Trzech nowych zawodników zagościło do tej pory u beniaminka IV Ligi Cartusii 1923 Kartuzy. Zawodnikami tymi są Marek Dawidowski, Filip Ustwoski i Jan Turowski. Dla Marka Dawidowskiego i Filipa Ustowskiego jest to powrót na 3-go Maja do klubu, w którym grali już wcześniej. Obaj są bowiem wychowankami Cartusii. Jan Turowski to z kolei piłkarz, który grał wcześniej m.in. w Koronie Człopa, Jaguarze Gdańsk oraz Noteci Rosko. Zawodnik ten będzie również pełnił rolę asystetnta trenera I drużyny Błażeja Adamusa…..

Jan Turowski (1990) to boczny obrońca mogący grać zarówno z lewej jak i z prawej strony. Nie dawno ukończył też kurs trenerski UEFA A.

- "Żeby zdobyć każdy punkt trzeba zostawić na boisku maksymalnie dużo zdrowa. Już miałem okazję grać w 4 i 3 lidze no i wiem na pewno, że każdy punkt trzeba na tym boisku wyszarpać. Na pewno nie liczymy na to, że będzie łatwo tylko, że trzeba będzie z siebie dać 120 procent żeby zapewnic sobie byt w 4 lidze" – mówi nowy nabytek klubu, Jan Turowski.

Marek Dawidowski (1989) środkowy obrońca. Wcześniej m.in. GKS Sierakowice, KS Kamienica Królewska i Amator Kiełpino.

- "Na pewno główny cel to utrzymanie. Każdy mecz będzie walką o każdy metr murawy i o każdą możliwę sytuację na boisku. Miałem okazję grać przeciwko Cartusii w poprzednim sezonie. Jako GKS Sierakowice wygraliśmy 1:0" (kwiecień 2019) – wspomina Marek Dawidowski.

Filip Ustowski (1989) środkowy pomocnik. Wcześniej m.in. GKS Sierakowice i KS Kamienica Królewska.

- "Dlaczego Cartusia? Bo jestem wychowankiem Cartusii. Myślę że, moja gra w pierwszym składzie jest bardzo realna – mówi Filip Ustowski. - W IV lidze nie będzie łatwo ale myślę, że się uda. Wiele lat gram w V lidze i obserwuję, że wszystkie drużyny które awansowały, spokojnie utrzymują się w IV lidze" – dodaje Filip Ustowski.

Wymienione wyżej osoby, to nie wszystkie, ktore Cartusia zamierza pozyskać przed inauguracja IV Ligi. W drużynie trenuje też jeszcze kilku innych zawodników, w tym młodzieżowcy, spośród których jeszcze dwie trzy osoby zasilą pewnie kadrę IV ligowej Cartusii. O kolejnych ruchach kadrowych będziemy jednak informować na bieżąco, bo rozmowy jeszcze trwają. 

Zdjęcia :