vs
Zawisza Bydgoszcz
30 marzec 2024, godz. 12:00 Kartuzy
  • Unia Solec Kujawski - Cartusia 1923 Kartuzy 1:6

Ależ niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze III ligowej Cartusii, którzy w sobotnie południe w wyjazdowym spotkaniu w Solcu Kujawskim pewnie pokonali miejscową Unię, aż 6:1. Łupem bramkowym w Cartusii podzielili się Dawid Szałecki i Piotr Gryszkiewicz po dwa gole oraz po jednym Kornel Przyborowski i Paweł Wojowski. Zwycięstwo to pozwoliło Cartusii awansować nieco w ligowej tabeli. Szersza relacja oraz protokół meczowy i obszerna galeria zdjęć w rozwinięciu....

• Cartusia II Kartuzy – Gryf II Wejherowo 4:4

Wielki roller coaster zafundowali nam piłkarze rezerw Cartusii, którzy w ramach 13 kolejki V ligi podejmowali w niedzielne południe na własnym boisku rezerwy Gryfa Wejherowo, albowiem z 0:1 dla Gryfa, wyszli na prowadzenie 4:1, aby ostatecznie zremisować 4:4. Bramki dla Cartusii strzelali Ksawery Raszeja x2, Oliwier Dobek oraz Adam Tandecki po jednej.  Szersza relacja, protokół meczowy oraz zdjęcia w rozwinięciu ….

• Cartusia w Programie

W sobotę, 22.10.2016 juniorzy C1 GKS Cartusia 1923 zagrali kolejny mecz w ramach 8 kolejki spotkań. Niestety nie wiedzie się nam w tej rundzie spotkań. To juz czwarta porażka z rzędu juniorów C1.

stolem gniewino

1 : 0

( 0 : 0 )

cartusia1923

Mieliśmy sporo okazji do zodbycia bramki zwłaszcza w pierwszej połowie. Na boisku były miejsca, w których piłka zatrzymywała się w wodzie, a zawodnicy obu drużyn raz po raz upadali się ślizgając. Po pierwszym gwizdku na mokrym, pokrytym kałużami boisku rysowała się wyraźna przewaga Cartusii 1923 - podopiecznych Wiesława Roszkowskiego. Dobre zrozumienie, celne podania, dobre przejęcia piłki do tego dobre rozeznanie sytuacji na boisku, umiejętne rozciąganie gry czy przenoszenie jej ciężaru na drugą stronę powodowały, że więcej czasu byliśmy przy piłce i częściej zagrażaliśmy bramce gospodarzy. Zabrakło jednak skuteczności. Kilka mocnych strzałów, wydawałoby się nie do obrony, okazało się niecelnych. Najmniej pracy miał tym razem nasz bramkarz Teofil Wezel, ale ta sytuacja wyglądała już zupełnie inaczej w drugiej połowie.

Zespół Stolema Gniewino wziął się do pracy prezentując bardziej dynamiczną grę. W końcu już na początku II połowy gospodarze mieli dwie sytuacje, z których jedną bezbłędnie wykorzystali. Prowadząc piłkę prawą stronę dośrodkowywali w pole 5 metrów. O ile bramkarz Cartusii Teofil Wezel z pierwszą taką sytuacją nie miał większych problemów, o tyle na obronę drugiej sytuacji nie miał żadnych szans. Potem było jeszcze kilka dobrych sytuacji dla każdej ze stron, jednak nie zakończyły się one zmianą wyniku spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem z Kartuz w dzisiejszym dniu był na pewno napastnik Łukasz Jandziński, lewy pomocnik Szymon Poroszewski, prawy pomocnik Filip Kitowski oraz Paweł Raczyński i Hubert Flemming. Na obronie dobrze prezentował się grający numerem 5 Jakub Kobiela. Potarfił szybko gasić zapędy atakujących Gniewinian, choć w drugiej połowie zmęczenie dawał się we znaki.

Był to przedostatni mecz rundy jesiennej w 8 kolejce spotkań Pomorskiej Ligi Juniorów C1 Trampkarz w grupie 1 Gdańsk. Na rewanż z Gniewinem przyjdzie nam niestety poczekać do wiosny, ale już na własnym boisku. Za tydzień zamykamy rundę jesienną meczy.

Zagramy u siebie z zespołem Bałtyk Gdynia SKS. Zapraszamy w niedzielę, 30 października 2016 na godz. 11:00 na kartuski stadion przy ul.3 Maja.