Z ostatnim dniem lutego 2018 roku z funkcji pierwszego trenera IV ligowej drużyny Cartusii 1923 Kartuzy zrezygnował trener Marian Geszke, który z klubem naszym związany był od wielu lat. Wcześniej jako dyrektor sportowy a w ostatnim czasie jako trener pierwszej drużyny. Decyzję o rezygnacji podjął osobiście i trzeba ją uszanować. Trenerowi dziękujemy za dotychczasowy wkład jaki włożył w rozwój naszych zawodników i klubu. Jako, że był doświadczonym trenerem pracującym w przeszłości w wielu klubach w Polsce oraz zagranicą i jak to się kolokwialnie mówi "z niejednego pieca chleb jadł" w wielu kwestiach był też ciałem doradczym dla działaczy naszego klubu. Trenerze dziękujemy za wszystko i życzymy wszystkiego dobrego.....

W sytyacji tej od 01 marca 2018 r. obowiązki pana Mariana Geszke przejął dotychczasowy jego asystent trener Karol Cichoń, który jest jednocześnie trenerem najstarszej naszej grupy juniorów. Dlatego też sytuacja na chwilę obecną nie jest ciekawa, ale miejmy nadzieje, że tylko przejściowa. Trener Cichoń nie da rady pogodzić bowiem obowiazków prowadzenia obu grup (seniorów i juniorów). Dlatego też aktualnie trwają poszukiwania trenera dla pierwszej drużyny. Dopóki swoich rozgrywek nie rozpoczną najstarsi juniorzy, dotąd trener Cichoń może prowadzić seniorów. W związku z tym jest jeszcze trochę czasu, aby znależć nowego trenera. Miejmy nadzieje, że uda się to dość szybko.