Zakończyła się runda jesienna sezonu 2022/23. To dobry czas, żeby podsumować dokonania drużyn objętych programem Piłkarskiej Przyszłości z ORLENEM. W GKS Cartusia 19233 Kartuzy pod skrzydłami programu znajduję się aktualnie 5 drużyn naszego klubu.
 
 
Drużyna Juniorów prowadzona przez Jakuba Toruńczaka pod wodzą doświadczonego trenera i koordynatora grup młodzieżowych, Jerzego Meissnera na co dzień występuje w Pomorskiej Lidze Juniorów C1 w grupie grupa 3 gdzie.  Po rundzie jesiennej plasuje się na 6 miejscu.  Walczymy dalej. Drużyna cały czas się uczy i wzmacnia kadrę aby w rundzie wiosennej zakończyć rozgrywki na lepszej pozycji.
 
 
Z kolei zespół Ligi Juniorów D2 - grupa Gdańsk V – Łukasza Konkola zajmuje nieszczęśliwie ostatnie miejsce tabeli. To może nie najlepszy wynik ale jesteśmy na półmetku rozgrywek więc jeszcze wszystko może się wydarzyć.
 
 
Zespół trenera Tomasza Pytke występujący w F1 i F2 grają jeszcze bez tabeli. Ale dzielnie walczą na turniejach i sparingach. Na listopadowym turnieju piłki halowej „ Żukowska Liga Futsalu Junior  - roczniki 2013 i młodsi – Kacper Okrój został wyróżniony i odznaczony pucharem za najlepszego bramkarza.
 
Od listopada tego roku mamy w Cartusii również nową grupę naborową Skrzatów ( rocznik 2015 i młodsi) , których prowadzi nasz zawodnik i trener Marcin Poręba.
 
To była jesień pełna emocji. Czekamy na Nowy 2023 rok i sukcesy naszych małych zawodników.
 
Piłkarska Przyszłość z ORLENEM jest programem upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych, realizowanym we współpracy z Akademią Piłkarską LG. Głównym Partnerem programu jest PKN ORLEN. Patronatem Honorowym Program objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.