W swoim pierwszym ligowym meczu V ligowa drużyna rezerw Cartusii pokonała w dniu dzisiejszym na własnym boisku Orła Trąbki Wielkie 2:1 (2:0). Kartuzianie w pierwszej części meczu byli stroną dominującą co udokumentowali strzeleniem dwóch bramek. W drugiej części nieco oddali inicjatywę gościom, którzy do końca meczu dążyli do uratowania wyniku. Na szczęście sztuka ta nie udała się piłkarzom Orła i 3 punkty pozostały w Kartuzach. Bramki dla C1923 strzelali Jakub Poręba i Szymon Poroszewski. Szersza relacja, protokół meczowy i obszerna fotorelacja w rozwinięciu ....

Piłkarze Cartusii od początku meczu przejęli inicjatywę, częściej byli przy piłce i stwarzali groźniejsze sytuacje bramkowe. Gola dającego prowadzenie udało się zdobyć w 21 minucie meczu a jego autorem został Jakub Poręba, który po zagraniu Kornela Przyborowskiego przyjął piłkę w polu karnym i z dość dużego kąta uderzył na bramkę, po czym piłka po rękach interweniującego bramkarza gości Patryka Cisewskiego wpadła do siatki przy dalszym słupku. W 35 minucie podopieczni nowego trenera Mateusza Kasprowicza po koncertowej, trójkowej akcji w polu karnym gości, w której piłka jak po sznurku wędrowała między Kornelem Przyborowskim, Jakubem Poręba oraz Szymonem Poroszewskim, minęli blok defensywy gości po czym Szymon Poroszewski efektownym strzałem z pierwszej piłki z okolic 8 metra umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Orła i na tablicy wyników pojawiło się 2:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po bardzo dobrej grze w tej części spotkania wydawało się, że dalsze bramki dla niebiesko-biało-czarnych to tylko kwestia czasu. Niestety, nic mylnego. W drugiej odsłonie Kartuzianie oddali pole gry gościom i jakby zadowoleni z wyniku zwolnili nieco tempo. Choć jeszcze w 58 minucie meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się kapitan Cartusii w tym meczu Paweł Matejek, ale strzelił zbyt słabo i wprost w golkipera Orła. Natomiast w 67 minucie strzał Tomasza Rapińczuka po rzucie rożnym obronił także bramkarz gości, który sparował piłkę na poprzeczkę, po czym futbolówka wyszła w pole. Niestety chwilę później po stracie piłki na własnej połowie Ksawerego Raszeja piłkarze Orla jednym podaniem uruchomili czyhającego w polu karnym napastnika Orła Daniela Jaśniewskiego, który mocnym strzałem z okolic 11 metra pod poprzeczkę wpakował piłkę do siatki zdobywając w 71 minucie gola kontaktowego. Strzelona bramka zdecydowanie dodała wiatru w żagle gościom z Trąbek Wielkich, którzy widząc jeszcze szansę na wywiezienie z Kartuz punktu coraz groźniej zaczęli atakować bramkę Cartusii strzeżoną przez młodego bramkarza Mateusza Ryszewskiego. Ten broniąc do tej pory bardzo pewnie, nie dał się zaskoczyć również do końca spotkania i dlatego wynik nie uległ już zmianie i 3 punkty pozostały w Kartuzach. Na uwagę w tym spotkaniu zasługuje również debiut w Cartusii 16 letniego, uzdolnionego Miłosza Deik, który po raz pierwszy rozegrał mecz w seniorskiej piłce. Brawo.

Kolejne spotkanie piłkarze Cartusii 1923 II Kartuzy rozegrają już w najbliższy wtorek o godz. 13.00 w Gdańsku a ich rywalem będzie Portowiec Gdańsk.

Cartusia : Ryszewski- Rapińczuk, Własny, Kitowski (68’ Radomski R.)- Matejek, Dobek, Formella, Przyborowski (46’ Hara), Poręba J. (46’ Bucior), Raszeja (81’ Deik)- Poroszewski (55’ Toruńczak);

Rez.: Radomski R., Toruńczak, Bucior, Deik, Hara;

Orzeł : Cisewski- Galant (81’ Balcer), Kesler, Godula (68’ Groszek O.), Pelowski, Pastuszka, Gabrukiewicz (46’ Jaśniewski), Cebulski, Łaszczuk, Szymański, Świerżyński (41’ Waniuga);

Rez.: Jaśniewski, Waniuga, Groszek M., Groszek O., Balcer;

1:0 Poręba Jakub (26’), 2:0 Poroszewski Szymon (35’), 2:1 Jaśniewski Daniel (71’);

Cartusia : Dobek Oliwier (ż), Formella Michał (ż);

Orzeł : Waniuga Marcin (ż), Kesler Maciej (ż);