W sobotnie południe na stadionie miejskim w Kartuzach w ramach rozgrywek III ligi zmierzyły się dwie drużyny, które jako jedyne w rundzie wiosennej nie przegrały jeszcze meczu. Po spotkaniu tym pozostała już tylko jedna taka drużyna i niestety nie jest to Cartusia a Pogoń Nowe Skalmierzyce, która pokonała gospodarzy 0:2 (0:1). Bramki dla gości z Nowych Skalmierzyc strzelali Patryk Palat (19’) oraz Filip Szewczyk (90+2’). Szersza relacja i protokół meczowy w rozwinięciu ....

Przed dzisiejszym spotkaniem obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli. Goście co prawda mieli dwupunktową przewagę nad Cartusią, ale dzisiejszy mecz i zwycięstwo w nim niebiesko-biało-czarnych mogło wywindować Cartusię w górę tabeli. Niestety tak się nie stało. Początek spotkania mógł dać jeszcze wiarę, że to właśnie Cartusia będzie nadawać ton wydarzeniom na boisku, albowiem już w 4 minucie po oskrzydlającej akcji Jakuba Poręby i jego zagraniu spod linii końcowej przed bramkę Pogoni trafiło do zbiegającego na bliższy słupek Mateusza Sopoćko, który uprzedził obrońcę i zdołał oddać strzał z bliskiej odległości, ale niestety był szybszy niż piłka i dlatego niezbyt dobrze złożył się do tego strzału i piłka poleciała obok słupka.  Po tej sytuacji gra toczyła się bardziej w środku pola, Kartuzianie rozgrywali między sobą piłkę i dłużej się przy niej utrzymywali, ale nic z tego konkretnego nie wynikało. W 19 minucie goście niespodziewanie obejmują jednak prowadzenie. W sytuacji tej, po stracie piłki na własnej połowie przez piłkarzy Cartusii, goście przejęli futbolówkę, która dograna szybko trafiła do znajdującego się na wprost bramki Patryka Pałat, który przyjął piłkę i z okolic 22 metra zdecydował się na uderzenie. Był to bardzo mocny, płaski strzał w kierunku dalszego słupka, który niestety sprawił problemy młodemu bramkarzowi Cartusii Janowi Michalak, który co prawda rzucił się w kierunku strzału i obronił to uderzenie, ale futbolówka odbiła się dziwnie od golkipera Cartusii i poleciała w przeciwnym kierunku i niestety wpadła do siatki.  Na tablicy wyników pojawiło się zatem 0:1. W 30 minucie goście wykonywali rzut wolny z okolic 20 metra, po faulu kapitana niebiesko-biało-czarnych Krzysztofa Iwanowskiego. Do tego stałego fragmentu gry podszedł Daniel Kaczmarek, który uderzył nad murem w kierunku bliższego słupka, ale na szczęście piłka poleciała wysoko nad bramką. W 37 minucie meczu goście po kolejnej kontrze przedostali się w pole karne Cartusii a następnie zagranie pod bramkę trafiło pod nogi któregoś z ofensywnych piłkarzy Pogoni, który uderzył na bramkę z okolic 11 metra, ale tym razem piłka odbita od słupka i na szczęście wyszła w pole. Przez większość pierwszej połowy goście organizowali się od własnej połowy a po przejęciu piłki szukali szybkich kontr, które sprawiały nieco problemów defensorom Cartusii. Kartuzianie pomimo częstszego posiadania piłki nie potrafili przekuć tego na klarowne sytuacje bramkowe. Dlatego też do przerwy wynik 0:1 dla Pogoni.

W drugiej odsłonie obraz gry praktycznie niewiele się zmienił. Gra wyrównana z lekką przewaga Cartusii. Goście z  Nowych Skalmierzyc zadowoleniu z prowadzenia pilnowali wyniku i swoich szans szukali w kontratakach. Nic dziwnego. Jeszcze w 52 minucie prostopadłe zagranie niebiesko-biało-czarnych w pole karne gości trafiło do szybkiego Przemka Żukowskiego, który uwolnił się spod krycia obrońcy gości i zagrał przed bramkę do nadbiegającego tam Mateusza Sopoćko. Ten znajdując się tyłem do bramki na 7 metrze zamiast wycofać piłkę do nadbiegającego kolegi, uderzył z półobrotu, ale strzał  ten został zablokowany przez obrońców gości. W 62 minucie spotkania Kartuzianie w końcu wypracowali sobie stuprocentową sytuację do doprowadzenia do remisu. Po faulu na Dawidzie Szałeckim w polu karnym gości sędzia główny podyktował rzut karny dla Cartusii. Do tego stałego fragmentu gry podszedł doświadczony Damian Garbacik, który uderzył w lewy róg bramkarza, ale strzelił zbyt lekko i młody golkiper gości Mateusz Ludwikowski wyczuł intencję strzelca i obronił to uderzenie. W 65 minucie Kartuzanie kolejny raz bliscy byli wyrównania. Tym razem dośrodkowanie Marcina Poręby z rzutu wolnego przed bramkę Pogoni trafiło na głowę Rafała Kobrynia, który uwolnił się spod krycia obrońców i uderzył na bramkę, ale futbolówka poleciała nieznacznie nad spojeniem słupka z poprzeczką. Do końca spotkania Kartuzianie atakowali i desperacko dążyli do wyrównania. Niestety nie potrafili skutecznie wykończyć swoich akcji. Tymczasem w doliczonym już czasie gry goście po jednym z kontrataków przedostali się pod pole karne Cartusii. Tam piłkę otrzymał Filip Szewczyk, który zbiegł z futbolówką bliżej środka, i uderzył na bramkę z okolic 11 metra w kierunku bliższego słupka a piłka po strzale tym, ku zdziwieniu i zaskoczeniu golkipera Cartusii ugrzęzła w siatce i zrobiło się 0:2. Chwile potem sędzia główny zakończył ten pojedynek i 3 pkt pojechały do Nowych Skalmierzyc.

Cartusia : Michalak Jan- Poręba Marcin, Garbacik Damian, Iwanowski Krzysztof (kpt), Kobryń Rafał- Poręba Jakub (46’ Marczak Michał), Dobek Oliwier, Szałecki Dawid, Sopoćko Mateusz (60’ Kużniarski Bartosz), Gryszkiewicz Piotr (82’ Kopana Jan)- Żukowski Przemysław;

Rez.: Kotłowski Patryk- Vidal Oscar, Kobiela Maciej, Marczak Michał, Kuźniarski Bartosz, Banaczek Kamil, Trela Mateusz, Parulski Nikodem, Kopania Jan;

Pogoń : Ludwikowski Mateusz- Bałamącek Kacper, Lis Marcin, Szewczyk Filip, Majerz Kacper, Nogaj Mateusz, Palat Patryk, Mikulski Maciej, Kaczmarek Daniel, Szczepaniak Krystian, Dymarski Krzysztof;

Rez.: Wasiluk Adam- Grabowski Łukasz, Pinkowski kacper, Sztukowski kacper, Wachowiak Grzegorz, Kaliński Kacper, Goliński Jakub, Pawlik Jakub, Majewski Adam;

0:1 Palat Patryk (19’), 0:2 Szewczyk Filip (90+2’);

Cartusia : Poręba Jakub (ż), Szałecki Dawid (ż), Dobek Oliwier (ż), Kopania Jan (ż);

Pogoń : Majewski Adam (ż), Szewczyk Filip (ż), Lis Marcin (ż), Ludwikowski Marcin (trener bramkarzy- ż), Bandosz Łukasz (trener- ż)

Popławski Jakub – SG (Zachodniopomorski ZPN)

Okunowicz Paweł – SA1 (Zachodniopomorski ZPN)