W trzeciej kolejce rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze Cartusii pokonali walczącego o utrzymanie Stolema Gniewino 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił z rzutu karnego Piotr Gryszkiewicz. Mecz przez całe 90 minut był wyrównanym widowiskiem i choć wielu sytuacji bramkowych nie było i żadnej z drużyn nie udało się zdominować przeciwnika, to jednak obie drużyny zacięcie walczyły o punkty i różnie mogło się skończyć. Na szczęście po ostatnim gwizdku sędziego z trzech punktów cieszyli się tylko kartuzianie. Dużą cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył z pewnością młody bramkarz Cartusii Mateusz Ryszewski, który obronił rzut karny. Protokół meczowy w rozwinięciu .....

Kartuzianie do meczu tego przystąpili bez dwóch podstawowych zawodników Marcina Poręby i Dawida Szałeckiego, którzy musieli pauzować za kartki. Zmiennicy stanęli jednak na wysokości zadania i dobrze wkomponowali się w zespół. Wyrównany przez całe 90 minut bój o ligowe punkty zakończył się szczęśliwie dla piłkarzy Cartusii, którzy zgarnęli komplet punktów i awansując w ligowej tabeli odsunęli się znacznie od strefy spadkowej. Różnica punktów szczególnie w środkowej części tabeli jest jednak znikoma i każda kolejka może dać znaczące zmiany w układzie tabeli. W chwili obecnej kartuzianie plasują się na ósmym miejscu tracąc do trzeciego Zawiszy zaledwie cztery punkty. Kolejne spotkanie piłkarze Cartusii zagrają w Stargardzie z miejscowymi Błękitnymi. Trzymamy kciuki za kolejne punkty.

Cartusia : Ryszewski- Kopania ,Vidal, Łysiak (kpt), Wojowski- Rachwał, Deja (30’ Dobek), Gułajski, Gryszkiewicz- Poręba J. (74’ Trela), Przyborowski;

Rez.:  Michalak- Andrychowski, Dobek, Trela, Tandecki, Matejek;

Stolem : Moczadło- Kotwica, Lengiewicz, Kruczkowski, Patelczyk (62’ Tomczak), Klarecki (kpt), Sobczyński (68’ Kafka), Śliwowski (62’ Belka), Misztal, Biliński (62’ Łyszkiewicz Dustet), Bach;

Rez: Więcek- Tomczak, Szreder, Jasiński, Belka, Kafka, Łyszkiewcz Dustet;

1:0 Gryszkiewicz (15’ k.);

Cartusia : Rachwał (ż), Gułajski (ż);

Stolem : Kruczkowski (ż);

Wiśniewski Piotr  - SG (Kujawsko- Pomorski ZPN)