Unia Swarzędz - Cartusia 1923 Kartuzy 1:0 (0:0)

Porażką 0:1 (0:0) zakończył się wyjazdowy pojedynek piłkarzy Cartusii, którzy wespół z piłkarzami Unii Swarzędz otworzyli 7 kolejkę rozgrywek Betclic III Liga gr. 2 i już w piątek rozegrali mecz ligowy. Po tym wyrównanym spotkaniu cieszyć się mogli jedynie piłkarze ze Swarzędza, bo okazali się nieco lepsi i po bramce na samym początku drugiej odsłony Dominika Chromińskiego (47’) objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Dla piłkarzy Cartusii była to trzecia porażka w obecnych rozgrywkach, więc powrót ze Swarzędza dla niebiesko-biało-czarnych na pewno nie był miłym i wesołym akcentem dzisiejszego dnia. Szersza relacja i protokół meczowy w rozwinięciu …..

Kartuzianie w pierwszej części meczu, podobnie jak w ubiegłym tygodniu z Sokołem Kleczew, byli stroną dominującą z większą ilością sytuacji bramkowych. Najlepszej nie wykorzystał Patryk Soboczyński, który w 25 minucie oddał bardzo ładny, plaski strzał, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki. Niestety w meczu tym, w poczynaniach niebiesko-biało-czarnych brakowało precyzyjnego, ostatniego podania, które mogłoby otworzyć drogę do bramki i rozwiązać worek z golami. W dalszym ciągu brakuje konkretnego rozegrania w środku pola, wygrania pojedynku jeden na jeden i stworzenia przewagi liczebnej. Choć z roli tej próbuje jak tylko może wywiązać się Ryszard Sumiński, ale to jednak za mało, aby na tym poziomie rozgrywek punktować. W drużynie gospodarzy najwięcej strachu w szykach obronnych Cartusii siał napastnik Unii Dominik Chromiński, który kilkakrotnie próbował pokonać młodego bramkarza Cartusii Mateusza Ryszewskiego. Do pewnego czasu obrońcy Cartusii dawali radę i skuteczne rozbijali ataki wspomnianego napastnika gospodarzy i innych piłkarzy Unii. Wystarczyło to jednak tylko na pierwsze 45 minut i dlatego na przerwę drużyny schodziły z bezbramkowym remisem.

W drugiej części spotkania role się odwróciły i inicjatywę szybko przejęli gospodarze. Już w drugiej minucie tej części meczu piłkę w okolicach środka boiska, pomimo asekuracji dwóch piłkarzy Cartusii Wiktora Rachwała i Oliwiera Dobka, wyłuskał pomocnik Unii Łukasz Spławski. Zawodnik ten po minięciu dwóch wspomnianych piłkarzy niebiesko-biało-czarnych stworzył przewagę liczebną i szybko zagrał na wolne pole w kierunku narożnika pola karnego Cartusii do nabiegającego tam z boku wspomnianego już wcześniej Dominika Chromińskiego. Napastnik gospodarzy po przejęciu futbolówki na pełnej szybkości, jednym zwodem minął kryjącego go obrońcę kartuzian Łukasza Andrychowicza i zbiegając z futbolówką bliżej środka z prawej nogi idealnie zakręcił z 15 metra w kierunku dalszego słupka po czym piłka wylądowała w bocznej siatce a na tablicy wyników zrobiło się 1:0. Po szybko straconej bramce było jeszcze dużo czasu, aby odrobić straty jednak gospodarze na niezbyt wiele pozwalali piłkarzom Cartusii a sami dążyli do podwyższenia wyniku. Na szczęście ta sztuka Unitom się nie udała a piłkarze Cartusii również nie byli w stanie pokonać doświadczonego, bo 38-letniego golkipera Unii Adama Stachowiaka. Dlatego też wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Mimo skromnej porażki, to jednak porażka, która niestety nie dodała żadnych punktów Cartusii a dodatkowo spowodowała spadek w ligowej tabeli na 14 miejsce.

Jedyny pozytywny akcent w tym spotkaniu to debiut na poziomie III ligi wychowanka Cartusii 18 letniego Borysa Płotki, który na boisku pojawił się w 87 minucie meczu. Zawodnikowi temu życzymy więcej minut i zbierania doświadczenia, które miejmy nadzieję zaowocuje w dalszej karierze piłkarza.

Cartusia : Ryszewski M.- Nowak M. (46’ Lengiewicz F.), Rachwał W., Andrychowicz Ł. (86’ Płotka B.), Poręba M. (kpt)- Poręba J (46’ Reclaw A.), Dobek O. (58’ Plichta Ł.), Nowicki B., Sumiński R., Soboczyński P. (81’ Waszczuk M.)- Skrzecz O.;

Rez.: Nowak K.- Vidal O., Lengiewicz F., Reclaw A., Barbugli A., Własny K., Plichta Ł., Waszczuk M., Płotka B.;

Trenerzy : Ryczkowski Krystian, Regliński Radosław, Świst Krystian;

Unia : Stachowiak A.- Konieczny B., Dejewski T., Laskowski A. (kpt), Theus A., Grobelny M., Dałek K. (82’ Tonder F.), Maluśki M. (67’ Klupś T.), Goździk G., Chromiński D., Spławski Ł. (87’ Niedźwiecki M.);

Rez.: Chojak F.- Urbaniak B., Michalak B., Chopcia A., Ustinov M., Klupś T., Biegański K., Tonder F., Niedźwiedzki M.;

Trenerzy : Bekas Tomasz, Kowalczuk Tomasz, Mokrzycki Paweł;

1:0 Chromiński Dominik (47’);

Cartusia : Poręba Marcin (ż), Skrzecz Oktawian (ż);

Unia : Spławski Łukasz (ż);