W dniu dzisiejszym w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się "Kartuska Gala Sportu 2018", w trakcie której Burmistrz Kartuz Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński za osiągnięcia sportowe wyróżnił i uhonorował wielu sportowców z różnych dyscyplin i klubów z gminy kartuzy, w tym 10 młodych piłkarzy Cartusii 1923 Kartuzy. Wśród wyróżnionych piłkarzy Cartusii znaleźli się Teofil Wezel (lat 16), Weronika Lewandowska (14), Łukasz Plichta (13), Szymon Konkol (13), Nikodem Kitowski (13), Marcel Wysiecki (12), Oliwier Bieliński (12), Damian Uzarek (12), Kacper karbowiak (12) oraz najmłoszy wśród naszych laureatów Mikołaj Jędrzejczak (10). Więcej o wyróżnieniach naszych zawodników oraz zdjęcia z Gali w rozwinięciu....

Zawodnicy GKS Cartusia 1923 Kartuzy wyróżnieni na Galę Sportu :

Teofil Wezel l. 16- bardzo pracowity i perspektywiczny bramkarz GKS Cartusia 1923 Kartuzy. Aktualnie uczeń Ponadgimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Malborku i wypożyczony do II ligowej Olimpii Elbląg. Wielokrotnie testowany przez kluby z najwyższych lig w Polsce oraz najlepsze szkółki piłkarskie w tym Polonię Warszawa, Olimpię Grudziądz, Bałtyk Gdynia oraz SMS Szamotuły, czy Football Academy School of Excellence Szczecin i inne.

Weronika Lewandowska l. 14- aktualna reprezentantka Polski w kadrze U-15, wielokrotnie powoływana do Kadry Pomorza oraz Akademii Młodych Orłów prowadzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Na co dzień zawodniczka Cartusii 1923 Kartuzy występująca w rozgrywkach Junior C (rocznik 2004-2005), podopieczna trenera Jerzego Meissnera. II miejsce w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego „Sportowiec Roku 2018” w kategorii „Junior Roku- Dziewczynki” w powiecie kartuskim.

Łukasz Plichta l. 13- wielokrotnie powoływany do Kadry Pomorza i Kadry Akademii „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”, testowany w extraklasowych klubach Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Uczestnik meczu towarzyskiego Kadry Pomorza z Juventusem Turyn. Aktualnie uczeń Szkoły Sportowej w Gdańsku o profilu piłka nożna działającej pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i wypożyczony do UKS Lotos Gdańsk. Wychowanek tr. Jerzego Meissnera i wciąż zawodnik GKS cartusia 1923 Kartuzy.

Szymon Konkol l. 14- bardzo utalentowany i pracowity bramkarz GKS Cartusia 1923 Kartuzy (podopieczny tr. Jerzego Meissnera),  wielokrotnie powoływany do Kadry Pomorza i Kadry Akademii „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”, testowany w extraklasowych klubach Korona Kielce i Lechia Gdańsk oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Aktualnie uczeń Szkoły Sportowej w Gdańsku o profilu piłka nożna i wypożyczony do klubu Jaguar Gdańsk, a od lutego 2019 zawodnik Lechii Gdańsk.

Nikodem Kitowski l. 13- wielokrotnie powoływany do Kadry Pomorza i Kadry Akademii „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”. Aktualnie uczeń Szkoły Sportowej o profilu piłka nożna w Gdańsku działającej pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i wypożyczony do UKS Lotos Gdańsk. Wychowanek tr. Jerzego Meissnera i wciąż zawodnik GKS Cartusia 1923 Kartuzy.

Marcel Wysiecki l. 12- wielokrotnie powoływany do Kadry Pomorza i Kadry Akademii „Piłkarska Przyszłość z Lotosem, których jest podstawowym zawodnikiem. Aktualnie zainteresowanie wymienionym zawodnikiem wyraził ekstraklasowy Klub Lechia Gdańsk, którego barwy od lutego 2019 roku będzie reprezentował. Zawodnik bardzo utalentowany, pracowity i perspektywiczny z dużymi szansami na sukces. Podopieczny trenera Ryszarda Dawidowskiego występujący w rozgrywkach Junior D.

Oliwier Bieliński l. 12- wielokrotnie powoływany do Kadry Pomorza i Kadry Akademii „Piłkarska Przyszłośc z Lotosem, których jest podstawowym zawodnikiem. Aktualnie zainteresowanie wymienionym zawodnikiem wyraził ekstraklasowy Klub Lechia Gdańsk, którego barwy od lutego 2019 roku będzie reprezentował. Zawodnik bardzo utalentowany i pracowity z dużymi szansami na sukces. Podopieczny trenera Ryszarda Dawidowskiego występujący w rozgrywkach Junior D.

Damian Uzarek l. 12- bardzo utalentowany, pracowity i perspektywiczny zawodnik GKS Cartusia 1923 Kartuzy występujący w rozgrywkach Junior D, powoływany do Kadry Pomorza i Kadry Akademii „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”. Podopieczny trenera Ryszarda Dawidowskiego.

Kacper Karbowiak l. 12- wielokrotnie powoływany do Kadry Pomorza i Kadry Akademii „Piłkarska Przyszłośc z Lotosem, których jest podstawowym zawodnikiem. Testowany przez ekstraklasowy klub Lechia Gdańsk. Jest bardzo utalentowanym i pracowitym bramkarzem z dużymi szansami na sukces. Podopieczny trenera Ryszarda Dawidowskiego występujący aktualnie w Cartusii w rozgrywkach Junior D.

Mikołaj Jędrzejczak l. 10- zakwalifikowany do najzdolniejszych młodych piłkarzy rocznika 2008 na Pomorzu, uczestnik regularnych treningów Akademii Młodych Orłów prowadzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Bardzo utalentowany i pracowity zawodnik Cartusii 1923 Kartuzy w kategorii Junior E z dużymi szansami na odniesienie sukcesu.

Zdjęcia z "Kartuskiej Gali Sportu 2018" :