W najbliższy wtorek tj. 16.06.2020 roku do okresu przygotowawczego do nowego sezonu 2020/2021 na dobre włączają się piłkarze IV ligowej Cartusii 1923 Kartuzy. Po pierwszym spotkaniu, które było spotkaniem bardziej organizacyjnym i które odbyło się 04.06.2020 r., wszyscy piłkarze niebiesko-biało-czarnych wyrazili akces pozostania w klubie na nowy sezon i miejmy nadzieję, że tak zostanie. W ramach przygotowań do nowego sezonu piłkarze trenować będą kilka razy w tygodniu na własnych obiektach i rozegrają kilka sparingów. Pierwszy z nich już 27.06.2020 r. z III ligowym Bałtykiem Gdynia ....

Do drużyny Cartusii zwracają się nowi zawodnicy, którzy chcieliby reprezentować barwy naszego Klubu, ale wszystko zależy od aktualnych piłkarzy, którzy muszą podjąć ostateczną decyzję, czy zostają w Cartusii, czy nie. Na pewno do IV ligowej drużyny Cartusii włączeni zostaną także wyróżniający się juniorzy najstarszej naszej grupy juniorów. Będzie to grupa 6-7 zawodników (m.in. Oliwier Hara, Igor Grzymkowski, Filip Skierka, Paweł Raczyński, Filip Kitowski i inni), którzy w większości byli już sprawdzani w seniorskiej piłce i zdaniem trenera Błażeja Adamusa zasłużyli na włączenie do kadry pierwszej drużyny. Optymalnym rozwiązaniem byłoby jednak, aby wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny z minionego sezonu pozostali w Klubie, głównie nasi wychowankowie i doświadczeni liderzy drużyny. Kwestią do rozwiązania jest także dalsze reprezentowanie Cartusii zawodników transferowanych zimą czasowo do naszego klubu (do 30.06.2020 r.), głównie dwóch piłkarzy Bałtyku Gdynia Rafała Malanowskiego i Jakuba Golc. W ich kwestii toczą się zaawansowane rozmowy między klubami, ale oczywiście sami zawodnicy muszą wyrazić chęć dalszej gry w Cartusii. Kolejny transferowany zimą czasowo Dominik Bucholc jak tylko będzie chciał, to zostanie w naszym klubie, albowiem zarząd Cartusii porozumiał się już z jego dotychczasowym klubem Jaguarem Gdańsk. Pod znakiem zapytania pozostają także występy w Cartusii ostatniego z transferowanych czasowo zawodników Czarka Gawrona, który po poważnej kontuzji kolana większość minionego sezonu spędził na rehabilitacji, ale wrócił już do treningów na pełnym obciążeniu. Niestety okres czasowego transferowania tego zawodnika minął już i w związku z tym z powrotem podjął treningi ze swoim macierzystym klubem GKS Przodkowo. Czy przebije się do do kadry beniaminka III ligi zobaczymy, czas pokaże.

Wykaz wszystkich sparingów wraz z miejscem i godzinami ich rozegrania wkrótce. O wszelkich zmianach personalnych w drużynie będziemy informować na bieżąco.