Piłkarze Cartusii w swoim pierwszym sparingu rozegranym w minioną sobotę (27.06. godz. 11.00) w Bojanie zremisowali z Bałtykiem Gdynia 2:2. Bramki dla Cartusii strzelali Cezary Gawron (32') oraz Mateusz Toporek (34') a dla Bałtyku Marcel Stefaniak (55') i Dominik Wołowski (80'). W 85 minucie rzutu karnego dla Bałtyku nie wykorzystał Marcel Stefaniak, który przestrzelił obok bramki. W drużynie Cartusii z różnych powodów zabrakło kilku kluczowych piłkarzy jak choćby kapitana Marcina Adamkiewicza, Przemka Kussa, Marka Dawidowskiego, Zbyszka Bodaka, czy Franka Sierszyńskiego. Szansę gry dostali za to wszyscy juniorzy, którzy rozpoczęli treningi z I drużyną, w tym Paweł Raczyński, Ksawery Raszeja i Oliwier Hara. ...

W tym pierwszym spotkaniu piłkarze IV ligowej Cartusii w pierwszej połowie przeważali, co udokumentowali strzeleniem dwóch ładnych bramek. Gdynianie  w tej części gry praktycznie ani razu nie zagrozili bramce niebiesko- biało- czarnych. W drugiej odsłonie do głosu zaczął dochodzić Bałtyk, który najpierw szybko zmniejszył rozmiary porażki, a w końcówce spotkania ustalił wynik meczu na 2:2. Najlepsze wrażenie na boisku w drużynie gości zrobił chyba 20 letni Marcel Stefaniak, który  raczej w Bałtyku nie zostanie, albowiem przymierzany jest do I ligowego GKS Tychy. Ten sam zawodnik w 85 minucie meczu mógł rozstrzygnąć losy pojedynku na korzyść Bałtyku, ale na szczęście zmarnował rzut karny. W sytuacji tej młody bramkarz Cartusii Michał Bogdziewicz wyczuł intencję strzelca, ale nie musiał interweniować, bo piłka poleciała obok słupka. Choć w drugiej części przewagę posiadali Gdynianie, to nie oznacza, że Kartuzajnie nie mieli swoich okazji do zdobycia bramki. Wręcz przeciwnie, a najlepszych z nich nie wykorzystał Maciej Jankowski, który dwukrotnie po stałych fragmentach gry znalazł się pod bramką gości i bliski był zdobycia gola, ale w obu przypadkach zabrakło trochę precyzji. Pierwszy sparing można zatem uznać za udany.