Jak zapowiadaliśmy w poprzednim artykule, czas teraz na konkretne informacje o wszystkich ruchach kadrowych w III ligowej drużynie Cartusii, które nastąpiły przed nowym sezonem 2023/24 a było ich nie mało. O niektórych już informowaliśmy, jednak część z nich została sformalizowana dosłownie w ostatniej chwili przed inauguracyjnym meczem z Pogonią II Szczecin. Zatem wszystkie zmiany kadrowe jakie zaszły w pierwszej drużynie C1923 w rozwinięciu….

Przede wszystkim drużynę opuściła część sztabu szkoleniowego tj. I trener Dominik Czajka i jego asystent Artur Kosznicki, którzy skorzystali z oferty Olimpii Grudziądz i od nowego sezonu stoją za sterami beniaminka II ligi. Obu trenerom dziękujemy za dotychczasową, choć dość krótką pracę dla Cartusii i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

Nowym trenerem I drużyny Cartusii został natomiast znany w pomorskim środowisku piłkarskim uzdolniony szkoleniowiec Sebastian Letniowski, posiadający najwyższe uprawnienia trenerskie (UEFA PRO), który w swojej trenerskiej karierze prowadził takie kluby jak Radunia Stężyca, z którą awansował do II ligi, czy też III ligowe GKS Przodkowo, KP Starogard oraz Bałtyk Gdynia. Asystentem  trenera Letniowskiego został z kolei młody i ambitny trener Mateusz Kasprowicz, który jednocześnie pełnił będzie również rolę trenera drugiego, występującego w V lidze, zespołu seniorów Cartusii. Trener Kasprowicz dotychczas prowadził młodzieżowe drużyny Arki Gdynia a na stanowisku trenera II drużyny Cartusii zastąpił zasłużonego dla klubu Karola Cichonia. Trener Karol Cichoń w dalszym ciągu pozostanie jednak w strukturach Cartusii i będzie prowadził treningi indywidualne z najbardziej utalentowanymi młodymi adeptami piłki nożnej. Nowym trenerom Sebastianowi Letniowskiemu i Mateuszowi Kasprowicz życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy no i jak najwięcej zwycięstw i wielu sukcesów.

Cartusię przed obecnymi rozgrywkami opuściło aż 12 zawodników, którzy swoją karierę piłkarską postanowili kontynuować w innych klubach. Należą do nich :

 1. Garbacik Damian (obrońca, r. 1996) - KP Starogard (III liga)
 2. Iwanowski Krzysztof (obrońca, r. 1991) - Energa Bałtyk Gdynia (IV liga)
 3. Parulski Nikodem (pomocnik, r. 2002) - KP Starogard (III liga)
 4. Żukowski Przemysław (napastnik, r. 1998) - Gedania Gdańsk (III liga)
 5. Marczak Michał (napastnik, r. 1993) - KP Błękitni Stargard (III liga)
 6. Kuźniarski Bartosz (pomocnik, r. 2001) - KP Starogard (III liga)
 7. Sopoćko Mateusz (pomocnik, r. 1999) - Olimpia Grudziądz (II liga)
 8. Rafał Kobryń (obrońca, r. 1999) - Olimpia Grudziądz (II liga)
 9. Dąbrowny Dawid r. (bramkarz, r. 1999) – szuka klubu
 10. Zelenevych Maksym (pomocnik, r. 1991) – szuka klubu
 11. Olszewski Kacper (obrońca, r. 2004) – szuka klubu
 12. Kobiela Maciej (pomocnik, r. 2005) – szuka klubu

Wszystkim wymienionym zawodnikom dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie barw Cartusii i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej.

Nowymi zawodnikami III ligowej Cartusii zostali z kolei :

 1. Wojowski Paweł (pomocnik, r. 1994) – Radunia Stężyca (II liga)
 2. Deja Sebastian (pomocnik, r. 1991) – Radunia Stężyca (II liga)
 3. Łysiak Piotr (pomocnik, r. 1993) – KP Starogard Gdański (III liga)
 4. Ryszewski Mateusz (bramkarz, r. 2006) – Raków Częstochowa (juniorzy)
 5. Rapińczuk Tomasz (obrończa, r. 2006) – Raków Częstochowa (juniorzy)
 6. Przyborowski Kornel (pomocnik, r. 2002) – Arka Gdynia (ostatnio KP Starogard Gd. III liga)
 7. Andrychowicz Łukasz (obrońca, r. 2005) – Raków Częstochowa (juniorzy)

Zawodników tych witamy w klubie i życzymy zadowolenia z występów w barwach C1923 oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych.

Jak widać kadra III ligowej drużyny Cartusii została nie tylko nieco okrojona, ale także odmłodzona. Nowe transfery to mieszanka zawodników doświadczonych z zawodnikami bardzo młodymi, którzy do seniorskiej piłki dopiero co wchodzą i miejmy nadzieję, że będą mieli od kogo się uczyć i nabierać doświadczenia na poziomie rozgrywek III ligi. Wszystko po to, aby młodzi zawodnicy ograli się na boiskach III ligowych a gra dla Cartusii była dla nich trampoliną do gry w wyższych ligach.

Połączenie ról trenera asystenta I zespołu z trenerem II zespołu będzie miało na celu nawiązanie odpowiedniej współpracy między tymi zespołami i właściwego przepływu informacji między trenerami a co za tym idzie umożliwienie perspektywicznym, młodym wychowankom Cartusii i innym zawodnikom drugiej drużyny udziału w treningach a może nawet meczach w pierwszej drużynie.