Wiadomości

02 październik 2018

W ostatnią niedzielę 30.09.2018 rozegraliśmy drugi Turniej ”Związkowy”, który odbył się na stadionie GKS Przodkowo.

Wygraliśmy wszystkie spotkania obejmując zdecydowane prowadzenie w lidze. Tabela oraz wyniki dostępne są w zakładce. Gratuluję chłopcom zwycięstwa i uprzedzam, że do zakończenia ligi czekają nas jeszcze cztery turnieje i ciężka walka. Na wyróżnienie tym razem zasługują Hubert Renka i Dawid Lipski. Pierwsza szóstka zagrała na swoim wysokim poziomie.

Skład

Aureliusz Cichosz-kpt(2-gole), Mikołaj Jędrzejczyk(2-gole), Adam Gdaniec(4 - gole), Mateusz Grzech (2-gole), Jakub Jóskowski, Tymoteusz Burandt(1-gol), Dawid Lipski, Florian Hinca(2-gol), Jan Magulski,

Hubert Renka-br, Norbert Utkała-br.

Dziekujemy organizatorom za sprawnie przeprowadzony turniej.

02 październik 2018

Dnia 27.09.2018 na stadionie przy ul. Traugutta 29 na dawnym stadionie Lechii Gdańsk odbyła się II edycja turnieju piłkarskiego "Przystanek Metropolia".
Drużyny w kategoriach wiekowych 2008 i 2009 reprezentowały: Powiat gdański, Powiat Kartuski, Powiat nowodworski - Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, Powiat Wejherowski, Powiat Pucki oraz Miasto Gdańsk, Gdynia i Sopot.

MKS Czarni Pruszcz Gdański, LKS Żuławy, GKS Kowale, SAP - Sopocka Akademia Piłkarska, FC Gowidlino, Akademia Piłkarska Banino, GKS Cartusia 1923 Kartuzy, KS Korona Żelistrzewo, Jaguar Gdańsk, Lechia Gdańsk, Szkoła Podstawowa nr 35 im. kpt Stanisława Kosko w Gdyni.

Nasza drużyna reprezentowała Powiat Kartuski dzięki zwycięstwu w turnieju eliminacyjnym. Ostatecznie w turnieju finałowym zajeliśmy IV miejsce. Trochę szkoda;)

Rozegranie turnieju na stadionie, który przez lata był areną piłkarskich spektakli, okazało się niewątpliwą przyjemnością. Dodatkowo chcemy szczerze podziękować zawodnikom Lechii Gdańsk, którzy poświęcili swój czas i pozostawili naszym chłopcom pamiątkę w postaci autografów i zdjęć.

Mamy nadzieję, że takie momenty są motorem napędowym do ciężkiej pracy, którą należy wykonać aby zacząć marzyć o karierze profesjonalnego sportowca.

Trochę Historii

Relacja prasowa, Głos Wybrzeża 29.09.1983
Blisko 40 tys. widzów oglądało wczoraj niezwykle emocjonujące i stojące na wysokim poziomie widowisko piłkarskie w wykonaniu zespołów gdańskiej Lechii i Juventusu Turyn. Był to rewanż z cyklu rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów i w niczym nie przypominał pierwszego meczu z Turynu, gdzie gdańszczanie przegrali 0:7. NA własnym stadionie, zagrzewani przez kibiców, biało-zieloni zmusili słynnych turyńczyków do maksymalnego wysiłku i po równorzędnej grze ulegli różnicą jednej bramki 2:3. Awans do drugiej rundy PZP wywalczyli oczywiście Włosi.

Nikła przegrana i to dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Do 77 min. lechiści prowadzili 2:!, przez ponad 20 minut drugiej połowy dając próbkę swych prawdziwych możliwości. Stadion zupełnie oszalał, gdy raz po raz bramkarz włoski zmuszony był do pokazania pełni swego kunsztu, a trzeba przyznać, że fach swój zna doskonale. PO szybkich akcjach strzelali wielokrotnie Kowalczyk, Kamiński, Kruszczyński, zawsze na przeszkodzie stawał jednak Tacconi. Piłkarze JUventusu w tym okresie też przeprowadzali ataki, ale rzadziej i zupełnie nieskutecznie. Dopiero widmo porażki zmusiło Włochów do przeprowadzenia generalnej ofensyw2y, co wiązało się z wejściem na boisko Platiniego. Słynny Francuz nie grał bowiem od początku, co może wynikało ze zlekceważenia rywala. Przekonał się trener Trapattoni, że drużyna z Gdańska ma swoją wartość. Ostatecznie biało-zieloni zeszli z murawy pokonani. Przegrali jednak z arcymistrzami futbolu, którym – co tu ukrywać – sprzyjało trochę szczęście, choć o wszystkim w pierwszej kolejności decydowały umiejętności. W sumie przegrany pojedynek, ale publiczność opuszczała stadion w pełni chyba usatysfakcjonowana.

Rrunda Pucharu Zdobywców Pucharów 1983/84 – mecz rewanżowy
28.09.1983, 15:30, stadion przy ul. Traugutta w Gdańsku
Lechia Gdańsk   2-3   Juventus FC

Sędzia: Keith Stuart-Hacket (Anglia)
Widzów: ok. 40.000
0:1 Beniamino Vignola 18′
1:1 Marek Kowalczyk 51′
2:1 Jerzy Kruszczyński 63’k
2:2 Roberto Tavola 77′
2:3 Zbigniew Boniek 83′

Lechia: Tadeusz Fajfer, Andrzej Marchel, Lech Kulwicki, Zbigniew Kowalski, Andrzej Salach, Dariusz Wójtowicz, Maciej Kamiński (86′ Roman Józefowicz), Marek Kowalczyk, Jacek Grembocki, Ryszard Polak (65′ Dariusz Raczyński), Jerzy Kruszczyński

Juventus: Stefano Tacconi, Nicola Caricola, Antonio Cabrini (55′ Roberto Tavola), Massimo Bonini, Sergio Brio, Gaetano Scirea, Domenico Penzo, Claudio Prandelli (68′ Michel Platini), Paolo Rossi, Beniamino Vignola, Zbigniew Boniek

01 październik 2018

 W restauracji Krzewi Róg odbyło się oficjalne zakończenie sezonu 2017/2018 zespołu junior E2 rocznika 2008/2009 klubu GKS Cartusia 1923 Kartuzy. W uroczystości uczestniczyli członkowie zarządu Tadeusz Orczykowski i Eugeniusz Węzeł, rodzice, trenerzy Dawid Burandt, Jarosław Ochal oraz najważniejsi goście - grupa 26 zawodników, dla których zorganizowano tę uroczystość.

 

Spotkanie rozpoczęło się od podziękowania oklaskami rodzicom, za wkład w organizację drużyny i ogromne zaangażowanie w rozwój piłkarski dzieci. Następnie trener Dawid wygłosił krótkie podsumowanie sezonu wymieniając osiągnięcia zespołu.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród osobom które, pomagały w szkoleniu. Trener bramkarzy Jarosław Ochal i Przemysław Pytel pełniący funkcje kierownika/asystenta drużyny na niektórych turniejach otrzymali pamiątkowe koszulki. Podziękowano również nieobecnym Michałowi Hufnagelowi, który wraz z Marcinem Sapałą przez 2 lata prowadził ten zespół, Ryszardowi Dawidowskiemu prowadzącemu  treningi indywidualne oraz Piotrowi Kwiatkowskiemu, który na co dzień pracuje z rocznikiem 2010. 

Nadeszła najważniejsza część uroczystości, czyli wręczenie nagród zawodnikom za ciężką pracę, którą wykonali w sezonie. Z rąk T.Orczykowskiego i E.Węzła każdy chłopak otrzymał statuetkę z indywidualnym wyróżnieniem za osiągnięcia.

Skład drużyny: 

• rocznik 2008: Adam Gdaniec, Daniel Pioch, Bartosz Labuda, Błażej Labuda, Krzysztof Mamelski, Tymon Sapała, Tymoteusz Burandt, Kamil Wydrowski, Kacper Bronk, Jakub Penkowski, Jakub Jóskowski, Krzysztof Zaborowski, Norbert Utkała, Krystian Kąkol, Krystian Dułak,

• rocznik 2009: Mateusz Grzech, Hubert Renka, Jaś Magulski, Brajan Gański, Florek Hinca, Dawid Lipski, Wiktor Gruchała, Ksawery Uzarek, Aureliusz Cichosz, Krystian Wróbel,

• rocznik 2010: Jaś Jóskowski, Maks Markowicz.

Dodatkowo przyznano sześć nagród specjalnych:

• Adam Gdaniec – najlepszy zawodnik
• Mikołaj Jędrzejczyk – najinteligentniejszy zawodnik
• Aureliusz Cichosz – król strzelców 
• Jakub Jóskowski  - najwaleczniejszy zawodnik 
• Bartek Labuda – najlepszy boczny obrońca 
• Jakub Penkowski – najlepszy bramkarz

Uroczystość zakończono wręczeniem pucharu za osiągnięcie najważniejszego celu, zajęcie I miejsca w lidze „orlik” gr. 15 Pomorskiego ZPN. Inne nasze osiągnięcia to: Gdynia Cup rocznik 2009 - 3 miejsce, Gdynia Cup rocznik 2008 - 8 miejsce I drużyna i 10 miejsce II drużyna na 25 zespołów, Kiełpino Cup rocznik 2008 - 3 miejsce (przegraliśmy tylko z Kaliningradem 0:1), Somonino Cup rocznik 2009 - 1 miejsce, Somonino Cup 2008 - 1 miejsce, Deichmann Cup U11 Gdynia 5 - 8 miejsce na 28zespołów (nasz zespół 2008 rywalizował w kategorii 2007 więc był to duży sukces), Banino Cup - 5 miejsce na 14zespołow. 

Od listopada do czerwca trenowaliśmy 4 lub czasami 5 razy w tygodniu. Dodatkowo w prawie co drugi weekend graliśmy turniej, co powodowało że, niektórzy zawodnicy mieli zajęcia 7 razy w tygodniu. Do drużyny zapisanych jest 26 zawodników, na treningi regularnie uczęszcza od 16 do 22.

Mikołaj Jędrzejczyk trenuje z grupą starsza i w Akademii Młodych Orłów. Aureliusz Cichosz trenuje raz w tygodniu z nami, pozostałe dni w Akademii Młodych Orłów i FC Kartuzy. Adam Gdaniec, bardzo uzdolniony i stanowiący podstawę naszej drużyny, dostał się do Akademii Młodych Orłów i od przyszłego sezonu będzie trenował z nami tylko 2 razy w tygodniu z nami. Dodatkowo w tym sezonie doszło do nas 7 zawodników, kilku obiecujących. Drużyna składa się z chłopców prezentujących różny poziom piłkarski, ale wszyscy robią systematyczny postęp czego dowodem są zwycięstwa z silnymi drużynami z województwa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na treningi. Kontakt z trenerem: Dawid Burandt, nr tel. 609 727 101

02 październik 2018

 Szesnaście drużyn zagrało w Gowidlinie w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Roczników 2008/2009 Govi Hydraulik Kaszuby Cup. Po emocjonujących zmaganiach mistrzem została Varsovia Warszawa, która w finale, bo bezbramkowym meczu, pokonała Jaguara Gdańsk. Trzecie miejsce zajął drugi zespół Varsovii. GKS Cartusia 1923 przegrywając tylko jeden mecz w ćwierćfinale z Jaguarem Gdańsk 0:1, ostatecznie zajeła V miejsce na 16 drużn. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Mikołaj Jędzejczyk, który bezkonkurencyjnie wygrał konkurs żąglerek i był podstawą drużyny w środku pola, za co otrzymał nagrodę idywidualną. Turniej uważamy za udany, najdardziej jednak cieszy fakt, że chłopcy pokazali wolę walki oraz prezentowali nienaganne wyszkolenie techniczne.Mecz z Varsowią Warszawa(która wychowała Roberta Lewandowskiego) 0:0 oraz zwycięstwo 3:2 z Jantarem Ustka pokazują, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Klasyfikacja końcowa

Liga Mistrzów

1. Varsovia Warszawa

2. Jaguar Gdańsk

3. Varsovia II Warszawa

4. UKS Przyjaźń

5. GKS Cartusia1923 Kartuzy

6. Jantar Ustka

7. GOSRiT Luzino

8. FC Gowidlino

Liga Europejska

9. Jaguar II Gdańsk

10. Base Group Osiczanka Osice

11. KP Starogard Gdański

12. MKS Lew Lębork

13. Błękitni Wejherowo

14. Varsovia 2009 Warszawa

15. FC II Gowidlino

16. Akademia AS Gdańsk

31 styczeń 2018

W minioną środę podczas zajęć treningowych grupa prowadzona obecnie przez trenera Dawida Burandta spotkała się także ze swoim byłym trenerem Michałem Hufnagel, który prowadził ich od jej powstania. Podczas tego spotkania trenerowi Michałowi Hufnagel jego byli podopieczni podziękowali mu w jego trud i ciężką pracę jaką włożył w ich rozwój. Trener od zawodników otrzymał skromny prezent i szere życzenia osiągania dalszych sukcesów w pracy zawodowej.....

Czytaj więcej...