Niestety nie udał się daleki wyjazd III ligowych piłkarzy Cartusii do Nowych Skalmierzyc. W sobotnim spotkaniu Kartuzjanie ulegli bowiem miejscowej Pogoni 3:1 (2:1) i zanotowali trzecią porażkę w rozgrywkach. Po obiecującym początku sezonu przyszedł gorszy czas, ale miejmy nadzieję, że piłkarze Cartusii szybko wrócą na właściwe tory. Bramki w sobotnim spotkaniu strzelali Kacper Majerz, Jakub Goliński oraz Krystian Szczepaniak dla Pogoni, a honorowe trafienie dla Cartusii zaliczył Mateusz Trela….

Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli znajdowali się Kartuzjanie i to oni byli faworytem tego spotkania. Niestety w meczu wyglądało to już zupełnie inaczej. Gospodarze okraszeni ubiegłotygodniowym zwycięstwem nad Unią Janikowo byli bardziej zdecydowani, lepiej operowali piłką i już w 9 minucie za sprawą Kacpra Majerza objęli prowadzenie. Na 2:0 podwyższył w 34 minucie Jakub Goliński. Krótko przed przerwą Kartuzjanie za sprawą Mateusza Treli złapali kontakt i do przerwy wynik 2:1 dla Pogoni.

Niestety w drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Na dodatek gospodarze w 69 minucie spotkania przypieczętowali zwycięstwo i ustalili wynik meczu na 3:1. Autorem trzeciej bramki dla Pogoni był Krystian Szczepaniak.

Niestety duże rotacje w składzie i przetasowania w formacjach, których dokonał trener Cartusii nie wpłynęły na poprawę jakości gry Cartusii. Kartuzjanie mają w swoich szeregach znakomitych i ogranych na ligowych boiskach piłkarzy, ale wydaje się, że nie potrafią właściwie się zmotywować i wykrzesać z siebie maksimum możliwości. Teraz Kartuzjanie mają tydzień czasu, aby wyciągnąć właściwe wnioski z ostatnich spotkań i odpowiednio przygotować się kolejnego starcia, które odbędzie się w Kartuzach a przeciwnikiem niebiesko-biało-czarnych będzie Unia Swarzędz.

Cartusia: Dąbrowny- Kucher (46’ Zelenevych), Iwanowski (kpt), Garbacik, Novykov (46’ Szałecki)- Poręba J. (46’ Żukowski),  Dobek, Poręba M., Trela (63’ Parulski), Sobstyl-Jałoszyński (67’ Matejek)- Marczak;

Rez.: Prokopenko- Tomczak, Szałecki, Żukowski, Zelenevych, Parulski, Matejek;

Pogoń: Wasiluk- Grabowski, Lis (kpt), Szewczyk (80’ Pinkowski), Majerz, Kaczmarek (52’ Rossokhatyi), Szczepaniak, Wachowiak (63’ Pawlik), Józefiak, Goliński (52’ Zadka), Dymarski (80’ Zachara);

Rez.: Borwik- Pinkowski, Wilgocki, Rossokhatyi, Zadka, Zachara, Pawlik;