Sobotnie spotkanie było dla piłkarzy Cartusii kolejnym bardzo ważnym pojedynkiem, w którym w ciągłej walce o zapewnienie sobie ligowego bytu niezbędne były punkty. Było to trudne zadanie albowiem podopieczni trenera Dominika Czajki podejmowali wciąż walczącą o awans do 2 ligi Pogoń II Szczecin. Dlatego też faworytem tego pojedynku byli Szczecinianie. Na szczęście piłkarze Cartusii zdając sobie sprawę z powagi meczu podeszli do niego bardzo zmotywowani i zagrali bardzo dobry mecz, w którym udało się urwać punkty Pogoni i po bramkach dwóch grających z nr 10 na plecach Błażeja Starzyckiego z Pogoni i Przemysława Żukowskiego z Cartusii zremisować pojedynek 1:1 ....

Przy odrobinie szczęścia Kartuzianie mogli też pokusić się o zwycięstwo, ale w 88 minucie meczu sędzia główny, inaczej niż wszyscy zgromadzeni na stadionie, zinterpretował zdarzenie z udziałem napastnika Cartusii Michała Marczaka. W sytuacji tej, przy stanie 1:1, zagranie z boku pola karnego przed bramkę Pogoni mógł wykończyć bramką napastnik Cartusii, który uprzedził obrońcę i w dogodnej sytuacji, znajdując się tylko przed bramkarzem gości, został od tyłu powalony na ziemię przez wracającego obrońcę i gdy wszyscy oczekiwali odgwizdania rzutu karnego sędzia główny Paweł Szuta był odmiennego zdania i nakazał grać dalej pozbawiając realnej szansy Cartusii na objęcie prowadzenia i odniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu.

Spotkanie to mimo dobrej gry Cartusii przez całe 90 minut rozpoczęło się jednak fatalnie dla niebiesko-biało-czarnych. Już w 5 minucie po faulu jednego z obrońców Cartusii przed własnym polem karnym sędzia odgwizdał rzut wolny w niebezpiecznej odległości. Bezpośredni strzał na bramkę z tego stałego fragmentu gry trafił w mur, ale odbita piłka wyszła z powrotem poza pole karne i trafiła pod nogi Błażeja Starzyckiego, który bez zastanowienia huknął z pierwszej piłki z okolic 17 metra i piłka wylądowała w okienku bramki Cartusii. Stojący między słupkami bramki Cartusii Dawid Dąbrowny nie miał nic do powiedzenia przy tym strzale a bramka ta z pewnością była ozdobą tego spotkania. Choć życząc wszystkiego najlepszego zawodnikowi Pogoni i strzelania więcej takich bramek, to pewnie bardzo trudno będzie mu powtórzyć takie uderzenie. Tak więc od 5 minuty goście prowadzili 1:0. Po strzeleniu bramki mecz do końca pierwszej połowy był wyrównany, choć więcej z gry wydawało się, że mieli goście ze Szczecina, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale robili to głównie w środkowej części boiska, lub na własnej połowie. Żadnej z drużyn nie udało się stworzyć jakiejś klarownej sytuacji bramkowej. Kartuzianie próbowali przedrzeć się pod bramkę gości i kilkakrotnie udało się to, ale w ostatnich fragmentach akcji brakowało dokładności w tym ostatnim, otwierającym drogę do bramki podaniu. Dlatego też do przerwy nic się nie zmieniło i pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Pogoni II Szczecin.

Po zmianie stron Kartuzianie zaatakowali nieco mocniej i objęli inicjatywę, której nie oddali do końca meczu. Akcje Cartusii często przenoszone były pod bramkę Pogoni, na którą niebiesko-biało-czarni atakowali raz z jednej a raz z drugiej strony. Szczecinianie zepchnięci zostali do defensywy a swoich szans szukali jedynie w kontratakach. Napór Cartusii przyniósł efekt w 68 minucie meczu, w której z boku pola karnego Pogoni faulowany został bardzo aktywny w tym meczu Przemysław Żukowski. Do rzutu wolnego podszedł Piotr Gryszkiewicz, który dokręcił futbolówkę w kierunku bramki a zbiegający na bliższy słupek faulowany przed chwilą Przemysław Żukowski musnął tylko piłkę zmieniając nieco jej kierunek i ta ugrzęzła w siatce a na tablicy wyników zrobiło się 1:1. Było to 6 trafienie Przemysława Żukowskiego w obecnym sezonie, które na tą chwilę daje mu pozycję lidera wśród strzelców Cartusii, albowiem od sobotniego meczu o jedną bramkę wyprzedza teraz Jakuba Porębę, który na swoim koncie ma 5 trafień. Po strzeleniu bramki rozochoceni Kartuzianie dalej nacierali dążąc do strzelenia bramki dającej prowadzenie. W 78 minucie meczu na strzał zza pola karnego zdecydował się Piotr Gryszkiewicz, ale futbolówka poleciała nieco nad poprzeczką bramki Pogoni. W 82 minucie meczu niebiesko-biało-czarni stworzyli kolejną dogodną sytuację bramkową. Tym razem gospodarze wykonywali rzut wolny z ok. 17 metra na wprost bramki. Uderzona bezpośrednio na bramkę piłka trafiła w mur, a dobitkę obronił bramkarz gości Maciej Kowal. Po obronie tego strzału przez golkipera Pogoni piłka kotłowała się jeszcze w polu bramkowym, było tam dużo zamieszania i każdy zgromadzony tam zawodnik Cartusii próbował wepchnąć ją do siatki, ale ostatecznie gościom udało się wybić piłkę i wyjść w tej sytuacji z opresji. W 88 minucie nastąpiła opisana już wyżej sytuacja, w której Kartuzianie po faulu na Michale Marczaku powinni wykonywać rzut karny. Niestety sędzia nie odgwizdał przewinienia. Pomimo doliczonych do regulaminowego  czasu gry 4 minut wynik nie uległ już zmianie. Reasumując spotkanie trzeba przyznać, że Kartuzianie zagrali bardzo dobry mecz, szczególnie w drugiej połowie i zasłużyli na zwycięstwo, ale skoro nie udało się tego zrobić, to remis również należy uszanować, bo to zawsze jeden punkt przybliżający do utrzymania się w lidze a kompletu punktów trzeba szukać w innych meczach.

Cartusia : Dąbrowny Dawid- Poręba Marcin (77’ Kuźniarski Bartosz), Iwanowski Krzysztof (kpt), Garbacik Damian, Kobryń Rafał- Poręba Jakub (50’ Sopoćko Mateusz), Banaczek Kamil, Dobek Oliwier, Żukowski Przemysław (79’ Marczak Michał), Kopania Jan (50’ Gryszkiewicz Piotr)- Trela Mateusz (50’ Parulski Nikodem);

Rez.: Michalak Jan- Vidal Oscar, Szałecki Dawid, Marczak Michał, Kuźniarski Bartosz, Parulski Nikodem, Tandecki Adam, Sopoćko Mateusz, Gryszkiewicz Piotr;

Pogoń : Kowal Maciej- Rezaeian Dawid (83’ Pach Fabian), Boniecki Bartosz, Białczyk Maciej, Lisowski Wojciech (kpt), Korczakowski Olaf (57’ Cybulski Szymon), Łukasiak Kacper, Zaborski Kacper (70’ Krzysztofek Bartosz), Starzycki Błażej (70’ Smoliński Kacper), Bąk Mateusz (70’ Kalenik Oskar), Ława Bartosz;

Rez.: Styn Maciej, Smoliński Kacper, Pach Fabian, Góral Jędrzej, Kwiecień Michał, Kalenik Oskar, Cybulski Szymon, Doustali Mohammad, Krzysztofek Bartosz;

0:1 Starzycki Błażej (5’), 1:1 Żukowski Przemysław (68’);

Cartusia : Trela Mateusz (ż), Banaczek Kamil (ż), Kobryń Rafał (ż), Sopoćko Mateusz (ż), trener Czajka Dominik (ż);

Pogoń : Cybulski Szymon (ż);