W swoim drugim meczu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym występujące w V lidze rezerwy Cartusii pokonały na własnym boisku A klasową drużynę Sportingu Leźno 5:2 (2:1). Bramki dla Cartusii II strzelali Jakub Toruńczak x3 oraz po jednej Oliwier Hara i Łukasz Treder….

Po wtorkowym zwycięstwie z innym A klasowym zespołem Amatorem Kiełpino, w dniu dzisiejszym rezerwy Cartusii na własnym boisku treningowym zmierzyły się z czołową drużyną A klasy Sportingem Leźno. Był to drugi sparing podopiecznych trenerów Karola Cichonia i Apoloniusza Hary w zimowym okresie przygotowawczym. Prowadzona przez byłego piłkarza Cartusii Rafała Przybyszewskiego ekipa z Leźna w swoich rozgrywkach zajmuje 4 miejsce i traci do lidera tych rozgrywek tylko 1 punkt. W dzisiejszym meczu to Kartuzianie dominowali jednak na boisku a swoją przewagę udokumentowali okazałym zwycięstwem. Piłkarze z Leźna, choć przegrali w dzisiejszym meczu, to pozostawili dobre wrażenie i momentami próbowali nawiązać równorzędny pojedynek. Doświadczenie i umiejętności poszczególnych zawodników Cartusii spowodowały, że to właśnie Kartuzianie nadawali ton wydarzeniom na boisku i zasłużenie wygrali dzisiejszy sparing. Dużą skutecznością wykazał się napastnik Cartusii Jakub Toruńczak, który ustrzelił hat- tricka. Po jego dwóch trafieniach Kartuzianie prowadzili już 2:0, ale do przerwy goście z Leźna zdołali jeszcze złapać kontakt i dlatego na przerwę piłkarze Cartusii schodzili prowadząc skromnie 2:1. W drugiej połowie niebiesko-biało-czarni za sprawą niezawodnego Jakuba Toruńczaka oraz Oliwiera Hary i Łukasza Tredera trafili jeszcze trzy razy, przy jednym trafieniu Sportingu, więc ostatecznie  wynikiem 5:2 zakończył się ten pojedynek. Na uwagę w tym spotkaniu zasługuje również występ w drużynie Cartusii 15 letniego bramkarza Maksymiliana Szynszeckiego z roczn. 2008, który w bramce Cartusii pojawił się od 46 minuty meczu i był to jego debiut w seniorskiej piłce. Oto właśnie chodzi, aby wychowankowie Cartusii mieli możliwość kontynuowania swojej piłkarskiej kariery w seniorskich drużynach Cartusii, które będą dla nich szansą i windą do ich rozwoju sportowego. Brawo.