Pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej w ramach rozgrywek V ligi rozegrały rezerwy Cartusii, które udały się na spotkanie z Orłem Trąbki Wielkie. Mecz ten rozegrany został gościnnie w Gdańsku i nieco lepsi okazali się gospodarze wygrywając ten pojedynek 2:1 (1:1). Bramki dla Orła strzelali Szymański Wojciech (14’) oraz Wardowski Piotr (64’), natomiast honorowe trafienie dla Cartusii zaliczył kapitan niebiesko-biało-czarnych Malanowski Rafał (31’)……

Pomimo nieznacznej porażki z postawy młodych kartuzian można być bardzo zadowolonym. W kadrze meczowej znaleźli się bowiem zawodnicy, którzy pierwszy raz zagrali w seniorskiej piłce. Większość zawodników to juniorzy z roczników 2007 oraz 2008 i można powiedzieć, że był to pojedynek seniorzy z Trąbek Wielkich kontra młodzież z Kartuz. Kartuzianie pomimo młodego wieku stworzyli kilka ciekawych akcji, byli szybsi od przeciwników i dokładniejsi, ale niestety słabsi fizycznie i to zdecydowało przede wszystkim o nieznacznej porażce. Duże słowa uznania również dla 15 letniego jeszcze bramkarza Maksymiliana Szynszeckiego, który kilkakrotnie popisał się udanymi interwencjami. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli gospodarze. Jej autorem w 14 minucie był Wojciech Szymański. Wyrównanie dla Cartusii padło w 31 minucie meczu. Bramkę wyrównująca po rzucie rożnym zdobył Rafał Malanowski. W drugiej odsłonie wynik spotkania na 2:1 ustalił w 64 minucie Piotr Wardowski, który minutę wcześniej pojawił się na boisku. Niestety w przerwie meczu w drużynie Cartusii z powodu kontuzji nastąpiła wymuszona zmiana. Boisko musiał bowiem opuścić jeden z bardziej doświadczonych zawodników, choć wciąż młody Robert Radomski. Dobra postawa młodych kartuzian daje jednak nadzieję, że z meczu na mecz powinno być tylko lepiej.

Skład drużyn :

Cartusia : Szynszecki Maksymilian- Radomski Robert (46’ Formela Szymon), Deik Miłosz (69’ Kryszewski Paweł), Liszewski Jeremi, Werbiński Jakub, Bucior Nikodem, Andrychowicz Łukasz, Okrój Krystian (64’ Machalewski Szymon), Malanowski Rafał (kpt), Kovalenko Oleh, Szróbka Kacper;

Rez.: Machalewski Szymon, Formela Szymon, Kryszewski Paweł;

Orzeł : Czaja- Kesler, Pastuszka (kpt), Preuss (63’ Wardowski), Waniuga (63’ Nowakowski), Stanisławski, Godula (80’ Świerżewski), Jary, Łaszczuk, Malkowski, Szymański (89’ Cebulski);

Rez.: Cisewski- Grycel, Wardowski, Nowakowski, Cebulski, Groszek, Świerżewski, Romankiewicz, Gierałtowski;

1:0 Szymański Wojciech (14’), 1:1 Malanowski Rafał (31’), 2:1 Wardowski Piotr (64’);

Cartusia : Deik Milosz (ż),

Orzeł : ------