UKS Lotos Gdańsk rocznik 2005 wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów (extraklasa juniorów) pokonując w meczu rewanżowym zespół AP "Poznańska 13" 3:1 (pierwsze spotkanie  skończyło sie porażką Gdańszczan 1:2). W meczu tym, w kadrze UKS Lotos Gdańsk, w pierwszym składzie wyszło dwóch wychowanków Cartusi 1923 Kartuzy aktualnie będących na wypożyczeniu do UKS-u tj. Plichta Łukasz i Kitowski Nikodem. W drugiej połowie na boisku pojawił się także borykający z kontuzją trzeci  wychowanek Cartusii Stenzel Oliwier (aktualnie zawodnik Zagłębie Lubin wypożyczony do UKS Lotos)...

Mecz był bardzo zaciętym pojedynkiem, w którym do przerwy UKS prowadził 2:0 i wynik ten dawał awans. Jednak bardzo szybko stracona bramka na początku II połowy sprawiła, że stan dwumeczu wyrównał się. Zwycięską bramkę dającą awans UKS-owi strzelił nie kto inny jak Plichta Łukasz. Zawodnikom, trenerowi i zespołowi UKS nalęży życzyć udanych meczy w najwyższej lidze juniorskiej w Polsce. Gratulacje.