Miłą niespodziankę sprawili piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy, którzy w wyjazdowym spotkaniu z zajmującą 3 miejsce w ligowej tabeli faworyzowaną Polonią Środa Wielkopolska zremisowali 1:1. Obie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie a ich autorami byli Bartosz Bartkowiak dla gospodarzy, natomiast bramkę wyrównującą dla Cartusii zdobył Piotr Gryszkiewicz. Dzięki remisowi temu Kartuzianie dokładają jeden punkt do swojego dorobku i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek posiadają już 9 punktową przewagę nad strefą spadkową. Szersza relacja i składy drużyn w rozwinięciu….

Mecz fatalnie rozpoczął się dla piłkarzy Cartusii albowiem już w 30 sekundzie spotkania niesygnalizowane, zaskakujące uderzenie z narożnika pola karnego, taki centrostrzał w wykonaniu Jakuba Giełdy trafia w poprzeczkę bramki Cartusii. Niestety minutę później Kartuzianie tracą już bramkę i to w najmniej oczekiwanym momencie. Chwilę wcześniej będący w natarciu niebiesko-biało-czarni stracili piłkę w okolicach pola karnego gospodarzy, po którym Poloniści długim podaniem uruchomili szybkiego, ukraińskiego napastnika Kevina Duruekee. Ten po przejęciu piłki popędził z nią w kierunku bramki Cartusii w towarzystwie kryjącego go obrońcy Krzysztofa Iwanowskiego a następnie wbiegając w pole karne, mimo asekuracji kartuskiego obrońcy, spod linii końcowej zdołał wycofać futbolówkę na 14 metr do wbiegającego tam Bartosza Bartkowiaka, który strzałem z pierwszej piłki z okolic 14 metra pokonał bramkarza Cartusii wyprowadzając Polonię na prowadzenie 1:0. Taki zimny prysznic podziałał mobilizująco na piłkarzy Cartusii, którzy zdziwieni nieco obrotem spraw i takim rozpoczęciem spotkania nie załamali rąk i powoli próbowali konstruować akcje ofensywne dążąc do odrobienia szybko straconej bramki. W 16 minucie spotkania bliski wyrównania był kapitan Cartusii Krzysztof Iwanowski, który strzałem głową z 5 metra po zagraniu Mateusza Sopoćki przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 22 minucie Kartuzianie doprowadzają do remisu. W sytuacji tej piłkę na połowie rywala przejął Mateusz Sopoćko, który pobiegł z nią bliżej bramki gospodarzy i zagrał w pole karne do Mateusza Treli. Ten z kolei zagrał do Piotra Gryszkiewicza, który przy linii końcowej ograł obrońcę Polonii a następnie w sytuacji sam na sam z dużego kąta, technicznym uderzeniem zmieścił piłkę między interweniującym bramkarzem a bliższym słupkiem i futbolówka wylądowała w siatce. W 33 minucie meczu bliscy szczęścia byli z kolei Poloniści. Po krótko rozegranym rzucie rożnym między Kacprem Nowakiem a Bartoszem Bartkowiakiem, ten drugi w łatwy sposób ograł defensorów Cartusii i z narożnika pola karnego zakręcił piłkę w kierunku dalszego słupka, ale na szczęście futbolówka  minęła minimalnie słupek bramki i wyszła na aut bramkowy. W końcówce pierwszej połowie dwukrotnie zaatakowali jeszcze piłkarze Cartusii. Najpierw strzał Mateusza Sopoćki z okolic 17 metra broni z trudem golkiper gospodarzy Przemysław Frąckowiak a chwilę później trochę łatwiejszy strzał Piotra Gryszkiewicza z pola karnego ponownie broni bramkarz Polonii. Do przerwy, po wyrównanym spotkaniu, wynik zatem 1:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Kartuzianie, którzy przez pierwszy kwadrans prowadzili grę i częściej bywali pod bramką rywala. Po tym okresie do głosu doszli jednak gospodarze i to oni osiągnęli optyczną przewagę. W 65 minucie meczu zagranie Kevina Duruekee trafia do stojącego na 16 metrze od bramki Cartusii Jakuba Giełdy, który uderzył na bramkę, ale na szczęście piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później ukraiński napastnik sam zdecydował się na uderzenie z okolic 20 metra i trafił w bramkę, ale tym razem broni bramkarz Cartusii Dawid Dąbrowny. Minutę później strzałem nad poprzeczką odwdzięczył się z kolei zawodnik Cartusii Dawid Szalecki. W 75 minucie meczu kunsztem strzeleckim wykazał się Piotr Gryszkiewicz, który posiadając piłkę przy nodze na własnej połowie, zauważył stojącego daleko od własnej bramki golkipera Polonii i zdecydował się na uderzenie ze środka boiska, po którym piłka przelobowała już bramkarza, ale na nieszczęście poleciała nieznacznie obok słupka. Niewiele brakowało a zawodnik Cartusii skopiował by niemal bramkę Macieja Gajosa z Lechii Gdańsk w ostatnim meczu z Legią Warszawa. Tymczasem wynik w Środzie Wielkopolskiej dalej pozostawał remisowy. W 77 minucie ładny strzał zza pola karnego Oliwiera Dobka przelatuje nieznacznie obok bramki gospodarzy. W 88 minucie Kartuzianie wyprowadzili szybką kontrę, po której znaleźli się w sytuacji 3x2. Posiadający piłkę przy nodze Oliwier Dobek tuż przed polem karnym zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę, ale zdołał ją jeszcze zagrać sprzed interweniującego obrońcy Polonii do wbiegającego z boku w pole karne kolegi. Niestety w wyniku interwencji ostatniego obrońcy gospodarzy, który wślizgiem próbował zabrać piłkę, ale nie trafił w nią, tylko w nogi pomocnika Cartusii futbolówka poleciała zbyt daleko i sprawiła problemy z jej opanowaniem piłkarzowi Cartusii, więc wydawało się, że sędzia cofnie akcję do faulu na Oliwierze Dobku. Niestety arbiter spotkania w tej konkretnej sytuacji nie dopatrzył się, wydawać by się mogło, ewidentnego przewinienia i faulu obrońcy Polonii na Oliwierze Dobku na granicy pola karnego i nakazał grać dalej. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, już w doliczonym czasie gry groźny strzał na bramkę Cartusii z okolic linii pola karnego oddał ponownie Jakub Giełda i na szczęście znowu pomylił się, ale tym razem naprawdę o centymetry i o dużym szczęściu mogli mówić Kartuzianie. Chwilę potem sędzia główny zakończył to spotkanie, które można  spuentować, że zakończyło się sprawiedliwym remisem i podziałem punktów.

Cartusia : Dąbrowny Dawid- Kobryń Rafał, Vidal Oscar, Iwanowski Krzysztof (kpt), Poręba Marcin- Gryszkiewicz Piotr, Szałecki Dawid, Dobek Oliwier, Sopoćko Mateusz (70’ Żukowski Przemysław), Kopania Jan- Trela Mateusz (87’ Parulski Nikodem);

Rez.: Kotłowski Patryk- Banaczek Kamil, Garbacik Damian, Kuźniarski Bartosz, Parulski Nikodem, Tandecki Adam, Własny Kasper, Poręba Jakub, Żukowski Przemysław;

Polonia : Frąckowiak Przemysław- Giełda Jakub, Bartkowiak Bartosz, Nowak Kacper, Duruekee Kevin, Kluczyński Aleksander (79’ Maślanka Krzysztof), Małachowski Klaudiusz, Zerkowski Albert, Witkowski Mikołaj (61’ Drame Jędrzej);, Walczak Michał, Prałat Antoni (87’ Łasocha Filip);

Rez.: Janczar Mateusz- Maślanka Krzysztof, Gniewowski Tobiasz, Cyka Kacper, Łasocha Filip, Pryimak Andrii, Drame Jędrzej;

1:0 Bartkowiak Bartosz (2’), 1:1 Gryszkiewicz Piotr (22’)

Cartusia : Iwanowski Krzysztof (ż);

Polonia : Giełda Jakub (ż), Kluczyński Aleksander (ż);