Po bardzo dobrym meczu piłkarze V ligowej Cartusii 1923 II Kartuzy pokonali w dniu dzisiejszym na własnym boisku lidera tabeli Gedanię 1922 II Gdańsk 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 53 minucie Oscar Vidal. Goście mieli jeszcze okazję do wyrównania, ale kapitan Gdańszczan Bartosz Bławat w 82 minucie nie wykorzystał rzutu karnego, którego obronił stojący z konieczności między słupkami bramki Cartusii pod nieobecność dwóch kontuzjowanych bramkarzy Adam Tandecki. Szersza relacja, składy i zdjęcia w rozwinięciu ......

Bardzo miłą niespodziankę sprawili podopieczni trenerów Karola Cichonia i Apoloniusza Hary, którzy w niedzielne popołudnie ograli faworyzowaną Gedanię 1923 II Gdańsk. Gdańszczanie są na czele ligowej tabeli i głównym faworytem do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Kartuzianie w meczu tym postawili trudne warunki gościom i do czasu objęcia prowadzenia byli stroną dominującą. W pierwszej połowie niebiesko-biało-czarni przeprowadzili kilka akcji bramkowych, które powinny zakończyć się bramkami, ale zabrakło trochę szczęścia w ostatnich fragmentach tych akcji. Już w 12 minucie Jakub Toruńczak w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości stracił piłkę podając do nadbiegającego z boku kolegi Daniela Radomskiego. Podanie to odczytał wracający obrońca, który wybił futbolówkę. W 24 minucie ponownie Jakub Toruńczak po zagraniu Maksyma Zelenevycha z pola karnego przed bramkę gości uderzył z bliskiej odległości, ale nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała minimalnie obok słupka. Dwie minuty później w kolejnej sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Aleksandrem Petza znalazł się z kolei Maksym Zelenevych, ale i jego uderzenie zdołał obronić golkiper Gedanii. W pierwszej połowie goście praktycznie ani razu poważniej nie zagrozili bramce strzeżonej z konieczności przez Adama Tandeckiego. Zawodnik ten musiał stanąć między słupkami z powodu  kontuzji dwóch bramkarzy i jak się okazało z roli tej wywiązał się znakomicie nie popełniając żadnego błędu a mało tego, w końcówce spotkania obronił także rzut karny.

W drugiej połowie Kartuzianie po ładnej akcji zespołowej szybko zdobyli bramkę. Była to 53 minuta meczu, w której na strzał z pola karnego gości zdecydował się kapitan Cartusii Zbigniew Bodzak. Strzał ten obronił jeszcze bramkarz gości, ale przy dobitce z bliskiej odległości nadbiegającego tam Oscara Vidal nie miał już szans i na tablicy wyników zrobiło się 1:0. Choć od utraty bramki to goście doszli w końcu do głosu i zaczęli dominować na boisku, to wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. W końcówce spotkania gościom zabrakło szczęścia, aby doprowadzić do remisu. Z dobrej strony pokazali się obrońcy Cartusii z Oscarem Viadalem i Pawłem Matejkiem na czele, którzy skutecznie rozbijali ataki Gdańszczan i blokowali ich groźne strzały nie raz ratując Cartusię od utraty bramek i nie dając możliwości interweniowania golkiperowi Cartusii. W 82 minucie meczu problematyczny zdaniem kibiców rzut karny dla gości podyktował sędzia główny. Do rzutu karnego podszedł kapitan gości i najbardziej doświadczony zawodnik Gedanii Bartosz Bławat, który strzałem tzw. „panenką” nie zmylił bramkarza Cartusii, który stojąc do końca w jednym miejscu bez problemu złapał piłkę w ręce. Kartuzianie w czasie optycznej przewagi Gedanii w drugiej połowie wyprowadzali kontry, po których mogli pokusić się jeszcze na podwyższenie wyniku, ale ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć już żadnej bramki i wynik 1:0 stał się faktem. Młodzi kartuzianie dzięki zwycięstwu temu utrzymali wysokie, 5 miejsce w ligowej tabeli, tracąc jedynie 3 punkty do czwartego Stoczniowca Gdańsk a trzeba dodać, że to właśnie 4 miejsce, przy sprzyjających okolicznościach, może dać prawo do gry w barażach o IV ligę.

Cartusia : Tandecki Adam- Kobiela Maciej (90’ Belgrau Bartłomiej), Vidal Oscar, Matejek Paweł, Olszewski Kacper- Radomski Daniel (60’ Poroszewski Szymon), Formella Michał, Kitowski Filip (65’ Własny Kacper), Bodzak Zbigniew (kpt), Toruńczak Jakub (78’ Hara Oliwier)- Zelenevych Maksym (89’ Bucior Nikodem);

Rez.: Goll Iwo, Hara Oliwier, Belgrau Bartłomiej, Bucior Nikodem, Poroszewski Szymon, Własny Kacper;

Gedania : Petza Aleksander- Jeżowski Tomasz, Panic Gustaw (69’ Rycerski Patryk), Bławat Bartosz (kpt), Witkowski Kamil, Bogdański Igor, Wróblewski Paweł (83’ Pachur Adam), Waliszewski Konrad, Łazarski Aleksander, Burkhardt Bartłomiej, Kowalewski Jakub (65’ Witczak Piotr);

Rez.: Uzarek Mateusz, Rycerski Patryk, Witczak Piotr, Pachur Adam;

1:0 Vidal Oskar (53’)

Cartusia : Radomski Daniel (ż); Kitowski Filip (ż), Formella Michał (ż), tr. Karol Cichoń (ż);