Zakończyły się rozgrywki w rundzie zasadniczej IV Ligi RWS "Investments Group". Sobotnie spotkania w ramach ostatniej kolejki tej rundy dały bowiem odpowiedź, które z drużyn zagrają w grupie A (mistrzowskiej- miejsca 1-10) o awans do III ligi, oraz w grupie B (spadkowej- miejsca 11-21) o utrzymanie w IV lidze. Kartuzjanie zajmując ostatecznie 12 miejsce w tabeli (na oficjalnej stronie  Cartusii 13 miejsce, albowiem system tworzenia tabeli na stronie nie uwzględnia bezpośrednich spotkań) zostali zakwalifikowani do grupy B. Teraz, po rozegraniu rundy zasadniczej, zostanie stworzony nowy terminarz dla grup A i B w oparciu o tabelę Bergera. Oznacza to, że np. w przypadku grupy B, w której znajdzie się 10 drużyn (21 drużyna w tabeli Sokół Zblewo wycofała się z rozgrywek) mecze w pierwszej kolejce rundy finałowej zostaną rozegrane wg schematu, że drużyna z miejsca 1 tej grupy zagra z drużyną z miejsca 10, drużyna z miejsca 2 z drużyną z miejsca 9 itd. (3-8, 4-7, 5-6). Oznacza to, że Kartuzjanie jako drużyna z miejsca 2 grupy B zagra z na własnym boisku z drużyną z miejsca 9, czyli Powiślem Dzierzgoń .... 

W drugiej kolejce rundy finałowej piłkarze Cartusii, przy aktualnym układzie tabeli zagrają na wyjeździe z Lechią II Gdańsk (1-2), a w trzeciej kolejce ponownie na własnym boisku z Jantarem Ustka (2-10). Oznacza to, że terminarz w początkowej fazie nie jest zbyt łaskawy dla niebiesko-biało-czarnych, bo Lechia II Gdańsk to zawsze silny i groźny zespół, a zdecydowanie wzmocniony zimą Jantar Ustka uchodzi za faworyta tej grupy. Chociaż w rundzie finałowej nie będzie łatwo w żadnym spotkaniu, albowiem wszystkie drużyny zgromadziły do tej pory bardzo zbliżoną liczbę punktów i każda z nich do końca będzie walczyła o utrzymanie i dlatego żadna tanio skóry nie sprzeda i będzie walczyła na całego, albowiem każdy punkt w drodze do utrzymania będzie na wagę złota. Poniżej tabela Bergera na rundę finałową dla 10 drużyn, które się w niej znalazły :

Po zakończeniu sezonu o miejscu w tabeli końcowej zadecyduje łączna liczba punktów oraz bilans bramkowy zdobyty w rundzie zasadniczej oraz w rundzie finałowej. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn miejsce w tabeli będzie ustalone według :

a) korzystniejszej różnicy bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,

b) przy dalszej równości, większa liczba strzelonych bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,

c) przy dalszej równości, wyższe miejsce w tabeli w momencie podziału na grupę A i B.

Zapowiadają się zatem bardzo ciekawe i emocjonujące rozgrywki.