Na osłodę sobotniej porażki III ligowców przyszło nam okazałe zwycięstwo rezerw Cartusii, która w wyjazdowym meczu w Rusocinie, w ramach 5 kolejki rozgrywek V ligi, efektownie pokonała ekipę GTS Pruszcz Gdański 0:5 (0:3). Bramki dla podopiecznych trenera Karola Cichonia strzelali Jakub Leszkiewicz x 2 a po 1 trafieniu dołożyli Zbigniew Bodzak, Maciej Kobiela i Ksawery Raszeja….

Kartuzajanie w sobotnim meczu byli stroną dominującą przez całe spotkanie. W pierwszej połowie po dwóch bramkach Jakuba Leszkiewicza, w tym jednej z rzutu karnego oraz bramce kapitana niebiesko-biało-czarnych Zbigniewa Bodzaka na przerwę schodzili wygrywając 3:0. W drugiej odsłonie gospodarzom nie pomogło nawet wykluczenie z gry pomocnika Cartusii Daniela Radomskiego, który ukarany został czerwoną kartką. Grający w dziesięciu Kartuzianie dołożyli jeszcze dwa trafienia, których autorami byli debiutujący w barwach Cartusii młodziutki Maciej Kobiela oraz Ksawery Raszeja i ostatecznie pewnie pokonali ekipę z Pruszcza Gdańskiego 5:0.

Cartusia : Michalak- Matejek, Dawidowski, Fierka (46' Novykov), Olszewski- Radomski D., Kitowski, Formella (Kobiela), Bodzak (Willma), Leszkiewicz (Raszeja)- Toruńczak (Łosiński);

Rez.: Willma, Goll, Danilevych, Łosiński, Raszeja, Kobiela, Novykov, Bucior;

GTS Pruszcz Gd.: Gackowski- Matysiak, Kotarski, Kosiński, Szczepankowski (82’ Golędzik), Matuk (63’ Pawłowski), Sawicki (50’ Jasiński), Domjan (kpt), Ćwiek (63’ Piernicki), Połtarzycki (88’ Kosik), Jarecki;

Rez.: Sumiński- Piernicki, Golędzik, Kosik, Jasiński, Pawłowski;

0:1 Leszkiewicz (27’), 0:2 Bodzak (31’), 0:3 Leszkiewicz (k. 39’), 0:4 Kobiela (78’), 0:5 Raszeja (84’);

Cartusia : Formella (ż), Radomski D. (cz. 65’)

GTS :  Matuk (ż), Gackowski (ż);