W sobotnie popołudnie rezerwy Cartusii w ramach 32 kolejki rozgrywek V ligi zremisowały na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk 2:2 (1:2). Obie bramki dla Cartusii zdobył Ksawery Raszeja, dla którego był to pierwszy mecz po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Młodzi Kartuzianie z dziewięcioma młodzieżowcami w pierwszym składzie, choć na mecz pojechali bez kilku czołowych zawodników, wśród których znaleźli się kapitan Zbigniew Bodzak, Daniel Radomski, Szymon Poroszewki, Jakub Toruńczak, czy Maciej Kobiela, potrafili się postawić faworyzowanemu Stoczniowcowi i wywieźć z trudnego terenu cenny punkt. Szersza relacja i protokół meczowy w rozwinięciu ….

Podopieczni trenera Karola Cichonia w pierwszej części meczu posiadali optyczną przewagę, którą potwierdzili strzeleniem dwóch bramek, które pozwoliły na przerwę schodzić z prowadzeniem 2:1. Cartusię na prowadzenie ładnym strzałem z pola karnego wyprowadził Ksawery Raszeja. Potem gospodarzom udało się doprowadzić do remisu 1:1, jednak w końcówce pierwszej połowy drugi raz w tym meczu do siatki rywali trafił Ksawery Raszeja, który dał prowadzenie Cartusii i ustalił wynik do przerwy na 1:2. W obu bramkach dla niebiesko-biało-czarnych asystował rozgrywający dobre zawody Nikodem Parulski.

W drugiej części trochę mocniej przycisnęli piłkarze Stoczniowca i to oni osiągnęli optyczną przewagę, którą szybko potwierdzili strzelając swoją druga bramkę w tym meczu i doprowadzając do remisu 2:2. Kartuzianie w tej części spotkania cofnęli się nieco do tyłu a swoich szans szukali raczej w kontratakach, po których przynajmniej raz bliscy byli wyjścia na prowadzenie, ale strzał Maksyma Zelenevycha trafil tylko w słupek. Swoją szansę miał też Oliwier Hara, ale jego strzał z pola karnego z dogodnej sytuacji okazał się zbyt słaby i nie sprawił problemów bramkarzowi gospodarzy z jego obroną. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się już pokonać bramkarza rywali i podział punktów stał się faktem.

Cartusii : Matejek Paweł – Olszewski Kacper, Tandecki Adam (46’ Hara Oliwier), Belgrau Bartłomiej, Radomski Robert- Parulski Nikodem (46’ Bucior Nikodem), Kitowski Filip (kpt), Formella Michał, Własny Kasper, Zelenevych Maksym- Raszeja Ksawery;

Rez.: Hara Oliwier, Bucior Nikodem;

Stoczniowiec : Strzelecki Krzysztof- Pańko Mateusz, Garbowski Krzysztof (kpt), Złoch Bartosz, Golec Mateusz, Pamintasu Jakub, Borkowski Kamil, Szymczewski Emil, Hurenka Tsimafei, Morev Eduard, Ogrodowczyk Dawid;

Rez.: Piątkowski Wojtek, Mojsiuszko Gracjan;

0:1 Raszeja Ksawery, 1:1 ?, 1:2 Raszeja Ksawery, 2:2 ?

Cartusia : Matejek Paweł (ż), Parulski Nikodem (ż), Własny kasper (ż);

Stoczniowiec : Pamintasu Jakub (ż);