vs
Gedania 1922 Gdańsk
27 kwiecień 2024, godz. 12:00 Kartuzy
  • Unia Solec Kujawski - Cartusia 1923 Kartuzy 1:6

Ależ niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze III ligowej Cartusii, którzy w sobotnie południe w wyjazdowym spotkaniu w Solcu Kujawskim pewnie pokonali miejscową Unię, aż 6:1. Łupem bramkowym w Cartusii podzielili się Dawid Szałecki i Piotr Gryszkiewicz po dwa gole oraz po jednym Kornel Przyborowski i Paweł Wojowski. Zwycięstwo to pozwoliło Cartusii awansować nieco w ligowej tabeli. Szersza relacja oraz protokół meczowy i obszerna galeria zdjęć w rozwinięciu....

• Cartusia II Kartuzy – Gryf II Wejherowo 4:4

Wielki roller coaster zafundowali nam piłkarze rezerw Cartusii, którzy w ramach 13 kolejki V ligi podejmowali w niedzielne południe na własnym boisku rezerwy Gryfa Wejherowo, albowiem z 0:1 dla Gryfa, wyszli na prowadzenie 4:1, aby ostatecznie zremisować 4:4. Bramki dla Cartusii strzelali Ksawery Raszeja x2, Oliwier Dobek oraz Adam Tandecki po jednej.  Szersza relacja, protokół meczowy oraz zdjęcia w rozwinięciu ….

• Cartusia w Programie

Obozy, treningi, sparingi i sprawdziany - tak młodzi piłkarze spędzili część swoich wakacji. Juniorzy C1 (rocznik 2002/2003), podopieczni trenera Wiesława Roszkowskiego na początku sierpnia odbyli 6-dniowy obóz sportowy w Stężycy, wracając tym samym po lipcowej przerwie do sezonu piłkarskiego 2016/17.

Po obozie nie ma odpoczynku, bowiem jak co roku, w sierpniu rozpoczęły się normalne treningi - 4 razy w tygodniu. Dodatkowym sprawdzianem dla juniorów są mecze sparingowe z innymi drużynami. Grupa juniorska C1 rozegrała 3 takie spotkania: dwa z zespołem Amigo Przyjaźń oraz jedno z Szargan Somonino. Pierwszy z meczy sparingowych zagraliśmy u siebie (20.08.2016) wygrywając wysoko 8:1 z Amigo Przyjaźń. Piłkarze Przyjaźni przyzwyczajeni są do gry na trawiastej nawierzchni, co dało się poznać w meczu rewanżowym w czwartek 25 sierpnia. Bramki dla Kartuz wpadły 2 z rzutów karnych (Szymon Poroszewski) i 1 z gry (Łukasz Jandziński).

W sobote, 27 sierpnia odbył się kolejny mecz sparingowy, gdzie Kartuzianie na własnym obiekcie podejmowali zespół SZARGAN SOMONINO. Do przerwy stworzyliśmy trudną do odrobienia przewagę i prowadziliśmy 3:1. W drugiej połowie wpadła jeszcze jedna bramka umacniająca zwycięstwo juniorów Cartusii 1923. Bramki dla Cartusii strzelali: Kacper Kulas, Szymon Poroszewski, Łukasz Jandziński i Szymon Kowalczuk.
Grupa juniorów C1 zagrała w skłądzie: T.Wezel, F.Skierka, I.Goll, M.Bertling, M.Chlebba, P.Raczyński, M.Zarach, S.Poroszewski, J.Toruńczak, Ł.Jandziński, K.Kulas, J.Kobiela, S.Kowalczuk, F.Kucznier, J.Bielecki, A.Marszk i B.Spitulski.

Rozpoczynamy 1 kolejkę...

Dzisiaj pierwszy z meczy ligowych. Podopieczni Wiesława Roszkowskiego grają w grupie juniorów: C1 Trampkarz, okręg Gdańśk, grupa 1. Przed nami 8 meczy w 9 kolejkach rundy jesiennej. Zagramy z Bałtykiem Gdynia SKS, APKP II Gdynia, GKS Przodkowo, KTS Luzino (dzisiaj w Luzinie), Cisowa Gdynia, Stolem Gniewino, MKS Władysławowo i Wicher Wierzchucino.

Relacje i wyniki meczy podawane będą na naszej stronie oraz na portalu PZPN ''Łączy nas piłka''.