Jak już informowaliśmy nowym szkoleniowcem III ligowej Cartusii 1923 Kartuzy został Aleksander Cybulski. Trener ten urodzony 30.07.1962 roku w Gdyni swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął właśnie w Gdyni, gdzie w wieku 9 lat zapisał się do Bałtyku Gdynia, w którym przeszedł wszystkie szczeble juniorskiej drabinki. W wieku 18 lat zadebiutował w seniorskiej piłce w występującym wówczas w II lidze (drugi poziom rozgrywek w Polsce) Bałtyku Gdynia. Z drużyną tą awansował następnie do I ligi. Na tym najwyższym poziomie rozgrywek Aleksander Cybulski rozegrał łącznie aż 97 spotkań, w których zdobył 6 bramek. W trakcie swojej piłkarskiej kariery .....

Jak już informowaliśmy nowym szkoleniowcem III ligowej Cartusii 1923 Kartuzy został Aleksander Cybulski. Trener ten urodzony 30.07.1962 roku w Gdyni swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął właśnie w Gdyni, gdzie w wieku 9 lat zapisał się do Bałtyku Gdynia, w którym przeszedł wszystkie szczeble juniorskiej drabinki. W wieku 18 lat zadebiutował w seniorskiej piłce w występującym wówczas w II lidze (drugi poziom rozgrywek w Polsce) Bałtyku Gdynia. Z drużyną tą awansował następnie do I ligi.

Na tym najwyższym poziomie rozgrywek Aleksander Cybulski rozegrał łącznie aż 97 spotkań, w których zdobył 6 bramek. W trakcie swojej piłkarskiej kariery Aleksander Cybulski występował zarówno w ataku, pomocy jak i obronie. Po Bałtyku Gdynia zaliczył także krótki epizod w III ligowym Stoczniowcu Gdańsk, z którego w 1983 roku przeszedł do II ligowej Lechii Gdańsk. [nbsp]Z drużyną tą rozegrał pamiętny i historyczny mecz w Pucharze Zdobywców Pucharów (obecny Puchar UEFA) przeciwko Juventusowi Turyn ze Zbigniewem Bońkiem w składzie. W Lechii Gdańsk Aleksander Cybulski występował przez następnych 7 lat. Później jego piłkarska kariera potoczyła się w kierunku innych klubów m.in. II ligowej wówczas Pomezani Malbork no i w końcu w Cartusii Kartuzy. W naszym Klubie Aleksander Cybulski grał przez 5 lat w IV lidze, z którą awansował do ligi III, w której pozostajemy do dnia dzisiejszego. [nbsp]Trener Aleksander Cybulski swoją piłkarską karierę zakończył w wieku 48 lat w KS Chwaszczyno.

W KS Chwaszczyno Aleksander Cybulski rozpoczął także na dobre przygodę trenerską. Wcześniej asystował trenerowi Andrzejowi Szwarc w II ligowym Bałtyku Gdynia [nbsp]oraz dwa lata samodzielnie prowadził występujący w makroregionie zespół juniorów starszych Cartusii Kartuzy. W KS Chwaszczyno Aleksander Cybulski prowadził drużynę seniorską przez 6 ostatnich lat. W okresie tym pod okiem trenera Cybulskiego drużyna z Chwaszczyna awansowała kolejno z A klasy aż do III ligi. W inauguracyjnym sezonie KS Chwaszczyno w III lidze (2014/15), trener Cybulski wywalczył utrzymanie zajmując 12 miejsce z dorobkiem 32 punktów. Po sezonie 2014/2015 drogi trenera Cybulskiego z KS Chwaszczyno rozeszły się a miejsce po nim w drużynie z Chwaszczyna objął Maciej Cieślik. Trener Aleksander Cybulski zawitał natomiast w Cartusii 1923 Kartuzy.

Witamy i życzymy powodzenia.