W dniu dzisiejszym o godz. 19.00 na boisku treningowym Cartusii rozegrany został sparing V ligowych rezerw Cartusii z Amatorem Kiełpino. Podopieczni trenerów Karola Cichonia i Apoloniusza Hary pokonali sąsiadów z Kiełpina 3:2 (0:1). Bramki dla Cartusii strzelali Jakub, Toruńczak, Nikodem Bucior oraz Maksym Zelenevych….

W pierwszej połowie nieco więcej z gry i posiadania piłki mieli gospodarze, ale sytuacji bramkowych nie brakowało po każdej ze stron. Jako pierwsi mocniej zaatakowali jednak Kartuzianie, bo już w 8 minucie po strzale Jakuba Toruńczaka z pola karnego piłka po rękach bramkarza gości odbiła się od poprzeczki i na nieszczęście wyszła na róg. Później kilka razy groźniej zaatakowali piłkarze Amatora, wśród których największy postrach siał Dawid Lamk, ale strzały tego zawodnika i innych jego kolegów były albo niecelne, albo lądowały w rękach bramkarza Cartusii. Taki sam efekt przynosiły strzały niebiesko-biało-czarnych na bramkę  Amatora, niestety nic nie chciało wpaść do siatki. Gdy wydawało się że pierwsza połowa skończy się bezbramkowym remisem, niespodziewanie po wrzutce piłki w pole karne Cartusii i zamieszaniu podbramkowym do piłki dopadł były zawodnik Cartusii Igor Grzymkowski, który technicznym lobem nad golkiperem umieścił piłkę w siatce i na przerwę goście schodzili wygrywając 1:0.

W drugiej połowie nieco mocniej zaatakowali Kartuzianie, którzy desperacko ruszyli do odrabiania strat. Remis gospodarzom dał w 63 minucie Jakub Toruńczak, który po prostopadłym zagraniu w pole karne Amatora wyprzedził obrońcę i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Dwie minuty później piłkarze Cartusii wygrywali już 2:1 a na listę strzelców wpisał się Nikodem Bucior, który w sytuacji sam na sam po zagraniu Jakuba Toruńczak strzelił w róg bramki nie do obrony. W 69 minucie meczu kartuscy piłkarze zwiększyli prowadzenie na 3:1 a strzelcem ładnej bramki pod poprzeczkę okazał się Maksym Zelenevych, który wykorzystał podanie w polu karnym Nikodema Buciora. W 78 minucie goście po jeden z ofensywnych akcji przedostali się w pole karne Cartusii i szarżującego tam jednego z napastników Amatora nieprzepisowo zatrzymali obrońcy i sędzia podyktował rzut karny, który wykonany pewnie zamieniony został na bramkę kontaktową. Do końca spotkania Kartuzianie mieli jeszcze swoje okazje do podwyższenia wyniku, ale ewidentnie brakowało skuteczności. Dlatego też spotkanie zakończyło się wygraną Cartusii 3:2. Był to pierwszy sparing rezerw Cartusii w zimowych przygotowaniach do rundy rewanżowej.