W piątkowy wieczór piłkarze III ligowej Cartusii udali się na mecz do Malborka, gdzie o godz. 19.00 rozpoczęli batalię z miejscową, IV ligową Pomezanią. Był to ósmy już sparing w ramach zimowych przygotowań do rundy rewanżowej podopiecznych trenera Dominika Czajki. Przeciwnicy Cartusii to bardzo solidna drużyna powadzona przez doświadczonego trenera Pawła Budziwojskiego, który potrafił na tyle zmobilizować swoich podopiecznych, że w dość przekonywujący sposób wygrali ten sparing 3:1 (0:0). W sparingu tym niebiesko-biało-czarni zagrali w odmienionym składzie, aby podstawowym zawodnikom dać odpocząć, przed niedzielną potyczką z Arką Gdynia. Miejmy nadzieję, że ten zimny prysznic pozytywnie wpłynie na drużynę ....

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale więcej z gry mieli gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźniejsze sytuacje bramkowe. Mimo tego wynik do przerwy 0:0. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, czego efektem było szybkie objęcie prowadzenia przez Pomezanię po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Tomasza Grabowskiego, po faulu golkipera Cartusii Patryka Kotłowskiego. Wynik na 2:0 strzałem głową podwyższył Filip Gucwa, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Roberta Wesołowskiego w pole karne. W końcówce spotkanie Kartuzianie po błędzie obrony Pomezanii i niefortunnym wybiciu piłki strzelili bramkę kontaktową po golu samobójczym jednego z obrońców Pomezanii. Niestety gospodarze zareagowali odpowiedni i po kilku minutach Nicolas Kankowski ustalił wynik meczu na 3:1 po dośrodkowaniu Mateusza Rabendy. Cóż tym razem porażka, ale nie załamujemy sie i gramy dalej. Kolejne spotkanie już w niedzielę w Gdyni a przeciwnikiem będzie I ligowa Arka. Początek spotkania godz. 11.00.