W sobotnie popołudnie na boisku w Rusocinie V ligowe rezerwy Cartusii pokonały drużynę GTS Mokry Dwór 3:1. Choć gospodarze po bramce z 8 minuty Jana Sadowskiego prowadzili 1:0, to następne trafienia były już tylko dziełem piłkarzy Cartusii Pawła Matejka (karny w 44 minucie) oraz Oliwiera Hary i Daniela Radomskiego, które ostatecznie dały zwycięstwo Kartuzianom i komplet punktów, który umocnił ich na wysokiej 6 pozycji. Relacja i protokół meczowy w rozwinięciu .....

Faworytem z racji zajmowanego miejsca w tabeli byli Kartuzianie, którzy nie zawiedli i mając przewagę w tym spotkaniu pewnie pokonali ekipę GTS Mokry Dwór. Mecz rozpoczął się od przejęcia inicjatywy i ataków Cartusii. Niestety zawodnicy Cartusii mieli też niemałe problemy z przyzwyczajeniem się do kiepskiej jakości murawy, na której trudno było rozgrywać akcje a skacząca piłka powodowała bardzo dużo niewymuszonych strat. Po jednej z takich strat w środku pola, w 8 minucie spotkania, gospodarze wykorzystali tą sytuację i po szybkiej kontrze strzelili ładną bramkę lobując bramkarza Cartusii Jana Michalaka. Po stracie bramki gra się wyrównała i dopiero pod koniec pierwszej połowy niebiesko-biało-czarni wyprowadzili ładną zespołową akcję, w której po szybkiej wymianie podań na jeden kontakt pomiędzy Oliwierem Hara i Danielem Radomskim, wypuszczony prostopadłym podaniem w pole karne został Jakub Toruńczak. Będąc w dogodnej sytuacji strzeleckiej zawodnik Cartusii został sfaulowany przez obrońcę gospodarzy, co spowodowało podyktowanie rzutu karnego. Do piłki podszedł Paweł Matejek i pewnym strzałem w dolny lewy róg bramkarza tuż przy słupku doprowadził do wyrównania. Niestety w sytuacji tej urazu lewego przedramienia doznał Jakub Toruńczak, gdy faulujący go obrońca gospodarzy upadł na zawodnika Cartusii. Ten zagrał jeszcze 10 minut w drugiej połowie, ale kontuzja ta tak doskwierała, że musiał opuścić boisko a w jego miejsca na polu walki pojawił się Szymon Poroszewski. Z biegiem czasu zawodnicy Cartusii coraz śmielej i lepiej radzili sobie z piłką na niewygodnej nawierzchni a przeciwnicy zaczęli opadać z sił. Kartuzianie niemal zdominowali grę w drugiej połowie. Po jednej z akcji lewą stroną boiska w 55 minucie meczu Kacper Olszewski wycofał piłkę spod linii końcowej na 17 metr przed pole karne a tam nabiegający Oliwier Hara huknął z pierwszej piłki z prostego podbicia i umieścił piłkę w lewym górnym rogu bramki dając prowadzenie Cartusii 2:1. Bramka ta z pewnością była ozdobą sobotniego spotkania. Przeciwnicy próbowali jeszcze akcji z kontry, ale obrońcy Cartusii skutecznie neutralizowali te ataki. W 70 minucie meczu po aucie dla gospodarzy na połowie Cartusii piłkę wywalczył kapitan niebiesko-biało-czarnych Zbigniew Bodzak, który zagrał futbolówkę na wolne pole do Szymona Poroszewskiego. Ten dogonił ją w prawym rogu  boiska i zagrał na dalszy słupek, gdzie zamykający akcję Daniel Radomski ładnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 1:3. W końcówce meczu Cartusia miała jeszcze kilka okazji stworzonych przez Szymona Poroszewskiego  i Nikodema Buciora, ale zabrakło trochę skuteczności, aby podwyższyć prowadzenie.  Gospodarze również mieli jedną okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki, ale z sytuacji sam na sam górą wyszedł bramkarz Cartusii, który ładną interwencją zażegnał to niebezpieczeństwo. Tak więc po ostatnim gwizdku sędziego to Kartuzianie cieszyli się ze zwycięstwa i w dobrych humorach wrócili do Kartuz.

Cartusia : Michalak Jan- Olszewski Kacper, Kitowski Filip, Matejek Paweł, Radomski Robert (62’ Belgrau Bartłomiej)- Toruńczak Jakub (55’ Poroszewski Szymon), Hara Oliwier (87’ Goll Iwo), Własny Kasper, Bodzak Zbigniew (kpt), Radomski Daniel (78’ Bucior Nikodem) - Zelenevych Maksym;

Rez.: Goll Iwo, Belgrau Bartłomiej, Bucior Nikodem, Poroszewski Szymon;

GTS Mokry Dwór : Prostak Jakub- Sosiński Michał (83’ Kruger Miłosz), Skrzypkowski Miłosz, Zaręba Kacper, Cieślik Maciej (83’ Bosianek Dawid), Matuk Filip (64’ Ćwiek Emil), Sadowski Jan, Szymański Wojciech (64’ Guzowski Julian), Piłat Szymon (64’ Żubrowski Jakub), Mokrzyszak Jan (kpt), Kętrzyński Damian;

Rez.: Chamerski Krzysztof- Kujawski Błażej, Guzowski Julian, Żubrowski Jakub, Ćwiek Emil, Bosianek Dawid, Ciołek Dominik, Kruger Miłosz;

1:0 Sadowski Jan (8’), 1:1 Matejek Paweł (44’ k.), 1:2 Hara Oliwier (55’), 1:3 Radomski Daniel (70’);

Cartusia : Hara Oliwier (ż), Kitowski Filip (ż), Radomski Daniel (ż), Poroszewski Szymon (ż);

GTS : Piłat Szymon (ż), Zaręba Kacper (ż);