W środowy wieczór piłkarze Cartusii na boisku Ogniwa w Sopocie rozegrali czwarty już sparing w ramach zimowych przygotowań do rundy rewanżowej. Tym razem podopieczni trenera Dominika Czajki zmierzyli się z trzecią siłą pomorskiej IV ligi Gromem Nowy Staw. Po dość wyrównanym spotkaniu, z lekkim wskazaniem na niebiesko-biało-czarnych  Kartuzianie pokonali piłkarzy z Nowego Stawu 1:0 (0:0). Jedyną bramkę dla Cartusii zdobył w 74 minucie meczu 17 letni jeszcze Maciej Kobiela, dla którego było to już drugie trafienie w zimowych sparingach...

Kartuzianie w meczu tym zagrali na dwa składy i prawie wszyscy zawodnicy zagrali po 45 minut. W pierwszej połowie lekką przewagę przez całe 45 minut posiadali Kartuzianie, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia, niestety w kilku sytuacjach zabrakło centymetrów, aby piłka ugrzęzła w siatce. Kartuzianie obijali słupek i poprzeczkę rywali, ale niestety nic nie chciało wpaść do bramki. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Bramkę decydującą o losach spotkania Kartuzianie strzelili dopiero w 74 minucie meczu. W sytuacji tej ładną akcję na prawym skrzydle przeprowadził Mateusz Trela, który z boku pola karnego dograł płasko przed bramkę, a tam jeden strzał, któregoś z piłkarzy Cartusii obrobiony został przez interweniującego na linii bramkowej golkipera Gromu, potem dobitka wybita z linii przez obrońcę a trzeci pod rząd strzał w tej akcji Maćka Kobieli z 8 metra trafił już do siatki. Strzałem tym młody wychowanek Cartusii ustalił wynik spotkania, albowiem żadnej z drużyn do końca meczu nie udało się już pokonać bramkarza rywali.

Był to bardzo dobry sparing, w którym trenerzy Cartusii na tle silnego zespołu IV ligowego, który pewnie poradziłby sobie również w III lidze, mogli sprawdzić pewne warianty w ustawieniu i przydatność poszczególnych zawodników na różnych pozycjach. Z przebiegu całego spotkania można być umiarkowanie zadowolonym z gry niebiesko-biało-czarnych, ale to dopiero półmetek przygotować do rundy rewanżowej. Od najbliższego poniedziałku piłkarze przechodzą już do tej fazy przygotowań, w której trenować będą dwa razy dziennie. Oby ciężka i intensywna praca na treningach oraz dobre jak do tej pory wyniki w sparingach przyniosły wymierne korzyści w rozgrywkach ligowych. Trzymamy kciuki i bacznie obserwujemy dalsze przygotowania kartuskich III ligowców.