W zgoła odmiennych nastrojach, niż byli w ubiegłym tygodniu, wracali z dalekiego Wolina piłkarze III ligowej Cartusii, którzy w sobotnie popołudnie ulegli miejscowej Vinecie 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 77 minucie meczu strzałem głową po rzucie rożnym Kacper Kasperowicz. Pięć minut wcześniej kartuzianie zmarnowali rzut karny, dlatego też z zerowym dorobkiem punktowym wrócili do Kartuz. Porażka ta niczego jednak nie zmienia i gramy dalej. Za tydzień w Kartuzach z Polonią Środa Wielkopolska. Szersza relacja i protokół meczowy w rozwinięciu....

Mecz w Wolinie nazwać można spotkaniem bez historii. W pierwszej połowie w poczynaniach niebiesko-biało-czarnych widać było trudy dalekiej podróży, która zdecydowanie dała się we znaki piłkarzom. Mecz w pierwszych trzech kwadransach był wyrównany z kilkoma wyprowadzonymi groźnymi atakami Cartusii nie zakończonych jednak sukcesem. W drugiej odsłonie to już duża przewaga piłkarzy Cartusii, którzy co rusz znajdowali się w polu karnym gospodarzy, ale niestety rezerwowy bramkarz gospodarzy Tymoteusz Suliński, który zmienił w przerwie kontuzjowanego, podstawowego golkipera Vinety, był nie do pokonania. Dodatkowo w 72 minucie meczu po zagraniu ręką w polu karnym gospodarzy sędzia główny podyktował rzut karny dla Cartusii. Do wykonania ”jedenastki” podszedł etatowy egzekutor tych stałych fragmentów gry Piotr Gryszkiewicz ale i tym razem bramkarz Vinety wyczuł intencję strzelca Cartusii i nie dał się pokonać zostając można powiedzieć bohaterem gospodarzy. Pięć minut później piłkarze Vinety po strzale głową z rzutu rożnego obrońcy Kacpra Kasperowicza wyszli na prowadzenie 1:0, którego nie oddali już do końca spotkania, choć kartuzianie napierali do ostatniego gwizdka sędziego. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet krótka ławka rezerwowych wolinian w tym meczu. No cóż tym razem porażka, ale nie z byle kim tylko z trzecią drużyną ligi i gramy dalej. Gratulacje dla Vinety.

Ryszewski- Poręba M., Vidal, Łysiak (kpt), Wojowski- Kopania, Rachwał, Szałecki, Gryszkiewicz (84’ Sobiecki)- Przyborowski (86’ Trela)- Poręba J. (62’ Gułajski);

Rez.:  Michalak- Adrychowicz, Dobek, Trela, Sobiecki, Własny, Matejek, Gułajski;

Trener : Letniowski Sebastian