Wiadomości

13 listopad 2018

Nasza kadra U15 kobiet w sparingowym dwumeczu dwukrotnie pokonała swoje rówieśniczki ze Słowacji. Najpierw w Tatrzańskiej Łomnicy było 3:0, a w niedzielę w Barcicach 3:2. Po dwa gole w tych spotkaniach zdobyły Aleksandra Posiewka i Karolina Gec, a także Magda Sobal i Aleksandra Cygan. W obydwu meczach zagrała zawodniczka Cartusi 1923(poprzednio KS Sulmin) Weronika Lewandowska wychodząc w pierwszym składzie. Zagrała odpowiednio 40 i 50 min. Gratulujemy Weronice.

11 listopad 2018

Udanie zakończyli rundę jesienną juniorzy rocznika 2004 zwyciężając Lechię Gdańsk 3:0(1:0). Mecz był wyrównanym pojedynkiem, a gra przenosiła się spod jednej bramki pod drugą, jednak to nasi zawodnicy stwarzali groźniejsze sytuacje do strzelenia bramki. Tylko jedną z nich wykorzystali w pierwszej połowie, bramkę po podaniu Jędrzeja Zając  strzelił Maciej Sidor. Zawodnicy Lechi dłużej potrafili się utrzymać przy piłce i  też stworzyli sobie sytuacje do strzelenia bramki lecz żadnej nie wykorzystali dzieki pewnej postawie bramkarza i obrońców. Druga połowa miała podobny przebieg jednak to nasi zawodnicy strzelili jeszcze dwie bramki. Drugą ponownie Sidor Maciej po podaniu Zając Jędrzeja. Trzecia bramka była szkoleniowa i pokazała jak dwoma podaniami skutecznie można przedostać się pod bramkę rywala. Najpierw Drywa Norbert przechwytuje piłkę w okolicach naszego pola karnego, prostopadlym podaniem uruchamia na prawym skrzydle Macieja Sidor który po prowadzeniu dośrodkowuje a Jędrzej Zając strzałem glową umieszcza piłkę w siatce. Caly zespół trzeba pochwalić za grę, szczególnie strzelców bramek i ponownie zachowującego czyste konto bramkarza Żołądź Jakuba. W meczu tym zabrakło Olka Wydrowskiego i Weroniki Lewandowskiej  która w tym czasie zaliczyła kolejne mecze w reprezentacji Polski, pierwszy zakończył się wynikiem 3:0 drugi był już tudniejszy ale też wygrany 3:2. Gratulacje

Skład:  Żołądż Jakub, Drywa Norbert, Cirocki Radosław,  Kreft Piotr, Ptach Filip, Kobiela Maciej, Sidor Maciej, Wenta Kacper, Zając Jędrzej, Lewandowski Kamil, Słomiński Kuba, Górski Oskar, Kitowski Dawid .

W przedostatnim meczu juniorzy rocznika 2004/05 pokonali na wyjeżdzie wysoko zespół Sparty Gdańsk 6:0(1:0) Bramki Strzelili Sidor Maciej 2, Lewandowski Kamil 2, Ptach Filip 1, Zając Jędrzej 1 przy których asystowali: Kitowski Dawid 2, Drywa Norber, Sidor Maciej, Zając Jędrzej, Lewandowski Kamil. Mecz w pierwszej połowie był wyrównanym pojedynkiem, zespół miał problem z adaptacją do gry na bardzo wąskim boisku. Jednak w drugiej połowie było już zdecydowanie lepiej i nasi zawodnicy rozstrzelali się zdobywając pięć bramek.

Skład:  Żołądż Jakub, Drywa Norbert, Cirocki Radosław,  Kreft Piotr, Ptach Filip, Kobiela Maciej, Sidor Maciej, Lewandowska Weronika, Wenta Kacper, Zając Jędrzej, Lewandowski Kamil, Słomiński Kuba, Górski Oskar, Kitowski Dawid .

22 październik 2018

W drugim  meczu zwycięstwo wymyka się w ostatniej minucie. Nasi juniorzy rocznika 2004/05 po niezłej grze w pierwszej połowie prowadzili 2:0. Bramki strzelili Lewandowski Kamil po podaniu Zając Jedrzeja już w drugiej minucie. Wynik podwyższył Zając Jędrzej po podaniu Lewandowskiego Kamila znakomitym strzałem z pół obrotu z woleja w górny róg bramki. Niestety druga połowa była słabsza w wykonaniu naszego zespołu, było dużo niedokładniści w grze oraz zabrakło skuteczności. Ponownie uciekły wydawać by się mogło pewne punkty.