W dzisiejszym spotkaniu w ramach IV rundy Pucharu Polski piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy pewnie pokonali na wyjeździe Wierzycę Pelplin 4:1 (2:1). Bramki w tym spotkaniu  strzelali  Michał Marczak, Volodymyr Kucher, Krzysztof Iwanowski oraz Przemysław Żukowski dla Cartusii, natomiast honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Jakub Czochór….

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania byli niebiesko-biało-czarni, którzy z impetem weszli w to spotkanie. Już w 2 minucie prostopadłe podanie między obrońcami Wierzycy trafia pod nogi napastnika Cartusii Michała Marczaka, który przejął piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gospodarzy Dawidowi Roszkowskiemu. Niestety z prowadzenia tago Kartuzianie nie cieszyli się zbyt długo, albowiem już w 8 minucie piłkarze Wierzycy doprowadzili do remisu 1:1. W sytuacji tej po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka dograna została przed pole karne i trafia pod nogi Jakuba Czochór, który uderzył na bramkę a piłka po rykoszecie od któregoś z obrońców i rękach golkipera Cartusii wpadła do siatki. W 22 minucie Kartuzianie ponownie wychodzą na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. W sytuacji tej niebiesko-biało-czarni wykonywali rzut różny, do którego podszedł Volodymy Kucher. Zawodnik ten posłał zakręconą piłkę w kierunku pola bramkowego, z którą minął się nękany bramkarz gospodarzy a futbolówka bezpośrednio z rzutu rożnego wpadła do bramki i prowadzenie Cartusii 2:1 stało się faktem. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie Kartuzianie szybko potwierdzili swoją przewagę, albowiem już w 54 minucie zdobywają trzecią bramkę za sprawą Krzysztofa Iwanowskiego, który pewnie wykonał rzut karny po faulu na Mateuszu Treli. Wynik spotkania ustalony został w 84 minucie przez Przemysława Żukowskiego, który wykorzystał idealne, prostopadłe zagranie, po którym znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Wierzycy. Gospodarze w tej części spotkania mieli jedną groźną sytuację, w której wykonywali rzut wolny z pola karnego, po tym jak podaną od własnego obrońcy piłkę w ręce złapał bramkarz Cartusii Janek Michalak. Krótkie rozegranie futbolówki i strzał na bramkę został jednak zablokowany przez wybiegających z muru piłkarzy Cartusii. Tak więc pewne zwycięstwo i awans do V rundy piłkarzy Cartusii 1923 Kartuzy.

Cartusia : Michalak- Waleński, Garbacik (kpt) (46’ Iwanowski), Novykov, Dampc- Tomczak (55’ Poręba J.), Szałecki, Kucher (46’ Poręba M.), Zelenevych, Trela (72’ Parulski)- Marczak (46’ Żukowski);

Rez.: Prokopenko- Iwanowski, Poręba J., Poręba M., Parulski, Żukowski, Dobek;

Wierzyca : Roszkowski- Mońka, Kaczyński, Wohlert (59’ Sławiński), Stosik, Meler (kpt), Trochowski (87’ Guźliński), Bradtke, Gdaniec (59’ Urbański), Alaburda, Czochór (68’ Klohs);

Rez.: Guźliński, Klohs, Urbański, Sławiński;

0:1 Marczak (2’), 1:1 Czochór (8’), 1:2 Kucher (22’), 1:3 Iwanowski (54’), 1:4 Żukowski (88’)

Cartusia : Kucher (ż), Waleński (ż), Poręba J. (ż), tr. Cecherz (ż, cz. 79’)

Wierzyca : Wohlert (ż), Stosik (ż);