W drugim wiosennym spotkaniu ligowym piłkarze III ligowej Cartusii zaliczyli drugi remis 1:1. Po ubiegłotygodniowym remisie z KP Starogard Gdański, tym razem kartuzianie udali się w najdłuższą trasę, bo do oddalonych o prawie 400 km Nowych Skalmierzyc, gdzie zmierzyli się z miejscową Pogonią, z którą także zremisowali 1:1 (1:0). O ile ubiegłotygodniowy remis delikatnie mówiąc uznać można za mało satysfakcjonujący, o tyle remis w Nowych Skalmierzycach już za dobry wynik i powód do umiarkowanego zadowolenia. Bramki w tym spotkaniu strzelali 1:0 Patryk Palat (15') oraz na 1:1 kapitan niebiesko-biało-czarnych Piotr Łysiak (84'). Szersza relacja i protokół meczowy w rozwinięciu ……

Po słabym meczu w ubiegłym tygodniu z KP Starogard Gdański piłkarze Cartusii chcieli przede wszystkim pozytywnie zareagować i zmazać plamę po tamtym spotkaniu. Gra w poprzednim meczu była  niedopuszczalna na poziomie 3 ligi, albowiem zlekceważenie przeciwnika i brak odpowiedniego zaangażowania oraz realizacji założeń meczowych spowodowały łatwą utratę punktów. Remis w Skalmierzycach smakuje już zupełnie inaczej. Drużyna przez cały mecz była zdeterminowana żeby odnieść zwycięstwo i nawet po szybko straconym golu grała dalej swoje dążąc do strzelenia bramek. Bramkę na 1:0 gospodarze zdobyli w 14 minucie meczu ze stałego fragmentu gry. W sytuacji tej wychodzący do dośrodkowania młody bramkarz Cartusii Mateusz Ryszewski poślizgnął się na śliskiej nawierzchni przedpola bramkowego co dało możliwość strzelenia głową przeciwnikowi do pustej już bramki. Autorem trafienia był Patryk Palat. Piłkarze Cartusii pomimo straty gola dążyli do wyrównania i już w pierwszej połowie powinni doprowadzić do remisu, ale bardzo groźny strzał Jakuba Poręby obronił bramkarz gospodarzy Kacper Leszczyński. W tej części meczu piłkarzom Cartusii za faul w polu karnym Pogoni na Dawidzie Szałeckim należał się także rzut karny, ale sędzia główny sytuację tą ocenił zupełnie inaczej.

Druga połowa to już falowe ataki piłkarzy Cartusii, ale mimo dużego naporu piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. W tym czasie kartuzianie po jednym ze strzałów obili poprzeczkę bramki gospodarzy a także stworzyli kilka bardzo groźnych innych sytuacji bramkowych. W końcu udało się doprowadzić do remisu. Była to 84 minuta spotkania, w której po bitym na bliższy słupek rzucie rożnym przez Marcina Porębę i strzale głową kapitana Cartusii Piotra Łysiaka kartuzianie wyrównali stan pojedynku na 1:1. Potem, już w doliczonym czasie gry piłkarze Cartusii mogli wyjść jeszcze na prowadzenie, ale Oskar Vidal zbyt mocno zagrał piłkę wychodzącemu sam na sam z bramkarzem Kornelowi Przyborowskiemu. W tym czasie strzał głową nieznacznie obok słupka oddał także Mateusz Trela. Niestety do ostatniego gwizdka sędziego nie udało się już zdobyć bramki dającej prowadzenie i podział punktów stał się faktem. Z pewnością nie było to piękne widowisko, albowiem boisko nie pozwalało na grę Cartusii do jakiej jest przyzwyczajona, czyli dominację poprzez posiadanie piłki. Kartuzianie zmuszeni do uproszczenia środków i pomimo długiej podróży w dniu meczu pokazali charakter, którego zabrakło niestety w ubiegłotygodniowych derbach. Drużyna Cartusii to młody zespół i pewnie słabsze mecze będą się zdarzać, ale muszą wiedzieć, że nikt przed nimi się nie położy i do dobrej gry trzeba zawsze dołożyć intensywności oraz serca. Za remis w Skalmierzycach mimo wszystko należą się słowa uznania.

Składy drużyn:

Cartusia : Ryszewski- Kopania, Łysiak (kpt), Vidal, Wojowski- Poręba M., Rachwał, Szałecki, Deja (76’ Trela), Przyborowski- Poręba J. (61’ Gułajski);

Rez.: Michalak- Dobek, Trela, Tandecki, Matejek Gułajski;

Pogoń : Leszczyński- Grabowski (46’ Kamiński),  Bora, Lis (kpt), Palat, Szczepaniak, Majerz, Nogaj (63’ Pawlik), Majewski, Kaczmarek (75’ Sztukowski), Dymarek (85’ Pinkowski);

Rez.: Wasiluk- Mazurek, Pinkowski, Ciupka, Mikulski, Sztukowski, Kamiński, Wachowiak, Pawlik;

1:0 Palat Patryk (15’), 1:1 Łysiak Piotr (84’);

Cartusia : Poręba Marcin (ż), Szałecki Dawid (ż), Vidal Oscar (ż), Deja Sebastian (ż);

Pogoń : Nogaj Mateusz (ż), Leszczyński Kacper (ż);