We wczorajsze popołudnie na kartuskim stadionie zmierzyły się w towarzyskim sparingu jedenastki obecnie grających piłkarzy Cartusii z drużyną składającą się z wychowanków, którzy obecnie grają już w innych klubach. Nasi wychowankowi i byli piłkarze Cartusii pokazali lekcję futbolu obecnym naszym piłkarzom, których niespodziewanie pokonali aż 0:7 (0:2). Gratulacje !!! Łupem bramkowym podzielili się Adam Kordyl (15'), Wojciech Hufnagel (20', 85'), Arkadiusz Kordyl (62', 88'), Filip Ustowski (75') oraz Jakub Hoffmann (77')....

Drużynę wychowanków reprezentowali : Jarosław Ochal w bramce oraz Michał Klaman, Łukasz Kitowski, Sylwester Bielicki, Daniel Groth, Michał Papina, Dawid Papnia, Arkadiusz Kordyl, Adam Kordyl, Bartłomiej Węsiora, Filip Ustowski, Wojciech Hufnagel, Patryk Więckiewicz oraz Jakub Hoffmann.

Cartusia zagrała w składzie : Michał Jajkowski w bramce oraz Bartosz Nałęcz, Robert Zbrzyzny, Mateusz Toporek, Szymon Wenta, Rafał Bujnowski, Jakub Giec, Adam Skierkowski, Jakub Bartlewski, Ryszard Dawidowski i Konrad Szerszeń. W drugiej połowie zagrali też rezerwowi oraz grupa juniorów w tym Artur Babiński w bramce, Łukasz Miłosz, Patryk Breza, Daniel Radomski, Szymon Mateja i i inni.

Spotkanie to miało charakter bardzo towarzyski, a po jego zakończeniu obie ekipy spotkały się na wspólnym grillu, aby wymienić kilka słów, podsumować miniony sezon i pewnie podzielić się planami na przyszłość. Dla obecnych piłkarzy Cartusii było to ostatnie spotkanie w tym sezonie, po którym udali się na krótki urlop, aby 11 lipca 2016 roku wrócić do treningów i odpowiednio przygotować sie do sezonu 2016/2017. Kto z piłkarzy będzie w przyszłym sezonie reprezentował Cartusię na boiskach IV ligowych okaże się pewnie w ciągu najbliższych dni. Będzie to bowiem okres rozmów i kompletowania nowej drużyny. Być może w szeregach Cartusii zobaczymy nawet kogoś ze zwycięzców wczorajszego meczu, który chciałby wrócić na "stare śmieci".