Niestety nie udał się piłkarzom Cartusii kolejny mecz w ramach III ligowych zmagań. Tym razem, w ramach 8 kolejki rozgrywek, podopieczni trenera Przemysława Cecherza na własnym boisku ulegli w kolejnych derbach Pomorza ekipie KP Starogard Gdański 1:2 (0:1). Bramki w tym spotkaniu strzelali Patryk Moskiewicz i Miłosz Manuszewski dla gości, natomiast honorowe trafienie dla Cartusii zaliczył Przemysław Żukowski....

Po dobrym spotkaniu z obu stron trzy punkty zgarnęła drużyna bardziej skuteczna i to niestety goście ze Starogardu Gdańskiego. Kartuzianie również mieli swoje szanse na zmianę niekorzystnego rezultatu, ale w najbardziej klarownych sytuacjach gości dwukrotnie od utraty bramki uratowała poprzeczka. Najpierw po strzale Michała Marczaka z pola karnego, a potem po strzale Marcina Poręby z rzutu wolnego.

Mecz rozpoczęli lepiej Kartuzianie, albowiem już w 8 min. Michał Marczak odebrał piłkę w bocznej strefie boiska i po ładnym rajdzie oddał strzał na bramkę, który skuteczną interwencją na róg sparował golkiper gości. W 16 i 17 minucie dwa groźne strzały oddali z kolei goście, ale na szczęście oba poleciały nad poprzeczką. W 21 minucie po strzale Michała Marczaka z pola karnego piłka ląduje na poprzeczce i wychodzi na aut bramkowy. Niestety chwilę później, bo w 23 minucie meczu, po błędzie kapitana Cartusii Damiana Garbacika, który stracił piłkę, przy próbie jej wyprowadzenia z własnej połowy, goście zdobywają pierwszą bramkę i na tablicy wyników zrobiło się 0:1. W 25 minucie goście bliscy byli podwyższenia wyniku, ale na szczęście po wrzutce piłki w pole karne i strzale głową jednego z napastników piłka przeleciała obok bramki. W 32 minucie goście stworzyli kolejną groźną sytuację, ale tym razem niebezpieczeństwo w porę zażegnane przez defensywę Cartusii. W telegraficznym skrócie to tyle jeżeli chodzi o pierwszą część meczu. Tak więc do przerwy niebiesko-biało-czarni przegrywali 0:1.

Druga odsłona również lepiej rozpoczęta przez Cartusię. W 53 minucie po ładnym dryblingu przed polem karnym gości, groźny strzał na bramkę z okolic 20 metra oddał Borys Sobstyl-Jałoszyński. Kolejny strzał na bramkę Kartuzianie oddali w 65 minucie meczu, ale ponownie górą bramkarz gości Hieronim Zoch. Niestety nic nie chciało wpaść do siatki. Na domiar złego w 66 minucie meczu strzał Marcina Poręby z rzutu wolnego z okolic 20 metra kolejny raz ląduje na poprzeczce i piłka znowu wychodzi na aut bramkowy. Po tej sytuacji kilka razy groźniej zaatakowali z kolei goście. W 72 minucie jeden z zawodników przyjezdnych wbiegł z piłką ze skrzydła w pole karne Cartusii i zagrywając do nadbiegającego z drugiej strony kolegi został na szczęście zblokowany przez wracającego obrońcę gospodarzy. Cztery minuty później podobna akcja gości, ale tym razem piłka odbita przez obrońcę niebiesko-biało-czarnych wychodzi na róg. W 80 minucie meczu goście wykonywali kolejny rzut rożny, po którym piłka spadła na głowę Miłosza Miłosz, który oddał skuteczny strzał głową, po którym piłka wylądowała w siatce i niestety goście podwyższyli prowadzenie na 0:2. Kartuzjanie do końca spotkania walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu i czasu starczyło im tylko na zmniejszenie rozmiarów  porażki. Była to 92 minuta meczu, w której zagranie z pola karnego gości Michała Marczaka wykończył Przemysław Żukowski, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Chwilę później sędzia główny zakończył to spotkanie.

Cartusia : Prokopenko- Waleński (46’ Dampc), Garbacik, Szałecki, Kopania (84’ Żukowski)- Trela (56’ Tomczak),  Dobek, Poręba M., Zelenevych, Poręba J. (46’ Sobstyl-Jałoszyński)- Marczak;

Rez.: Dąbrowny- Tomczak, Kucher, Żukowski, Dampc, Sobstyl-Jałoszyński, Iwanowski;

KP Starogard : Zoch- Remisz, Jasiński, Mączyński (90+1’ Wiśniewski), Brzeziański (67’ Fortunato Mariano), Manuszewski, Łysiak (kpt), Banaczek, Ciechanowski (90+1’ Górski), Moskiewicz (80’ Stępień), Ochwat (67’ Kleinschmidt);

Rez.: Nowaczek- Wiśniewski, Kowalczyk, Fortunato Mariano, Górski, Kleinschmidt, Stępień;

0:1 Moskiewicz (23’), 0:2 Manuszewski (80’), 1:2 Żukowski (90+2);

Cartusia : Poręba J. (ż), Żukowski (ż);

KP : Manuszewski (ż), Jasiński (ż);