W dniu dzisiejszym III ligowa Cartusia 1923 Kartuzy pod okiem trenerów Dominika Czajki i Michała Chamery, chyba jako pierwsza z III- ligowych ekip, wznowiła przygotowania do rundy wiosennej. Z informacji jakie docierają z różnych stron, to większość drużyn z III ligi gr. 2 przygotowania rozpoczyna od przyszłego tygodnia. Pierwszy trening niebiesko-biało-czarnych odbył się na boisku treningowym przy ul. Słonecznej a przygotowane zajęcia to dużo ćwiczeń z piłkami, małych gier i trochę biegania. Na razie luźno po świąteczno-noworocznej przerwie....

Frekwencja na pierwszym treningu była bardzo zadowalająca, albowiem poza Michałem Marczakiem i Patrykiem Kotłowskim, których zatrzymały sprawy rodzinne i zawodowe wszyscy pozostali pojawili się na zajęciach. Dodatkowo pojawiło się również dwóch zawodników testowanych, którzy w trakcie kilkunastodniowych testów będą musieli udowodnić swoją przydatność w drużynie. O ewentualnych, potwierdzonych już ruchach kadrowych będziemy informować na bieżąco. Na tą chwilę można powiedzieć, że drużynę opuścił asystent i trener przygotowania motorycznego Damian Fos, który skorzystał z oferty Lechii Gdańsk, gdzie będzie sprawował tą samą funkcję w drużynach młodzieżowych. Rozmowy z potencjalnymi zmiennikami trenera Fosa dobiegają już końca i wkrótce ogłosimy, kto zastąpi go na tym stanowisku w barwach Cartusii. Pierwszy sparing piłkarze Cartusii rozegrają już w najbliższy piątek i będzie to wielki hit dla sympatyków Cartusii i samych zawodników, albowiem ich rywalem będzie ekstraklasowa Lechia Gdańsk, która przebywa na obozie w Cetniewie. Sparing ten rozegrany zostanie właśnie na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie o godz. 11.00. Lista pozostałych sparingów przedstawiona zostanie w odrębnym artykule.

Drugi zespół Cartusii występujący na boiskach V ligi przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie od poniedziałku 09.01.2022 roku. W ramach tych przygotowań podopieczni trenerów Karola Cichonia i Apoloniusza Hary trenować będą na własnych obiektach i rozegrają również kilka sparingów. Sparingpartnerów poznamy wkrótce w odrębnym artykule. 

Obie ekipy mają dużo do zrobienia w najbliższym okresie i muszą go jak najlepiej wykorzystać, aby odpowiednio przygotować się do rundy rewanżowej, aby zrealizować głównym cel, którym jest jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w swoich klasach rozgrywkowych. Trudne zadanie mają zatem trenerzy obu ekip, ale nie niemożliwe, albowiem w każdej drużynie drzemie duży potencjał, tylko trzeba go umieć wykrzesać z zawodników. Trzymamy zatem kciuki i śledzimy losy obu drużyn Cartusii.