Średnio zadowoleni z inauguracji wiosny mogą być piłkarze Cartusii, którzy rozgrywki ligowe rozpoczęli remisem 1:1 z Unią Solec Kujawski. Kartuzianie mieli optyczną przewagę i stworzyli więcej sytuacji bramkowych, więc po ostatnim gwizdku sędziego pozostał pewien niedosyt. No ale skoro nie można wygrać, to remis również należy uszanować. Bramkę na 1:0 dla Cartusii zdobył  w 61 minucie ładnym strzałem głową Michał Marczak, ale goście 4 minuty później za sprawą Kamila Żylskiego doprowadzili do remisu. Tak więc podziałem punktów zakończyło się to spotkanie. Szersza relacja, zdjęcia i protokół meczowy w rozwinięciu.

Od początku spotkania Kartuzinie sprawiali lepsze wrażenie, dłużej utrzymywali się przy piłce i byli bardziej zdecydowani w akcjach ofensywnych. Już w 1 minucie meczu pozyskany w zimowym oknie transferowym z ŁKS Łódź Piotr Gryszkiewicz przejął piłkę na połowie rywala i od razu popędził z nią w kierunku bramki gości a następnie oddał groźny strzał z okolic 20 metra, ale bramkarz gości skuteczną interwencją sparował futbolówkę na róg. W 9 i 12 minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Michał Marczak, który najpierw z lekkiego kąta oddał strzał, po którym piłka trafiła tylko w boczną siatkę a potem, po zagraniu Marcina Poręby w pole karne gości, napastnik Cartusii przyjął piłkę na pierś i z dogodnej sytuacji oddał strzał na bramkę, po którym piłka kolejny raz poleciała obok słupka. Chwilę wcześniej dobrą sytuację zmarnowali goście, w której strzał z okolic 11 metra Wojciecha Mielcarek zablokował stojący na linii strzału obrońca Cartusii. W 22 minucie bliski zdobycia bramki dla Cartusii był z kolei Dawid Szałecki, którego strzał z 4 metra w zamieszaniu podbramkowym instynktownie obronił stojący na linii bramkowej golkiper gości Mateusz Skowroński. Później dwie groźne akcje przeprowadzili piłkarze Unii, po których dwa strzały na bramkę oddał ukraiński pomocnik Sergii Kravchenko. Najpierw w 33 minucie spotkania strzał tego zawodnika z pola karnego z lekkiego kąta na szczęście poleciał wysoko nad poprzeczką a potem w 40 minucie zagranie wzdłuż bramki Cartusii trafiło do zamykającego akcję pomocnika Unii, który tym razem trafił w bramkę, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Cartusii Jan Michalak, który nogami wybronił to uderzenie. Ostatecznie do końca pierwszej połowy żadna bramka nie padła, więc na przerwę piłkarze schodzili z bezbramkowym remisem choć z lekkim wskazaniem na Cartusię.

W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił. W dalszym ciągu więcej z gry mieli Kartuzianie, ale jako pierwsi tym razem groźniej zagrozili goście z Solca Kujawskiego. Była to 59 minuta meczu, w której groźny strzał na bramkę z ok. 17 metra oddał pozyskany przez Unitów z Zawiszy Bydgoszcz Kamil Żylski. Na szczęście kolejny raz skuteczną interwencją popisał się młodzieżowiec w bramce Cartusii Janek Michalak. Chwilę potem Kartuzianie cieszyli się już z prowadzenia. Była to 62 minuta meczu, w której dograna przez marcina Porębę z rzutu rożnego przed bramkę piłka trafiła na głowę rosłego napastnika Cartusii Michała Marczaka, który znajdując się przy bliższym słupku uprzedził obrońcę i ładnym strzałem głową skierował z bliska futbolówkę do siatki. Było to zasłużone objęcie prowadzenia, na które niebiesko-biało-czarni pracowali od początku meczu. Niestety z prowadzenia tego Kartuzianie nie cieszyli się zbyt długo, albowiem już w 66 minucie meczu goście doprowadzili do remisu. W sytuacji tej stratę piłki na połowie Unii zanotował Bartosz Kuźniarski, po czym goście wyprowadzili szybką kontrę, po której futbolówkę w okolicach pola karnego otrzymał kolejny raz Kamil Żylski, który tym razem uderzył niezbyt mocno w kierunku bliższego słupka, ale na nieszczęście młodego bramkarza Cartusii na tyle skutecznie, że piłka niespodziewanie przeleciała pod jego brzuchem i wturlała się do bramki. Od tej pory na tablicy wyników widniało 1:1. Niestety wynik ten do końca spotkania nie uległ już zmianie i podział punktów stał się faktem.

Cartusia : Michalak- Poręba M., Garbacik, Iwanowski (kpt), Kobryń- Poręba J. (60’ Kuźniarski), Szałecki, Gryszkiewicz, Żukowski (60’ Sopoćko), Parulski (75’ Trela)- Marczak;

Rez.: Kotłowski- Kobiela, Zelenevych, Kuźniarski, Banaczek, Trela, Tandecki, Sopoćko.

Unia : Skowroński- Witkowski, Kujawka, Żylski, Hayashi, Pacek, Mielcarek (86’ Szymański), Chołuj, Horvat, Kravchenko (75’ Widomski), Babiarz (90+1 Słupecki);

Rez.: Pelczarski- Szymański, Moranowski, Słupecki, Widomski, Skorupa, Adamski, Katerla, Babiński;

1:0 Marczak Michał (62’), 1:1 Żylski Kamil (66’)

Cartusia : Garbacik Damian (ż);

Unia : Mielcarek Wojciech (ż), Kravchenko Sergii (ż), Babiarz Szymon (ż)