W pierwszym sparingu rozegranym w dniu dzisiejszym w Kartuzach piłkarze IV ligowej Cartusii 1923 pokonali na własnym boisku Bytovię II Bytów 2:0. Wynik mógłby być nieco wyższy, gdyby Kartuzjanie wykorzystali w 70 minucie rzut karny a także, gdyby sędzia uznał ładną bramkę strzeloną w 82 minucie przez jednego z testowanych zawodników, jednak  w sytuacji tej arbiter dopatrzył się spalonego. Inna sprawa, że bardzo dobrze między słupkami gości spisywał się doświadczony bramkarz Mateusz Oszmaniec, który kilkakrotnie uchronił swój zespół od utraty bramki, w tym pewnie obronił rzut karny ...

Wynik nie był jednak istotny w tym spotkaniu, najważniejszy była przede wszystkim gra, oraz to że nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony i realizowali założenia taktyczne nakreślone im przez trenera Mariana Geszke. Obie bramki padły w drugiej połowie tj. w 55 i 75 minucie a ich autorem był jeden z testowanych zawodników. Następny sparing piłkarze Cartusii  rozegrają 04 lutego w Kartuzach a przeciwnikiem ich będzie drużyna Centrum Pelplin.