym sprawili także juniorzy Cartusii 1923 z kategorii JC2 z rocznika 2000/01. Podopieczni Karola Cichonia rozegrali na własnym boisku kolejny ligowy mecz, tym razem z Polonią Gdańsk, który gładko wygrali aż 4:1 (1:1). Bramki w tym spotkaniu dla naszego zespołu strzelali Oskar Menard x 3 oraz Kacper Paninski x 1. Było to już drugie zwycięstwo na trzy rozegrane jak do tej pory mecze ligowe (w trzecim remis). Gratulacje dla chłopaków, oby tak dalej.