Od 01 stycznia do 30 kwietnia trwa okres rozliczania Twojego rocznego podatku za 2014 r. Przy tej okazji, bez ponoszenia żadnych kosztów, możesz wesprzeć Cartusię 1923 Kartuzy przekazując jej 1% tego podatku. Przekazanie 1% jest wskazaniem, że jeden procent podatku Urząd Skarbowy przekazuje Cartusii1923 a 99 % podatku przekazuje do budżetu. W żaden sposób nie zwiększa to Twoich zobowiązań wobec budżetu, lub nie zmniejsza kwoty ewentualnego zwrotu podatku a co za tym idzie nie tracisz ani złotówki. 1% podatku, który i tak płacisz, zamiast do budżetu przekazany zostanie do Cartusii 1923 Kartuzy i dzięki temu możesz stać się sponsorem Twojego ulubionego Klubu. W rozwinięciu podajemy jak możesz to zrobić, to bardzo proste ...

 

Kto może oddać jeden procent podatku?

Z formalnego punktu widzenia 1 procent może oddać każdy podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnik objęty liniową, 19-procentową stawką podatku. Prawo, by przekazać 1% podatku dotyczy wszystkich podatników rozliczających w danym roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są z podatku zwolnione. 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Kiedy przekazujemy 1 procent ?

Jeden procent naszego podatku może być przekazany dla wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego tylko wtedy gdy rozliczymy się w terminie. Termin na rozliczenie roczne trwa od 1 stycznia do 30 kwietnia 2015 r.

Czego potrzebujemy aby oddać 1 procent ?

Wypełniając zeznanie roczne potrzebujemy w zasadzie dwóch informacji: 1. Numer KRS Cartusii 1923 Kartuzy - 0000351734 2. Kwota nie większa niż jeden procent należnego podatku (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół)

W praktyce:

Gdy podatek należny wynikający z zeznania wyniósł np. 6.501,00 zł. Możemy wskazać kwotę 1% (6.501,00 zł/100), czyli 65,01 zł, co w zaokrągleniu w dół daje 65,00 zł.

Jak przekazać 1 procent ?

Gdy mamy informacje wymienione w poprzednim akapicie, przekazanie 1 procenta jest już proste. W sekcji I PITa wpisujemy kolejno informacje: w polu 131 numer KRS Cartusii 1923 Kartuzy (podany[nbsp]wyżej). W polu 132 kwotę wyliczoną, nie większą niż 1 procent naszego podatku. To wszystko. W sekcji J PITa można jeszcze dodać w polu 133 nazwę organizacji tj.[nbsp]GKS Cartusia 1923 Kartuzy.

Nawet jeśli kwota twojego jednego procenta jest niewysoka np. 5 złotych, nie wahaj się wpisać jej do swojego PITa, Tobie to nie zaszkodzi a komuś może pomóc zgodnie z przysłowiem ziarnko do ziarnka...

Nawet gdyby wydawałoby Ci się to dość skomplikowane, to wystarczy powiedzieć osobie, która będzie Cię rozliczała i wypisywała PIT, że chcesz przekazać 1% Twojego podatku na Cartusię 1923 Kartuzy. Ona na pewno będzie widziała już co z tym zrobić.