vs
Gedania 1922 Gdańsk
27 kwiecień 2024, godz. 12:00 Kartuzy
  • Unia Solec Kujawski - Cartusia 1923 Kartuzy 1:6

Ależ niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze III ligowej Cartusii, którzy w sobotnie południe w wyjazdowym spotkaniu w Solcu Kujawskim pewnie pokonali miejscową Unię, aż 6:1. Łupem bramkowym w Cartusii podzielili się Dawid Szałecki i Piotr Gryszkiewicz po dwa gole oraz po jednym Kornel Przyborowski i Paweł Wojowski. Zwycięstwo to pozwoliło Cartusii awansować nieco w ligowej tabeli. Szersza relacja oraz protokół meczowy i obszerna galeria zdjęć w rozwinięciu....

• Cartusia II Kartuzy – Gryf II Wejherowo 4:4

Wielki roller coaster zafundowali nam piłkarze rezerw Cartusii, którzy w ramach 13 kolejki V ligi podejmowali w niedzielne południe na własnym boisku rezerwy Gryfa Wejherowo, albowiem z 0:1 dla Gryfa, wyszli na prowadzenie 4:1, aby ostatecznie zremisować 4:4. Bramki dla Cartusii strzelali Ksawery Raszeja x2, Oliwier Dobek oraz Adam Tandecki po jednej.  Szersza relacja, protokół meczowy oraz zdjęcia w rozwinięciu ….

• Cartusia w Programie

Podopieczni trenera Jerzego Meissnera po czwartkowym zwycięstwie nad drużyną U2 Bytów odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo, które wywindowało ich, przynajmniej na razie, na wysokie, czwarte miejsce w ligowej tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że drużyna naszych juniorów występuje w najwyższej lidze prowadzonej przez pomorski ZPN i rywalizuje z najlepszymi drużynami naszego województwa jak choćby Lechią Gdańsk, Arką Gdynia, Bałtykiem Gdynia, czy Chojniczanką Chojnice. Tym razem w niedzielne przedpołudnie nasi piłkarze pokonali w Ustce miejscowego Jantara 4:2 (2:2) ....

Bramki w dzisiejszym spotkaniu dla Cartusii strzelali Oliwier Stenzel x2 oraz po jednym trafieniu dołożyli Olek Wydrowski i Jędrzej Zając. Przeciwnik okazał się wymagającym rywalem i sprawił sporo problemów naszemu zespołowi. Już po kilkunastu minutach prowadziliśmy 2:0, jednak chwila nieuwagi sprawiła, że przed końcem pierwszej połowy gospodarze strzelili w odstępie jednej minuty dwie bramki doprowadzając do remisu. Na drugą połowę piłkarze Cartusii wyszli bardzo zmobilizowani i zdeterminowani do strzelenia kolejnych bramek. Udało się to dwukrotnie co pozwoliło wygrać spotkanie 4:2. Pomimo tego zespół Cartusii grał bardzo nierówno, przeplatając momenty bardzo składnej i szybkiej gry z chwilami bardzo chaotycznymi. Najważniejsze, że potrafiliśmy zwyciężyć i zainkasować komplet punktów.

Drużyna Cartusii zagrała w składzie : Konkol Szymon, Drywa Norbert, Kobiela Maciej, Czerwionka Kamil, Zając Jędrzej, Plichta Łukasz, Kitowski Nikodem, Stenzel Oliwier,  Wenta Kacper,  Ptach Filip, Sidor Maciej, Pióro Dorian, Wydrowski Olek, Kitowski Dawid oraz Cirocki Radosław.