W miniony weekend tj. w sobotnie przedpołudnie na kartuskim stadionie ostatni mecz rundy jesiennej rozegrali młodzi piłkarze Cartusii z kategorii Junior D2 Młodzik (rocznik 2008 i młodsi). Tym razem podopieczni trenera Piotra Budziwojskiego i Pawła Grzecha odprawili z kwitkiem Wdę Lipusz, którą pokonali aż 9:0 (3:0). Nasi młodzi piłkarze na końcu rundy zajęli bardzo wysokie 2 miejsce w tabeli, które na ta chwilę daje im awans do I Ligi Wojewódzkiej…..

W dotychczasowych rozgrywkach piłkarze Cartusii poza jedną porażką doznaną z liderem rozgrywek MKS Chojniczanka 1930 Chojnice S.A. odnieśli same zwycięstwa, w tym tak okazałe jak w sobotnim meczu z Wdą Lipusz, czy też inne wysokie zwycięstwa z MKS-em Gryf Tczew 14:0, Orłem Trąbki Wielkie 14:0, czy też GKS Kolbudy 11:0. Oby formy i skuteczności tej nasi młodzi piłkarze nie stracili w rundzie wiosennej. Z całą pewnością trenerzy w zimowej przerwie zadbają o to, aby tak się nie stało i jeszcze lepiej przygotują swoich podopiecznych. Wszystkim piłkarzom oraz trenerom zajmujący się tą grupą tj. Piotrowi Budziwojskiemu, Piotrowi Haberka oraz ich asystentom Pawłowi Grzech i Oskarowi Adamczyk gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Brawo.

W sobotnim spotkaniu bramki strzelali :

Mateusz Grzech 2, Adam Gdaniec 2, Tymon Sapała 2, Krzysztof Mamelski 1, Igor Zalewski 1 oraz Bartosz Labuda 1.

Cartusia zagrała w składzie :

Jakub Penkowski, Tymon Sapała, Daniel Pioch, Bartosz Labuda, Błażej Labuda, Adam Gdaniec, Krystian Kąkol, Krzysztof Mamelski, Mateusz Grzech oraz Alan Pielecki, Igor Zalewski, Kamil Wydrowski, Samuel Serkowski, Brajan Gański i Filip Modrzewski.