W dniu jutrzejszym piłkarze III ligowej Cartusii zmierzą się z rewelacją tegorocznych rozgrywek Vinetą Wolin, która ex aequo z Pogonią Nowe Skalmierzyce lideruje w dotychczasowej tabeli. W związku z tym, że Kartuzianie po ostatnim zwycięstwie z Zawiszą w Bydgoszczy uplasowali się na miejscu 4, więc można jutrzejszy mecz nazwać hitem 7 kolejki, albowiem zmierzą się w niej dwie czołowe drużyny ligi....

Rywale Cartusii na 6 rozegranych spotkań odnieśli do tej pory 5 zwycięstw pokonując beniaminków Noteć Czarnków, Wikęd Luzino i Elanę Toruń a także Unię Solec Kujawski i w ostatniej Kolejce Unię Swarzędz. Jedynej porażki Wikingowie doznali w derbach Pomorza Zachodniego z kolejnym beniaminkiem Flotą Świnoujście. Wszystkie dotychczasowe zwycięstwa Vinety to wygrane jedną bramką. Ogólny dotychczasowy bilans bramkowy to 12 bramek strzelonych i 9 straconych. Drużyna z Wolina w 3 lidze znajduje się drugi sezon. W ubiegłym sezonie dopiero w dwóch ostatnich kolejkach zapewniła sobie utrzymanie w lidze plasując się ostatecznie na 15 miejscu, ostatnim dającym utrzymanie. Wcześniej drużyna Vinety rozgrywała swoje mecze na poziomie IV ligi zachodniopomorskiej, w której głównie plasowała się na czołowych miejscach w tabeli. W sezonie 2017/2018- 3 miejsce, 2018/2019- 2 miejsce, 2019/2020- 10 miejsce, 2020/2021- 2 miejsce i w 2021/2022- 1 miejsce. W tym ostatnim sezonie w imponującym stylu uzyskali awans do IV ligi zdobywając łącznie 100 punktów, na co złożyły się 32 zwycięstwa, 4 remisy i tylko 2 porażki. Z przytoczonej statystyki wynika, że drużyna ta do występów w III lidze budowana była od lat, zawsze prezentując wysoki poziom. W ubiegłym sezonie beniaminek III ligi z Wolina zapłacił frycowe, ale zrealizował plan i utrzymał się w lidze a w bieżących już rozgrywkach niespodziewanie lideruje w III ligowej tabeli. Przed tym sezonem rywale Cartusii dokonali kilkunastu ciekawych transferów, w ramach których pozyskali aż 11 zawodników wzmacniając się w zasadzie na każdej pozycji. Do drużyny dołączyli m.in. doświadczeni 27 letni bramkarz Marek Szulc ze Świtu Szczecin, 24 letni napastnik Dawid Gruchała- Węsierski z Bałtyku Koszalin, czy 23 letni napastnik Bartosz Boniecki z Pogoni Szczecin i 21 letni środkowy obrońca Kacper Kasperowicz z Chojniczanki Chojnice. Poza tym w drużynie występują również znani i doświadczeni na III ligowych boiskach środkowy pomocnik Szymon Kurczak, czy bramkostrzelny napastnik Adam Nagórski. Poza zawodnikami zmiana nastąpiła również na stanowisku trenera, które objął doświadczony trener Przemysław Cecherz, znany również w Cartusii, z którą pożegnał się z końcem ubiegłego roku. Trener gości w bieżącym sezonie ma więc do dyspozycji wielu doświadczonych i ogranych piłkarzy, więc nie ma się co dziwić, że w takim dobrym stylu weszli w bieżące rozgrywki.

Kartuzianie z kolei tak bogatej kadry nie mają, ale Ci którzy są na tą chwilę spełniają wszelkie oczekiwania i nie raz pokazali, że drzemią w nich duże pokłady umiejętności i na pewno w dniu jutrzejszym tanio skóry nie sprzedadzą. Drużyna Cartusii w obecnych rozgrywkach składa się głównie z młodych, perspektywicznych zawodników wspieranych kilkoma doświadczonymi piłkarzami. Trener Sebastian Letniowski poza kontuzjowanymi Mateuszem Trela, Kasprem Własnym i bramkarzem Patrykiem Kotłowskim będzie miał do dyspozycji wszystkich pozostałych zawodników.

Zapowiada się zatem ciekawe widowisko, na które serdecznie zapraszamy.