Następny mecz

CARTUSIA 1923
vs
Stolem Gniewino
10 czerwiec 2023, godz. 15:00 Kartuzy
  • Gedania Gdańsk - Cartusia 1923 Kartuzy 2:4

    W niedzielne południe piłkarze III ligowej Cartusii udali się do Gdańska na mecz z faworyzowaną Gedanią 1922 Gdańsk, aby przypieczętować utrzymanie się w lidze. Tak też się stało i zadanie zostało w pełni wykonane, albowiem Kartuzianie po bardzo dobrym spotkaniu pewnie pokonali Gdańszczan 4:2 (2:2). Bramki w tym spotkaniu strzelali Piotr Gryszkiewicz x2, Jan Kopania oraz Nikodem Parulski dla Cartusii, natomiast dla Gedanii strzelali Filip Sosnowski i Paweł Flis. Szersza relacja, protokół meczowy i zdjęcia w rozwinięciu ......

  • Cartusia w Programie
  • Podsumowanie dokonań drużyn objętych programem Piłkarskiej Przyszłości z ORLENEM
    Zakończyła się runda jesienna sezonu 2022/23. To dobry czas, żeby podsumować dokonania drużyn objętych programem Piłkarskiej Przyszłości z ORLENEM. W GKS Cartusia 19233 Kartuzy pod skrzydłami programu znajduję się aktualnie 5 drużyn naszego klubu.
     

„Program „Piłkarska Przyszłość z ORLENEM” to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych, realizowany przy współpracy z Akademią Piłkarską ORLEN Gdańsk i PKN ORLEN. Dzięki Programowi dzieci mają równą szansę rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów programu jest to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych – z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu, ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim. W ramach Programu funkcjonuje 16 ośrodków w formie klubów partnerskich, w tym dwa kluby kobiece.

 

Program obejmuje także takie działania jak szkolenia dla trenerów, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wspólne wyjazdy na obozy, stypendia sportowe zarówno dla najzdolniejszych zawodników. Aktualnie metodycznym i wieloletnim treningiem objętych jest ponad 3500 dzieci (w tym profesjonalnym szkoleniem zamiejscowym około 400 młodych adeptów z największym potencjałem sportowym). Docelowo zawodnicy i zawodniczki mają zasilać młodzieżowe reprezentacje Polski oraz zawodowe kluby piłkarskie. Pierwsze efekty programu są już widoczne – powstały drużyny UKS ORLEN Gdańsk, skupiające najzdolniejszych 13- i 14-latków z Programu. Ponadto zawodnicy szkoleni w ramach Programu systematycznie trafiają do największych akademii w Polsce czy debiutują na ligowych boiskach (m.in. Juliusz Letniowski, Karol Fila, Kacper Urbański, Rafał Kobryń).

 

Piłkarska Przyszłość z ORLENEM jest programem upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych, realizowanym we współpracy z Cartusią 1923 Kartuzy. Głównym Partnerem programu jest PKN ORLEN. Patronatem Honorowym Program objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.”