Niedzielny mecz rezerw Cartusii w teorii miał być spacerkiem, albowiem do Kartuz przyjechała drużyna zamykająca ligową tabelę Sztorm Kosakowo. Niestety w kadrze Cartusii z różnych powodów osobistych i zdrowotnych zabrakło kilku zawodników, w tym kapitana i lidera drużyny Zbigniewa Bodzaka, środkowego obrońcy Filipa Ptacha oraz Adriana Willmy. Mimo tego znajdujący się zdecydowanie wyżej w tabeli Kartuzianie byli faworytem tego pojedynku.…

Niestety pierwsza połowa nie potwierdziła tej wynikającej z tabeli różnicy. Młodzi piłkarze Cartusii, w składzie której aż 9 zawodników to osoby o statusie młodzieżowca, choć dłużej utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili stworzyć konkretnej sytuacji bramkowej. Bliscy szczęścia i bardziej konkretni byli natomiast goście, którzy już w 5 minucie stworzyli sobie sytuację do objęcia prowadzenia, ale na szczęście groźny strzał z pola karnego Borysa Karbowiaka skuteczną interwencją obronił golkiper Cartusii Patryk Kotłowski. Kartuzianie dopiero w 22 minucie meczu stworzyli sobie sytuację bramkową, w której dogranie z boku pola karnego przed bramkę spadło na głowę Szymona Poroszewskiego, który jednak nieczysto trafił w piłkę i ta wylądowała w rękach bramkarza. Chwilę później, bo w 30 minucie meczu Kartuzianie stworzyli najlepszą jak do tej pory okazję do zdobycia bramki. Po ładnej zespołowej akcji w polu karnym gości wyłożona na 7 metr przed bramkę piłka trafiła pod nogi nabiegającego tam Jakuba Toruńczaka, który oddał strzał z pierwszej piłki, ale na drodze do siatki stanął obrońca gości, który wybił piłkę z linii bramkowej. Dwie minuty później goście wyprowadzili szybką kontrę, po której na strzał z ok. 25 metra zdecydował się Michał Wilczewski. Zmierzająca w okienko bramki piłka z trudem na róg sparowana została efektowną interwencją bramkarza Cartusii Patryka Kotłowskiego, który drugi raz w tym meczu uchronił Cartusię od utraty bramki. Tak więc po dwóch sytuacjach bramkowych z każdej ze stron na przerwę ekipy schodziły z bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie Kartuzianie przycisnęli nieco mocniej, ale znowu bliżsi szczęścia byli goście, którzy już w 49 minucie meczu przeprowadzili szybką kontrę, po której na strzał zza pola karnego zdecydował się jeden z piłkarzy Sztormu. Na szczęście piłka trafiła tylko w słupek. W 57 minucie piłkarze Cartusii wyszli w końcu na prowadzenie 1:0. Akcję w tej sytuacji z lewej strony boiska rozpoczął Oliwier Hara, który wbiegł z piłką w pole karne a następnie ładnie zagrał wzdłuż bramki do nadbiegającego z drugiej strony Szymona Poroszewskiego. Ten zamykając akcję z bliskiej odległości wpakował piłkę do praktycznie pustej już bramki. Pięć minut później ten sam zawodnik mógł po raz drugi uradować drużynę i jej kibiców, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Michałem Schulz przegrał ten pojedynek. W 67 minucie Kartuzianie po braterskiej akcji strzelają drugą bramkę i ustalają wynik meczu na 2:0. W sytuacji tej piłkę z lewej strony pola karnego przed bramkę dograł idealnie do swojego brata Daniel Radomski. Futbolówka poszybowała do nadbiegającego z drugiej strony Roberta Radomskiego, który przyjął piłkę na pierś a następnie ładnym strzałem podwyższył prowadzenie i w ten sposób ustalił wynik meczu. Jeszcze w doliczonym czasie gry ładny strzał zza pola karnego w kierunku dalszego słupka oddał Nikodem Bucior, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok bramki Sztormu. W tym samym czasie jeszcze jeden strzał oddali również goście, ale kolejny raz skuteczną interwencją popisał się bramkarz Cartusii. Tak więc pewne, ale nie odniesione w łatwy sposób zwycięstwo zanotowali Kartuzianie, którzy dopisali do swojego dorobku kolejne 3 punkty.

Kotłowski Patryk- Kobiela Maciej, Kitowski Filip (kpt), Belgrau Bartłomiej, Olszewski Kacper- Radomski Daniel (73’ Bucior Nikodem), Formella Michał, Hara Oliwier (65’ Radomski Robert), Własny Kacper, Toruńczak Jakub (46’ Zelenevych Maksym)- Poroszewski Szymon (80’ Goll Iwo);

Rez.: Grzech Paweł- Goll Iwo, Radomski Robert, Bucior Nikodem, Zelenevych Maksym;