W dzisiejszym sparingu Cartusia 1923 Kartuzy przegrała na własnym boisku z vice liderem IV ligi pomorskiej Pogonią Lębork 1:2 (0:2). Wzmocniona personalnie w bieżącym okresie transferowym Pogoń już w 8 minucie objęła prowadzenie 0:1. Autorem tej bramki był sprowadzony właśnie do Lęborka nowy napastnik Maciej Wardziński, który do niedawna reprezentował barwy Arki Gdynia, w której występował zarówno na poziomie III jak i I ligi. Minutę później po indywidualnej akcji na 0:2 podwyższył Mateusz Stankiewicz. Rozmiary porażki po przerwie zmniejszył Pavlo Konchuk, który w 63 minucie ładnym strzałem z pola karnego ustalił wynik spotkania na 1:2. Piłkarze Pogoni zasłużenie wygrali ten pojedynek, byli zespołem bardziej agresywnym i szybciej przemieszczali się po boisku...

Cartusia z kolei zagrała w eksperymentalnym składzie, głównie w defensywie. Wobec braku w dzisiejszym spotkaniu kilku podstawowych zawodników, w tym dwóch stoperów na pozycjach tych zagrali Adam Skierkowski i Bartłomiej Nałęcz. Do tego trener Aleksander Cybulski dał szansę pograć wielu juniorom, aby sprawdzić ich przydatność na poszczególnych pozycjach. Zagrali między innymi Breza, Mateja, Kuligowski, Leszkiewicz, czy 16 letni Paniński. W piłkarzach tych widać duży potencjał, ale jeszcze trochę powinni jednak pograć na tym poziomie, aby zostali pełno wartościowymi zawodnikami. Nie ma co się jednak bać. Zawodnicy Ci muszą dużo grać i będą grali, ale muszą jeszcze sumiennie potrenować i nabierać doświadczenia a to z pewnością z tygodnia na tydzień będzie procentowało. Przegrana w dzisiejszym spotkaniu ujmy nie przynosi, ale dobrze że tak się stało. Taki zimny prysznic  po dwóch wysokich zwycięstwach w tym tygodniu może podziałać tylko pozytywnie. Dla Pogoni był to trzeci sparing i wszystkie z III ligowcami. W pierwszym nasi przeciwy bezbramkowo zremisowali z liderem III Ligi Bałtyckiej GKS Przodkowo, w drugim przegrali 0:2 z Kaszubią Kościerzyna no i w trzecim pokonali Cartusię 1:2. Cartusia będzie mogła odbić sobie tą porażkę już w najbliższą środę, kiedy podejmować będzie A klasową Osiczankę Osice a w sobotę zmierzy się z  III ligową Arką II Gdynia.