Wszystkie drużyny Cartusii zarówno te młodzieżowe jak i seniorska znajdują się aktualnie w okresie przygotowawczym. Piłkarze IV ligowej Cartusii są już po niespełna 3 tygodniach treningów, które rozpoczęli 9 stycznia b.r. Do końca okresu przygotowawczego i rozpoczęcia rundy rewanżowej zostało jeszcze jednak sporo czasu. Pierwszy mecz ligowy  IV ligowcy zagrają bowiem z Bytovią II Bytów w dniu 11 marca (niedziela) o godz. 11.00.... 

Do tej pory, trenując średnio cztery, pięć razy w tygodniu, nasi IV ligowi piłkarze ciężko trenowali na własnych obiektach, pracując głównie nad siłą i wytrzymałością. Do chwili obecnej bardzo mało zajęć piłkarze odbyli z piłkami. Biegowe i siłowe treningi przeplatane były zajęciami na boisku treningowym Cartusii ze sztuczną nawierzchnią oraz w hali sportowej i w siłowni. Poza jednym meczem sparingowym z Olimpią Elbląg, do którego doszło na samym początku okresu przygotowawczego, piłkarze rozegrali jeszcze dwie gry konrolne między sobą, w których okazję do zaprezentowania się trenerowi Marianowi Geszke mieli wszyscy piłkarze Cartusii, w tym Ci najmłodsi, którzy dołączyli do pierwszej drużyny z grupy juniorów. Na chwilę obecną żadne zmiany kadrowe nie nastąpiły, jednak okienko transferowe rusza dopiero od 01 lutego 2018 roku i wszystko się może zdarzyć. Od przyszłej soboty pilkarze IV ligowej Cartusii wchodzą już jednak w cykl regularnych sparingów, w których nie wszyscy będą już mogli w pełnym wymiarze się zaprezentować. Pierwszym sparingpartnerem Cartusii będzie Gedania Gdańsk. Mecz ten odbędzie się w najbliższą sobotę (03.02.2018) w Kartuzach.

Podobne treningi prowadzone są w grupach juniorskich naszego klubu. Wszystie ekipy trenują także na własnym boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią oraz w różnych halach sportowych i siłowniach. Poza tym nasi młodsi piłkarze biorą także udział w różnego rodzaju turniejach halowych i rozgrywają sparingi. Poza opisanymi już na naszej witrynie we wcześniejszych komunikatach sparingami, czy turniejami na uwagę zasługuje także udział w ubiegłotygodniowym turnieju "Gdynia Cup 2018" grupy naszych 9-10 latków (podopieczni trenera Dawida Burandta z kategorii Junior E2), w którym zajęli oni III miejsce, czy choćby wczorajszy, sobotni (27.01.2018 r.) sparing juniorów Cartusii z kategorii JC2 (13-14 lat) z GKS Przodkowo, w którym podopieczni trenera Jerzego Meissnera pokonali swoich rówieśników z Przodkowa aż 18:0 (5:0).

Zimowy okres przygotowawczy to zatem okres ciężkich treningów i gier kontrolnych, których zadaniem jest właściwe przygotowanie drużyn do wiosennej rundy rewanżowej.