Niestety w drugim wiosennym meczu rozgrywek V ligi rezerwy Cartusii 1923 Kartuzy doznały kolejny raz nieznacznej porażki. Tym razem w niedzielne południe na własnym boisku kartuzianie ulegli niżej notowanemu Portowcowi Gdańsk 3:4 (2:2). Faworytem spotkania byli piłkarze Cartusii, którzy wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny mieli zdobyć komplet punktów i dźwignąć się nieco w ligowej tabeli. Niestety rzeczywistość okazała się zgoła inna i z kompletu punktów cieszyli się goście z Gdańska. Bramki dla Cartusii strzelali Mateusz Trela x2 oraz Jakub Werbiński. Szersza relacja i protokół meczowy w rozwinięciu .....

Mecz ten rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych, ale z uwagi na jego dramatyczność mógł się podobać, bo było w nim to co najważniejsze w piłce, czyli dużo bramek, ale także dużo kartek zarówno żółte jak i czerwone. Niestety o jedną bramkę więcej zdobyli piłkarze Portowca. Kartuzianie przez cały mecz gonili wynik, bo w pierwszej połowie Portowiec dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale po golach Mateusza Treli i Jakuba Werbińskiego kartuzianie doprowadzili do remisu 2:2 i z takim też wynikiem schodzili na przerwę. Po zmianie stron w przeciągu kilku minut Portowiec zdobył dwie kolejne bramki i wyszedł na prowadzenie 2:4. Potem po dwóch czerwonych kartkach dla zawodników gości od 82 minuty kończyli oni mecz w dziewięciu. Piłkarze Cartusii zaczęli po tym nacierać, ale stać ich było już tylko na strzelenie jednej bramki i dlatego wynik 3:4 i strata punktów stały się faktem.

Szkoda straconych punktów, bo okazja ku temu była duża. Nie wiedzieć czemu wzmocnieni kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny kartuzianie nie sprostali niżej notowanemu Portowcowi. Odpowiedzi na to pytanie muszą szukać nie tylko sami zawodnicy, którzy muszą zrobić sobie rachunek sumienia, ale także sztaby trenerskie zarówno drugiej drużyny jak i pierwszej.

Skład Cartusii :

Michalak Jan- Szróbka Kacper (59' Formela Szymon), Andrychowicz Łukasz, Trela Mateusz, Formella Michał, Kovalenko Oleh (75' Deik Miłosz), Tandecki Adam, Bucior Nikodem, Matejek Paweł (kpt), Liszewski Jeremi, Werbiński Jakub;

Rez.: Radomski Robert, Kryszewski Paweł, Deik Miłosz, Machalewski Szymon, Formela Szymon;

0:1 Puto Krzysztof (23'), 1:1 Trela Mateusz (27'), 1:2 Terepora Krystian (38'), 2:2 Werbiński Jakub (43'), 2:3 Puto Krzysztof (52'), 2:4 Marcinowski Jakub (59'), 3:4 Trela Mateusz (90+4);

Cartusia : Tandecki Adam (ż), Michalak Jan (ż), Formella Michał (ż),

Portowiec : Jakubiak Paweł (ż), Goerke Mateusz (ż, ż - cz. 82'), Liszewski Jeremi (ż), Muła Paweł (ż, ż - cz. 82'), Marcinowski Jakub (ż);