Wiadomości

14.01.2018 w Bojanie odbył się turniej halowy Lotos Cup rocznika 2006 , który był jednocześnie eleminacjami do Mistrzostw Polski. Zawody były bardzo dobrze obsadzone , zagrały czołowe drużyny z wszystkich lig juniora d2 na Pomorzu m.in. Bałtyk Gdynia , Gryf Wejherowo , Jaguar Gdańsk , Olimpijczyk Kwakowo , Dragon Bojano , Gedania Gdańsk itp. Cartusia 1923 Kartuzy rywalizowała w grupie B w której zajęła 1 miejsce bez straty bramki pozostawiając za sobą Bałtyk Gdynia , Lidera Rychnowy i Morenę Gdańsk.

W ćwierćfinale przyszło nam się zmierzyć z Myśliwcem Tuchomie, który wygrał rywalizację w grupie z Jaguarem Gdańsk.  Myśliwiec jednak w meczu z Cartusią nie miał żadnych argumentów i nasz zespół wygrał 2:0. W półfinale walczyliśmy z Olimpijczykiem Kwakowo który jest jednym z najlepszych zespołów w województwie pomorskim. Po dobrym meczu remisujemy 0:0 , więc o finale zadecydowały karne w których niestety przegrywamy 1:0 . Zespół jednak się nie załamał i w dobrym stylu pokonuje Gedanię Gdańsk w meczu o 3 miejsce 1:0. Cały turniej wygrał zespół Gryfa Wejherowo który w ostatnich sekundach meczu pokonuje Olimpijczyka Kwakowo 1:0 i wygrywa wyjazd do Warszawy na turniej o Puchar Prezesa PZPN. Zespół Cartusii 1923 Kartuzy pokazał na tym turnieju „kawłek dobrej piłki” , szkoda serii rzutów karnych ale zespół pokazał że nie boi się rywalizacji z najlepszymi zespołami na pomorzu . Dodatkowym wyróżnieniem jest tytuł najlepszego bramkarza turnieju dla Maksa Pawłowskiego, który nie wpuścił żadnej bramki poza serią rzutów karnych.

Za tydzień znowu postaramy się zagrać jak najlepiej na turnieju Wejher Cup gdzie gospodarzem będzie zespół Gryfu Wejherowo.

Cartusia 1923 Kartuzy w składzie : Pawłowski , Bieliński , Uzarek , Płotka , Riegel , Wysiecki , Bladowski , Zimnowłocki , Kryszewski.